Репортер » Абітурієнтам подобається дармівщина, знання нікого не цікавлять

Абітурієнтам подобається дармівщина, знання нікого не цікавлять

15-08-2011, 18:03
 (голосів: 0)
У Кременчуці приватні вузи скаржаться на малу кількість абітурієнтів цьогоріч. А в єдиному державному виші вступники приходять з фальшивими атестатами, документи подають на першу-ліпшу спеціальність, аби тільки щоб навчання було безкоштовним.
Ще задовго до початку вступної кампанії 2011 року через значне зменшення кількості випускників 11 класів експерти прогнозували, що дефіцит абітурієнтів найбільше «вдарить» по приватних вузах.

Киян приваблює у кременчуцьких вузах «шара»

Виявляється, що мешканці великих міст уже не зважають на престижність вузу, для них головне - зекономити гроші на навчанні. У Кременчуцькому університеті економіки, інформаційних технологій і управління жителі найбільших міст країни навчатимуться дизайну та видавничій справі.
«Цього року в нашому вузі є абітурієнти з Києва, Харкова, Сум, Рівного. Як пояснюють самі вступники, їм набагато дешевше обійдеться навчатися у Кременчуці та винаймати собі тут кімнату, ніж жити вдома і сплачувати «космічні» суми за навчання у рідному місті. Для порівняння: плата за навчання за напрямком «дизайн» у КУЕІТу становить 10 тисяч гривень на рік, а в столичному вузі - 35 тисяч», - пояснює відповідальний секретар приймальної комісії КУЕІТу Юлія Ковшуцька.
У цьому приватному вузі визнають, що зараз абітурієнтів у них, дійсно, менше, ніж торік.
«Найпопулярнішими серед абітурієнтів напрямками у нашому вузі є – «Видавнича справа» і «Дизайн». Журналістами бажають стати 25 вступників, а дизайнерами – 17. Ліцензований обсяг прийому на кожен з напрямків - 30 осіб. Але те, що в групах студентів буде менше, краще для них же самих. Адже викладач зможе більше уваги приділяти кожному студенту», - вважають у приймальній комісії КУЕІТу.
Інформацію про те, що вступників цього року стало менше, ніж минулоріч, підтверджують і в іншому приватному вузі міста – Кременчуцькому інституті Дніпропетровського університету економіки і права.
«Так, абітурієнтів трішки менше. Під час вступної кампанії ми зареєстрували 146 заяв на вступ. Наскільки це менше, ніж 2010 року, я точно не скажу. Найпопулярнішими напрямками серед абітурієнтів є «Міжнародна економіка», «Фінанси і кредит», «Економічна кібернетика», - повідомили в КІДУЕПі.

Абітурієнти масово йдуть у землеміри

На запитання: «Яка цього року найпопулярніша серед вступників професія?» у єдиному державному вузі міста – Кременчуцькому національному університеті імені М. Остроградського відповіли: «Та, де не потрібно складати математику».
«Цього року найбільше заяв було подано на напрямок «Геодезія. Картографія». На 15 бюджетних місць подано 160 заяв. Справа в тому, що при вступі на цю спеціальність не потрібен надавати сертифікат ЗНО з математики. Минулого року найбільший конкурс був за напрямком «Документознавство», тому що тоді на цю спеціальність теж не потрібна була математика. Загалом же кількість заяв на вступ цього року приблизно така ж, як і минулого, – ми прийняли їх більше 3000. Зазначу, що кількість заяв не відповідає кількості абітурієнтів, тому що одна і та ж людина, як правило, подавала документи на кілька напрямків, тобто писала кілька заяв. Загалом же більша кількість вступників намагається потрапити на першу-ліпшу спеціальність, тільки б навчатися безкоштовно. При цьому ніхто не задумується, що після закінчення вузу доведеться працювати за професією, яку було обрано випадково», - зазначає відповідальний секретар приймальної комісії КНУ імені Остроградського Сергій Черненко.
Ще цього року кременчуцькі абітурієнти під час вступної кампанії відзначилися своєю винахідливістю. Зокрема, як розповіли в КНУ, двоє друзів-спритників хотіли вступити до вузу з фальшивими атестатами. Документи-підробки були настільки схожі на оригінал, що на етапі прийому їх пропустили. Проте під час більш ретельної перевірки було виявлено, що атестати не мають водяних знаків, а додатки до них мають один, спільний на двох номер. Матеріали щодо підробки документів передано до правоохоронних органів, а «винахідники», відповідно, «пролетіли» зі вступом.
Лілія Самойленко

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Липень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

У вигляді списку

Червень 2019 (3)
Травень 2019 (31)
Березень 2019 (1)
Лютий 2019 (35)
Січень 2019 (47)
Грудень 2018 (64)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 308)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 294)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 228)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.