Репортер » Новини » Кременчук восени складатиме іспит на прозорість

Кременчук восени складатиме іспит на прозорість

30-08-2018, 13:21
 (голосів: 0)
Кременчук восени складатиме іспит на прозорість
Круглий стіл, на якому громадські активісти різних організацій змогли поспілкуватися з представником міської влади, провів 29 серпня "Кременчуцький антикорупційний центр".

Прозорість розподілу житла, якісна звітність комунальних підприємств перед громадою, новий сайт міськради, що має забезпечити прозорість, - переважно ці теми звучали під час круглого столу "Кременчук комунальний: кроки до прозорості", проведеного з ініціативи громадської організації "Кременчуцький антикорупційний центр". За словами голови організації Оксани Гуйди, восени нашому місту доведеться складати непростий "екзамен". Поважна міжнародна структура Transparency International, що складає рейтинг прозорості міст України, цієї осені має провести повторне дослідження. На думку кременчуцьких антикорупціонерів, місту варто ще багато чого зробити, аби не втратити тих позицій, що воно мало (як відомо, минулого року Кременчук займав 13 сходинку в рейтингу прозорості серед міст України). Адже рейтинг нині буде визначатися на підставі багатьох показників. Окрім формального підходу: наявності публічної інформації на офіційних ресурсах, також буде враховуватися підзвітність влади перед громадою, стан боротьби з корупцією, інвестиційна привабливість тощо.

Як підкреслила Оксана Гуйда, важливість цього рейтингу в тому, що після його складання міста, які продемонструють хороші результати стосовно прозорості роботи влади, увійдуть до такого собі елітного клубу, що отримає дипломатичну підтримку стосовно залучення інвестицій із інших країн.

Тож аби поговорити про "слабкі місця" Кременчука, антикорупціонери й зібрали "круглий стіл". Представники різних громадських організацій, що так чи інакше переймаються темою доступності інформації та антикорупційною діяльністю, висловили свої міркування стосовно проблем міста. На думку Олега Філіпаса, представника "Руху Нових сил", "бюрократи та чиновники імітують прагнення до відкритості та звітності перед громадою". Найбільше претензій активіст має до того, що представники влади не надають повної інформації на запити громадськості.

Також підтримала О.Філіпаса депутат міськради Оксана Піддубна. Вона навела цілу низку випадків, коли навіть на свої депутатські звернення отримала лише відписки. Претензії депутатка має до КП "Кременчукводоканал", "Кременчукінвест", Кременчуцького тролейбусного управління тощо.

Кременчук восени складатиме іспит на прозорість
Про досвід роботи стосовно фінансової прозорості комунальних підприємство розповіли представники ініціативи "Відкритий доступ" Юлія Билина та Лариса Гориславець. Як відомо, під тиском громадськості мерія погодилася створити окремий Портал відкритих даних, як того вимагає закон, і навіть розробити новий сайт Кременчуцької міськради, аби виконати всі вимоги закону про доступність публічної інформації. На жаль, розробка сайту затягується, тому складно сказати, чи буде інформація на новому сайті відповідати сучасним вимогам, а саме: чи буде вона доступна для обробки в машиночитному форматі, містити насправді відкриті дані, поки що невідомо. Лариса Гориславець зауважила: за домовленістю з владою, сайт мав запрацювати з кінця серпня.

Досить грунтовний аналіз фінансової звітності комунальних підприємство зробила Вікторія Ржевська, фінансовий експерт "Кременчуцького антикорупційного центру". Вона зазначила, що багато комунальних підприємств замість повноцінної фінансової звітності викладають якісь дуже неякісні копії документів, що лише імітують звітність. "За цими документами можна лише сказати, що підприєство отримувало кошти з бюджету, але неможливо визначити ефективність їх використання", - підкреслила Вікторія Ржевська.

Натомість представник мерії, заступник начальника Департаменту УЖКГ Валентин Курченко-Гай, пообіцяв, що 80% інформації, яку вимагають оприлюднити антикорупційонери, найближчим часом з'явиться на офіційних ресурсах. Чиновник підкреслив: не може звітуватися за всю владу, обговорюватиме проблеми як депутат міськради.

Кременчук восени складатиме іспит на прозорість
Досить серйозною проблемою, на думку юриста Кременчуцького антикорупційного центру" Олени Марискіної, є відсутність прозорості стосовно розподілу житла в Кременчуці. Обурило активістку те, що КП "Квартирне управління" на запити організації, написало, що взагалі не обліковує майно, яке стосується відумерлої спадщини (як відомо, в цій сфері досить високі корупційні ризики). Активісти написали низку петицій на сайті міськради та навіть представництві Президента України з вимогою відновити роботу електронної черги (поки що цей всеукраїнський проект зупинено з грудня 2014 року). Валентин курченко-Гай зауважив: аби Квартирне управління мало можливість виконувати цю роботу, міська рада має виділити кошти.

"Коли ми їздимо по Полтавщині, то переконуємося, що в Кременчуці не все так погано, - зауважила Оксана Гуйда. - Але нам би хотілося, аби ситуація в тих сферах, де є проблеми, змінилася. Хотілося б більшого розуміння важливості прозорості з боку влади".

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Вересень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

У вигляді списку

Червень 2019 (3)
Травень 2019 (31)
Березень 2019 (1)
Лютий 2019 (35)
Січень 2019 (47)
Грудень 2018 (64)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 320)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 306)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 240)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.