Репортер » Новини » Безвідсотковий кредит: у чому секрет?

Безвідсотковий кредит: у чому секрет?

4-08-2011, 11:27
 (голосів: 0)

Сьогодні майже у всіх супермаркетах побутової техніки надають «нульову» розстрочку. Рекламні акції по місту так і заманюють потенційних покупців зробити покупку. А чому б і ні, коли будь-який товар вартістю від 500 до 15000 гривень ви можете купити і виплачувати від 15 гривень до 5 тисяч гривень щомісяця. Хоча про те, що ви насправді переплачуєте, вам жоден продавець не скаже. А переплата дійсно є, адже законом заборонено видавати безвідсоткові кредити.

Секрет №1: за кредитом - нуль, а в банку - комісія
За статистикою фінансових операцій, жоден банк не стане виступати посередником у безвідсотковому кредитуванні, якщо не матиме з цього власної вигоди. За словами незалежних фінансових експертів, у такий спосіб перерозподіляється прибутковість із процентної ставки на комісію. При цьому найбільше часто застосовуються одноразова й щомісячна комісії. Її сума залежить не лише від суми, а й від банку, який цю комісію встановлює. Одноразова комісія розраховується від суми покупки. Наприклад, якщо при вартості товару у 1000 гривень й одноразовій комісії 20% фактично банку доведеться сплатити 1200 гривень. Щомісячна комісія коливається в межах 1-3% і розраховується на залишок заборгованості або на всю суму кредиту. Крім цього, зустрічаються ще й такі додаткові комісії: комісія за розгляд заявки на кредит й оформлення його видачі; щомісячна комісія за обслуговування кредитного рахунка й супроводження кредиту; комісія за одержання кредиту готівкою; комісії з операцій із кредитними картками й ін. Напередодні свят широко застосовується схема безпроцентного кредитування, що передбачає включення майбутньої винагороди банку в ціну товару. Наприклад, завищення ціни товару з 1000 до 1250 грн. Зазначені 250 гривень і є тими відсотками, які магазин заплатить банку за кредит. Також позичальникові за безпроцентний кредит можуть запропонувати оплатити перший внесок. Для зменшення ризиків у деяких випадках банки жадають від клієнтів сплатити початковий внесок. Це, з одного боку, зменшує ризики, а з іншого - свідчить про платоспроможність і серйозні наміри клієнта. Як правило, ті банки, які стягують більшу одноразову комісію, не вимагають початковий внесок.

Секрет №2: Товар неакційний – кредит небезвідсотковий
Вікторія обирає для чоловіка у подарунок до дня народження настінну плазму. Проте одразу говорить, що дивитися треба не на дорогу, а на акційну, щоб не було переплати за кредит і він був безвідсотковий. Між тим, у магазині «Ельдорадо» свої послуги пропонують одразу три банки: «Приватбанк», «Дельта Банк» і «Русский стандарт». Умови в усіх однакові: якщо береш кредит на 5 місяців і платиш перший внесок у розмірі 10% від вартості товару, то кредит буде безвідсотковим і без комісії. Можна взяти кредит і на більший термін – 10, 25 та 36 місяців. До того ж тут найголовніше - купити акційний товар. Бо у іншому разі без переплати не вийде. За місяць доведеться платити 1% від вартості покупки. Тож якщо берете акційну плазму за 4 тисячі гривень, через 10 місяців він обійдеться вам у 4400 гривень. Дані пропозиції стосуються акційних груп товару. Якщо товар не потрапляє під акцію, і ви хочете взяти кредит на 10 місяців, тоді берете кредит на стандартних умовах банку – 2% на місяць, разова комісія у розмірі 5% та страховка – 1,3% вартості товару, – пояснила кредитний експерт одного з банків. А це вже переплата від 500 до тисячі гривень. У магазинах Comfy теж дають безвідсоткові кредити у співпраці з банками-партнерами. І тут теж можна взяти кредит під нуль відсотків на 5 або на 10 місяців. Перший внесок при цьому складе 10 або 20% (в залежності від того, який товар вибрали).
У мережі «Фокстрот» теж можна придбати техніку в кредит під 0% від 4 до 10 місяців. Щоправда, дана пропозиція не стосується мобільних телефонів, повідомляє сайт компанії. Цікаво, що від покупців при оформленні споживчого кредиту навіть не вимагають довідки про доходи. Достатньо паспорта, ідентифікаційного номера і того, щоб ви знали точну назву організації, в якій працюєте, та прізвище, ім’я і по-батькові роботодавця-керівника.

Секрет №3: Ви купуєте товар за накрученою ціною
Фінансові експерти стверджують, що торгові фірми закладають банківські відсотки у вартість свого товару. І вже з такою ціною виставляють його на продаж за безвідсотковим кредитом. Причому через великі обсяги продажу втрати практично не відчутні. Теоретично схема співпраці виглядає так: банк видає позику покупцеві, а магазин компенсує фінансовій установі недоотриманий дохід, тобто відсотки за кредитами. Для продавця перевагою є збільшення обсягів продажу, а для банків - можливість дати грошам працювати. Іноді торгові мережі домовляються працювати з банками без сплати відсотків. У такому випадку банк допомагає реалізувати певну групу товарів (які, можливо, не користуються попитом) у кредит під 0%. При цьому інші товари продаються за стандартними кредитними умовами, при яких банк заробляє недоотриманий дохід. Саме таку акцію люди вважають дуже вигідною. Наприклад, якщо вартість якого-небудь електроприладу за готівку обходилася, наприклад, в 1 тисячу гривень, то за акцією в кредит - 900 гривень. Звичайно, у такий спосіб техніку з прилавків магазину буквально змітають. Покупці в першу чергу думають, що магазин зробив їм вигідно, зокрема - дав можливість виплачувати товар з фіксованою платою щомісячно. Наприклад, ви взяли холодильник за 5 тисяч гривень і він стоїть у вас вдома, а ви протягом 25 місяців, тобто двох років і один місяць виплачуєте за нього по 200 гривень. Але насправді безвідсотковий кредит обростає додатковими витратами. Наприклад, людина бере кредит на 10 місяців, але витрати на оформлення та обслуговування призводить до його подорожчання на 10%. Тобто, оформивши безвідсотковий кредит, покупець все одно змушений платити відсотки, хоч і незначні. Фахівці кажуть, що діючі процентні ставки за споживчим кредитуванням зараз не нижче 25%. Проте, за статистикою, кожна друга сім’я, яка взяла і виплатила кредит у магазинах побутової техніки, купує інші товари лише в тому ж магазині.
Ірина Бут

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Липень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

У вигляді списку

Червень 2019 (3)
Травень 2019 (31)
Березень 2019 (1)
Лютий 2019 (35)
Січень 2019 (47)
Грудень 2018 (64)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 308)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 294)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 228)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.