Репортер » Новини » Зварювальник - найпопулярніша професія серед випускників-2011

Зварювальник - найпопулярніша професія серед випускників-2011

15-08-2011, 18:09
 (голосів: 2)
Вступна кампанія-2011 на денну форму навчання в коледжах майже завершилася, абітурієнтів переважно всім вишам 1-2 ступеня вистачило. А от більшість ПТУ Кременчука мають дефіцит вступників – через малу кількість випускників шкіл усі училища, крім ВПУ №7, на сьогодні заповнені лише наполовину.

Педагогів і лікарів стане менше

І в медичному коледжі, і в педагогічному училищі визнають, що цього року випускників шкіл прийшло до них менше. Так, зокрема, в приймальній комісії медичного коледжу повідомили, що заяв на вступ подано менше, ніж торік, особливо від тих, хто закінчив цього року 11 класів. Точну цифру вступників тут не вказали. Натомість у педагогічному училищі повідомили, що вступників цього року в їхньому навчальному закладі приблизно на 30% менше, ніж торік. При цьому всі 210 бюджетних місць, які заплановано в училищі на цей рік, уже зайняті абітурієнтами.

У льотному коледжі ситуація з кількістю вступників вирівнялася – через те що випускників 9 класів прийшло цьогоріч більше, ніж торік. Тож, незважаючи на те, що випускники 11 класів хоч і менше подали заяв до коледжу, але загальна кількість абітурієнтів у навчальному закладі залишилася майже на рівні минулого року. Найпопулярнішими професіями в льотному коледжі залишаються «авіаційні» спеціальності. Наприклад, в пілоти вертольота йдуть не лише хлопці, а й дівчата. Минулого року на цю спеціальність вступило дві представниці прекрасної статі, цьогоріч теж було дві бажаючі, проте одна з абітурієнток не пройшла попередній медогляд.

У коледжі КНУ абітурієнтів приблизно стільки ж, як і минулоріч. Конкурс на бюджетні місця становив 2,5 особи. Найпопулярнішими спеціальностями серед вступників цього року є напрямки «Обслуговування комп’ютерних систем», «Обслуговування та ремонт побутової техніки», «Обслуговування обладнання підприємств хімічної промисловості». Незважаючи на те, що у навчальному закладі переважна більшість – це технічні спеціальності, близько 30% студентів коледжу – дівчата. Вони йдуть майже на всі спеціальності, окрім автомеханіки.

Хлопці йдуть у зварювальники, дівчата – в кулінари


У вищому професійному училищі №7 найпопулярнішою професією залишається електромонтер. Тут на новий навчальний рік набирають дві групи по 30 чоловік, а бажаючих освоїти спеціальність – 92. Багато вступників написали заяви на спеціальності: «Верстатник широкого профілю» та «Оператор верстатів з програмним керуванням». Найбільше цього року керівництво начального закладу здивували абітурієнти, які жваво йдуть у зварювальники. Адже через підвищений попит на цю професію у ВПУ №7 відкриють додаткову - третю групу зварювальників.

У ПТУ №6 професія зварювальника також є однією з найпопулярніших. Також молодь бажає освоювати професію слюсаря з ремонту автомобілів, оператора комп’ютерного набору, садівника-озеленювача. Як повідомили в училищі, цього року тут відкрили дві нові спеціальності, на які приймають випускників 11 класів – «Машиніст екскаватора» і «Машиніст бурових установок». Ці професії замовили гірничо-збагачувальні комбінати, які гарантовано візьмуть на роботу випускників училища.

У ПТУ №26 найпопулярнішими є побутові професії – хлопці хочуть стати токарями, а дівчата кухарями-кондитерами. При цьому в училищі гострий дефіцит вступників на інші професії – тут катастрофічно не вистачає слюсарів та електромонтерів, близько 10 осіб потрібно в групу зварювальників.

Повністю сформовані групи, в яких навчатимуть майбутніх кулінарів та офіціантів, у Кременчуцькому професійному ліцеї сфери послуг. Не вистачає тут бажаючих навчатися майстерності продавця.
У ПТУ №22 найбільше заяв на вступ набрали поки що на професії слюсаря з ремонту автомобілів та водія. Зараз групи тут укомплектовані лише на 50%. Проте, як зазначає керівництво закладу, тут до жовтня чекатимуть дітей, які не змогли вступити до вузу чи технікуму.

Лілія Самойленко,
"Програма плюс"

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Липень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

У вигляді списку

Червень 2019 (3)
Травень 2019 (31)
Березень 2019 (1)
Лютий 2019 (35)
Січень 2019 (47)
Грудень 2018 (64)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 308)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 294)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 228)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.