Репортер » Новини » Без щеплень - ні в садок, ні в школу

Без щеплень - ні в садок, ні в школу

15-08-2011, 18:11
 (голосів: 0)

Єдиним винятком може бути лише рішення комісії лікарів і відповідна медична довідка. В інших випадках взяти дитину без щеплення до дитсадка чи школи бояться.

Взяли у садок без вакцинації – порушили три закони
Відповідно до законодавства, дошкільним і середнім освітнім навчальним закладам заборонено приймати дітей без профілактичних щеплень. Як розповідають у дитячому садку №64, усіх діточок приймають лише згідно із медичними довідками. Якщо у документах без жодних причин немає певних щеплень, відповідно до календаря щеплень за віком, то таку дитину не візьмуть. І хоча в законі сказано, що діти мають право відвідувати приватні садочки або сидіти вдома, батьки ж намагаються віддати дітей до звичайних дитсадків.
Цьогоріч у батьків трохи змінилося ставлення до вакцинації. Результат цього – з понад 20 прийнятих дітей у ясельні групи усі мають щеплення. У дитсадку №64 пояснили, що жоден керівник дошкільного навчального закладу не порушить закон і не візьме на себе відповідальність приймати нещеплену дитину. Причина цього – чітке роз’яснення у законодавстві, за яке винні несуть адміністративну відповідальність. Більше того, самі батьки часто переживають, що серед 20 дітей буде навчатися одна без вакцінації. На думку вихователів, якщо у країнах Азії, зокрема у Казахстані, спалахують епідемії дифтерії та поліомієліту, то нам є чого боятися і треба вживати усі заходи безпеки.

У школах – здоров’я на першому місці
Що стосується шкільних закладів, то сьогодні стану здоров’я дітей, які приходять навчатися, надають особливого значення. У школі №17 вчителі суворо контролюють за тим, аби попередити батьків про необхідні щеплення. До того ж, із введенням у практику проби Руф’є вже станом на перше вересня кожен учень знає, до якої групи на фізкультурі потрапить. За словами педагогів, те ж саме стосується і щеплень. Під час проходження медичної комісії перед школою лікарі одразу визначають, чи здорова дитина та чи є у неї всі щеплення. Взяти дитину на навчання без щеплень у школі та дитсадку можуть лише в одному випадку – протипоказання лікарів. Для цього є свої причини – тривалі хвороби, а також можливі фатальні реакції на щеплення внаслідок певного захворювання. У школах пояснюють, що батьків зрозуміти можна, мовляв, вакцини бувають неякісні, діти недообстежені, проте панікувати з цього приводу і відмовлятися від щеплень без причини – не вихід. Хоча перед кожним щепленням у школі просять у батьків дозволу, аби лікар із поліклініки зробив ін’єкцію. Тож лише за рішенням батьків і рішенням комісії лікарів у міському відділі охорони здоров’я, дитина може отримати дозвіл навчатися без щеплень. Проте й на такий випадок у законодавстві усе передбачено, адже усі медичні довідки мають свій термін. Тобто існують перекомісії, діагноз може змінитися і щеплення можуть дозволити. За словами батьків, купити сьогодні «липову» довідку практично нереально. Проте ті, хто мають чин або зв’язки при владі, за бажанням можуть собі дозволити привести дитину на навчання без щеплень.

Навчатися без щеплень – тільки через ВКК
Аби дитина мала можливість відвідувати навчальні заклади без необхідних щеплень, батькам треба пройти спеціальну комісію – ВКК – у міському відділі охорони здоров’я. Проте дитина отримає відповідну довідку лише у тому разі, якщо довгий час хворіла і календар щеплень порушений. За словами батьків 3-річного хлопчика, який майже до двох років хворів на діатез, у них немає жодних щеплень. Саме через медичні протипоказання сьогодні вони мають намір залишити дитину до школи вдома. Адже, за законом, і в дитсадок, і в школу сьогодні приймають лише за медичним висновком та медичними довідками лікарів.
Ірина Бут

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Липень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

У вигляді списку

Червень 2019 (3)
Травень 2019 (31)
Березень 2019 (1)
Лютий 2019 (35)
Січень 2019 (47)
Грудень 2018 (64)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 308)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 294)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 228)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.