Репортер » Новини » Модернізувати армію й боротися з корупцією - експерти про вступ до НАТО

Модернізувати армію й боротися з корупцією - експерти про вступ до НАТО

11-05-2019, 10:44
 (голосів: 0)
Модернізувати армію й боротися з корупцією - експерти про вступ до НАТО
Наскільки реально Україні розраховувати на вступ до Північноатлантичного альянсу? Які міфи супроводжують нас?
І чи варто розраховувати, що "НАТО прийде - порядок наведе?"


Альтернативи вступу до НАТО на сьгодні Україна не має. І не стільки тому, що це військовий блок, а передовсім, із політичних міркувань. Адже членство в НАТО - це певна "червона картка", що може бути сигналом для тієї ж Росії, що продовжувати агресивні дії проти нашої держави, небезпечно. Водночас українцям не варто очікувати дива. Мовляв, "НАТО прийде - порядок наведе". Наша армія повинна відповідати стандартам НАТО. А крім того, Україна повинна проводити активну боротьбу з корупцією та дбати про інші економічні та політичні показники. Про це в студії "Кременчуцького Громадського телебачення" говорили 10 травня політичні експерти Яніна Соколовська та Вадим Трюхан, що приїхали до нашого міста на запрошення "Кременчуцького антикорупційного центру".

Розмова відбувалася в прямому ефірі. Політичні експерти висловлювали своє бачення стосовно перспектив вступу України до Північноатлантичного альянсу. Іноді їхні думки не впівпадали, іноді - доповнювали одна одну...

Модернізувати армію й боротися з корупцією - експерти про вступ до НАТО
Перше, що цікавило журналістів - чи збереже Україна зовнішньополітичний курс на вступ до НАТО. Адже з обранням нового Президента України та вступом його на посаду можливі різні варіанти розвитку подій. Однак, стосовно цього питання думки експертів були однозначними: прагнення ступу до НАТО залишиться для нашої країни пріоритетом на найближчу перспективу. Адже саме такий зовнішньополітичний курс передбачений в Конституції України. Новий Президент Володимир Зеленський напряд чи буде зацікавлений його змінювати. (Частково про те ж саме висловився сьогодні військовий радник В.Зеленського - Іван Апаршин).

Однак, прагнення України вступити до НАТО - це ще не все, що потрібно для реалізації цього кроку. Найперше, українська армія, яка фактивно була відроджена наново з 2014 року, тепер має перейти на стандарти НАТО. За словами Яніни Соколовської, поки що такі кроки не поспішає фінансувати сам Північноатлантичний альянс, обмежуючись лише гуманітарними місіями (допомогою психологічної реабілітації українських воїнів, що пройшли бойові дії тощо). Пов'язано це може бути з позицією Угорщини, яка фактично заблокувала нашій країні шлях, маючи претензії до мовного закону. В НАТО ж всі рішення приймаються консенсусом. (Тобто для ухвалення якогось рішення, потрібна згода кожної країни-члена альянсу).

Модернізувати армію й боротися з корупцією - експерти про вступ до НАТО
На думку експертів, Україні не варто очікувати якихось радикальних кроків назустріч від НАТО. Натомість необхідно самим домагатися змін - перш за все, модернізації Збройних сил України, переходу їх на стандарти НАТО. Це значно прискорить шлях нашої країни до альянсу.
Також експерти спробували зруйнувати кілька міфів, нав'язаних нам ще з радянських часів стосовно НАТО. Найперше, що це - агресивний військовий блок, який розв'язує конфлікти. Цій казочці українці довго вірили. Ад до 2014 року, коли Росія напала на нашу державу. Ось тоді настрої населення різко змінилися. Адже відомо: за весь час існування цього альянсу не зафіксовано жодного випадку нападу на країну-члена НАТО. Можливо, тому що військовий блок, попри його зовнішню забюрократизованість, здатен миттєво реагувати на виклили (як це було, наприклад, у вересні 2011 року після теракту в США).

Однак, на сьогодні НАТО - це не лише військовий союз. Найперше, це - політичне об'єднання, яке виставляє певні вимоги для країн-учасниць. І тут нашій державі необхідно звертати увагу не тільки на обороноздатність, але й на рівень боротьби з корупцією, на рівень економічної свободи та бізнесу та інші важливі показники демократичності країни.

Модернізувати армію й боротися з корупцією - експерти про вступ до НАТО
Як відзначив Вадим Трюхан, робота "Кременчуцького антикорупційного центру", як і інших громадських організацій, що займаються боротьбою з корупцією, є вкрай важливою. На сьогодні такі організації зосереджені переважно в Києві й мають небагато представництв по регіонах. Однак, корупцію можна подолати, об'єднавши політичну волю представників влади та підтримку населення країни, що перестане давати хабарі та різноманітні винагороди за надані послуги представникам державних органів.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Липень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

У вигляді списку

Червень 2019 (3)
Травень 2019 (31)
Березень 2019 (1)
Лютий 2019 (35)
Січень 2019 (47)
Грудень 2018 (64)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 308)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 294)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 228)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.