Репортер » Новини » Навіщо потрібен загальний аналіз крові?

Навіщо потрібен загальний аналіз крові?

30-01-2019, 06:30
 (голосів: 1)
Навіщо потрібен загальний аналіз крові?
Консультація медика

Коли ми приходимо на прийом до лікаря, то лікар завжди рекомендує пройти цілий перелік лабораторних досліджень з діагностичною метою.
І першим у цьому переліку зазвичай – загальний аналіз крові.

Кожен із нас хоча б раз в житті здавав цей аналіз Результати загального аналізу крові дозволяють лікарю зробити певні висновки.

Давайте розглянем, які показники входять до загального аналізу крові і що вони означають.

Як правило, це п’ять показників, які визначаються: гемоглобін, кількість лейкоцитів та еритроцитів, лейкоцитарна формула, ШОЕ (швидкість осідання еритроцитів) та один, що розраховується – кольоровий показник, розповідає Ірина Черкесова, завідувачка клініко-діагностичною лабораторією КНМП «Кременчуцька міська дитяча лікарня».

Гемоглобін

Гемоглобін – один з найважливіших компонентів еритроцитів (червоних кров'яних тілець), функція якого полягає в транспортуванні кисню і виведенні з організму вуглекислого газу. Знижений гемоглобін може бути ознакою анемії, внутрішніх кровотеч або ураження внутрішніх органів. Також причиною низького показника гемоглобіну може бути неповноцінне харчування і виснажливі дієти.
А ось підвищений гемоглобін спостерігається при хворобах крові та серцевій недостатності. Норма гемоглобіну – 130-160 г/л для чоловіків і 120-140 г/л для жінок.

Еритроцити

Еритроцити – червоні кров'яні клітини, які містять гемоглобін. Зміна їх кількості не завжди свідчить про хворобу. Наприклад, підвищена кількість зустрічається у здорових людей, які знаходяться на великій висоті в горах, а знижений буває під час менструації у жінок.
Надлишок еритроцитів свідчить також про хвороби серця і легенів, а зменшена кількість - про анемії або хронічні запальні процеси.
Нормальні значення: у чоловіків – (4,0–5,1) х 10 в 12 ступені/л, у жінок – (3,7–4,7) х 10 в 12 ступені/л

Лейкоцити

Лейкоцити – білі кров'яні тільця – захисники нашого організму від шкідливих зовнішніх впливів. Відповідно підвищений рівень лейкоцитів говорить про запалення або інфекції. Іноді зміна їх рівня відбувається не внаслідок захворювання, а внаслідок стресу або фізичного навантаження. А ось нестача лейкоцитів говорить про вірусні інфекції.
Норма може змінюватися в залежності від віку і статі, але в цілому нормальним показником для всіх вважається (4,0–9,0) х 10 в 9-й ступеня/л.

Кольоровий показник (КП)

Кольоровий показник (КП) показує рівень вмісту гемоглобіну в еритроцитах. Він визначається, виходячи з дослідження крові на вміст еритроцитів та гемоглобіну. Нормальні значення 0,85-1,05.

За значенням кольорового показника визначають види анемії:
• гіпохромні (КП менше 0,8),
• нормохромні (КП в діапазоні 0,85 − 1,05),
• гіперхромні (КП більше ніж 1,1).

Лейкоцитарна формула

Лейкоцитарна формула є співвідношенням різних лейкоцитів. У клінічній практиці лейкоцитарна формула відіграє важливу роль, оскільки багато змін в організмі призводять до порушення формули: відсотковий вміст одних білих клітин крові збільшується за рахунок зменшення інших, і навпаки. Лейкоцитарна формула може вказувати на хід захворювання або на хід патологічного процесу, прогнозувати результат хвороби і появу ускладнень. Дані лейкоцитарної формули зіставляють з проявами хвороби. Норма цього показника залежить від конституції, статі та віку людини.

Основними складовими лейкоцитарної формули є нейтрофіли, еозинофіли, базофіли, лімфоцити і моноцити. Всі вони виконують різноманітні функції.
Головна функція нейтрофілів – фагоцитоз, тобто поглинання і розчинення чужорідних частинок, але вони здатні розчиняти тільки дрібні частинки або клітини, і після їх розчинення гинуть.

Еозинофіли мають фагоцитарні властивості, тобто вони можуть поглинати і знищувати сторонні об’єкти, проте ця функція еозинофілів пов’язана в основному з алергічними процесами. Нормальний вміст еозинофілів в крові дитини складає до 7%, дорослої людини – до 5%.
Основне завдання базофілів – участь в алергічних і запальних процесах. У нормі їх зміст не повинен складати більше 1 відсотка.
Лімфоцити беруть участь в розпізнаванні антигенів, тому вони пов’язані з формуванням імунітету. У лейкоцитарній формулі дорослої людини лімфоцитів міститься від 19 до 37%.

Основне завдання моноцитів полягає у видаленні таких об’єктів як зруйновані клітини, бактерії, відмираючі клітини, комплекс антиген-антитіло та ін. Нормальний вміст моноцитів до 10

Швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ)

За цим показником спостерігають протягом хвороби, адже зазвичай він збільшується на 2-у добу захворювання і досягає свого піку, коли людина починає одужувати. Підвищення показників говорить про інфекції і запалення, також буває при травмах або операціях, після пологів і під час вагітності.
Норма для чоловіків — 2-10 мм/год, для жінок — 2-15 мм/год
П

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Листопад 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

У вигляді списку

Листопад 2019 (1)
Жовтень 2019 (15)
Вересень 2019 (23)
Червень 2019 (3)
Травень 2019 (31)
Березень 2019 (1)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 328)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 314)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 248)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.