Репортер » Новини » У 1-й дитячій поліклініці немає хірурга та ортопеда

У 1-й дитячій поліклініці немає хірурга та ортопеда

15-08-2011, 18:10
 (голосів: 0)

Проте саме на плоскостопість, гастрити та фарингіти страждають діти у центрі міста. Медики скаржаться на застаріле обладнання, слабу матеріальну базу та хамство батьків.

На прийомі - 360-370 дітей на день
Як розповіли у 1-й дитячій поліклініці, що у центрі міста, щодня фахівці оглядають понад 270 дітей на прийомах та 90-100 – на викликах. Виходить, що на кожного лікаря, а їх 9 із 10 педіатрів, припадає близько 30 маленьких пацієнтів на прийомі і по 10 викликів на день. У порівнянні із ситуацією у третій дитячій поліклініці, що на Молодіжному, в центрі лікарі трохи менше завантажені на прийомах. Проте, незважаючи на це, медики порахували, що педіатри на 9-ти дільницях щодня обстежують в середньому 360-370 дітей.

До вузьких спеціалістів – до лікарні
Великим недоліком, який ускладнює процедуру обстеження дітей у поліклініці є відсутність провідних вузьких спеціалістів. Так, у декретну відпустку пішла хірург і вільне місце ортопеда. Без цих двох фахівців найбільше страждають немовлята, а старші діти, які мають іти до дитсадочків та школи. Аби компенсувати пацієнтам відсутність лікарів, у поліклініці направляють їх на обстеження до поліклінічного відділення дитячої лікарні. Проте, за словами батьків, коли виникає термінова необхідність, частіше за все вони звертаються до приватних лікарів. У медичному ж закладі пояснюють, що не знають, коли взагалі з’являться необхідні спеціалісти. Наразі відомо, що працюють лише окуліст, лор та невропатолог. Більше того, вони теж не займають робочу ставку на 100%. До того ж, невропатолог, наприклад, вийде з відпустки і прийматиме лише з 20 серпня.

Фарингіти, бронхіти та пневмонії – на першому місці
За статистикою медичного закладу, із 7400 пацієнтів поліклініки 2028 дітей перебувають на диспансерному обліку. Це близько 30% із загальної маси дітей. Лікарі кажуть, що така статистика є нормою. Проте щодо захворювань, то, як не дивно, але захворювання органів дихання – на першому місці. Діти найбільше хворіють на фарингіти, бронхіти, пневмонії та аденоїди. На другому місці – захворювання шлунка, зокрема – гастрити. На третьому - ортопедичні, а саме: плоскостопість та викривлення грудної клітки. Педіатри впевнені, що батьки навмисне ухиляються від своїх обов’язків стосовно проходження щеплень та медичних оглядів. Справа в тому, що вони невчасно приводять дітей, тим самим створюючи черги та незадоволення лікарями. У поліклініці пояснюють, що якщо медичний огляд призначили пройти у травні, то більшість батьків приходять з дітьми у серпні, коли лікарі вже обстежують достатньо дітей перед новим навчальним роком. Виходить, що черги створені штучно саме батьками, які безвідповідально ставляться до здоров’я своєї дитини і роблять усе в останній момент. Педіатри кажуть, що ще більшого напливу пацієнтів очікують наприкінці серпня - на початку вересня, коли у повній мірі надійдуть вакцини.

60% медиків – пенсіонери і жодного інтерна…
Кадрове питання у І дитячій поліклініки стоїть досить гостро. А все тому, що 60% медиків – пенсіонери. З молодого покоління приходять лише медсестри. Більше того, жодного інтерна ні цьогоріч, ні в минулих роках у медичному закладі не було. Лікарі побоюються, що коли працюючі фахівці підуть на пенсію, реально працювати буде нікому. До того ж специфіка роботи з маленькими пацієнтами сьогодні зводиться до хамства та неповаги до лікарів з боку батьків. Адже від лікарів безпосередньо не залежить слабка матеріальна база закладу та застаріле обладнання. Окрім цього, навіть спецодяг, зокрема – медичну форму, працівникам поліклініки доводиться купувати за власний рахунок.
Ірина Бут

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Липень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

У вигляді списку

Червень 2019 (3)
Травень 2019 (31)
Березень 2019 (1)
Лютий 2019 (35)
Січень 2019 (47)
Грудень 2018 (64)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 308)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 294)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 228)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.