Репортер » Новини » Що змінилося у системі нарахування субсидій?

Що змінилося у системі нарахування субсидій?

12-06-2018, 08:16
 (голосів: 0)
Що змінилося у системі нарахування субсидій?
Окрім доходів родини, соціальні служби зважатимуть на ваше майно

Раніше субсидії призначалися, виходячи з єдиного критерію – рівня офіційних доходів родини, каже директор департаменту соціальної допомоги Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко.

Обмеження, що припускало, що субсидії не можуть призначатися громадянам, які здійснюють одноразову покупку на суму більше 50 тис. грн, на ситуацію практично не впливало, бо громадяни свої покупки, навіть великі, не декларували. Зараз нарівні з розміром доходів братимуть до уваги певні елементи майнового стану.

Зокрема, субсидії не будуть призначати власникам житла певної площі – будинку більше 200 кв. м або квартири понад 120 кв. м.

"На наш погляд, якщо людина має можливість жити в такому житлі, значить вона має і змогу його утримувати", - каже Музиченко.

Але, наприклад, якщо людина надала документи, що має автомобіль "віком" менше 5 років (а це вже причина відмови у субсидії), але це автомобіль не преміального класу, а, наприклад, Daewoo Lanos, і його взято у кредит, на субсидію вона може розраховувати.

Або якщо людина купила і зареєструвала новий причіп вартістю 15 тис. грн – він також вважається транспортним засобом, але не належить до преміум-сегменту, і розраховувати в такому випадку на субсидію можна. "Зрозуміло, якщо людина купила Lexus за 2 млн грн та ще й хоче отримувати субсидію, то на підставі документів, що підтверджують його наявність, комісія, швидше за все, у наданні субсидії відмовить", - повідомив Музиченко.

Як будуть перевіряти, чи не приховав одержувач субсидії елітну нерухомість й автомобіль?

На сьогодні в органів соцзахисту є взаємодія з певними інформаційними базами даних, які дозволяють визначити, чи платив громадянин соціальний внесок, чи ні. Зокрема, з фіскальними органами, які володіють інформацією про рівень доходів громадян. Про автомобілі дізнатися нескладно – їх реєструють в базах МВС. Вже зараз органи соцзахисту можуть отримувати звідти інформацію по кожному конкретному громадянинові. Також ведуться переговори на предмет надання їм доступу до цієї бази в режимі запит-відповідь. Крім того, для отримання субсидії громадяни подають заяву та декларацію, яка тепер доповнена низкою нових пунктів. У ній передбачена графа про наявність у людини транспортних засобів, площі житла – це вказується в заяві на отримання субсидії. Під документами ставиться підпис претендента на отримання субсидії: людина, яка його ставить, підтверджує правдивість наданої інформації.

Що стосується декларації – можливі різні варіанти. Людина може прийти в управління соцзахисту і там заповнити декларацію в друкованому вигляді, може її роздрукувати і заповнити самостійно, може подати через сайт, заповнивши декларацію в електронній формі.

Якщо здаєш квартиру в оренду, на неї можна оформити субсидію?

У законодавстві немає норми, в якій би йшлося про те, що той, хто здає житло в оренду, не має права на субсидію. Якщо людина здає квартиру в оренду, але не декларує цього, отримуючи субсидію, то, безумовно, це порушення. Якщо ж громадянин сумлінно відображає в декларації надходження від здачі в оренду квартири, сплачує з цієї суми податки, а з урахуванням всієї цієї інформації отримує субсидію – не проблема. Єдине – субсидію людина не зможе оформити на два або більше місця проживання. Субсидія надається тільки за однією адресою. Якщо ж людина не декларує здачу квартири в оренду, то контролювати це, як і те, чи сплачується податок з цих доходів, має Державна фіскальна служба.


Як можуть покарати за приховування інформації про власність і доходи?

Відповідальність передбачена як на етапі призначення субсидії, так і на етапі її отримання. Якщо на етапі призначення субсидії з'ясовується, що громадянин надав недостовірну інформацію, йому субсидія не призначається. Якщо інформація про надання недостовірних даних виявляється вже на етапі отримання субсидії, то проводиться розрахунок суми, на яку була неправомірно видана субсидія, і цю суму людина має повернути в бюджет. Якщо вона цього не робить, звертаються до суду, який відповідну суму підтверджує і потім підключає виконавчу службу.

"Якщо людина надає фальшиву довідку про доходи, це є кримінальним правопорушенням і розглядається навіть не в ракурсі субсидій. У цьому випадку до відповідальності можуть бути притягнуті обидва: і той, хто видав такий документ, і той, хто ним користувався. Інформація про такі факти передається правоохоронним органам, і проводиться повноцінне кримінальне розслідування. У той же час визначити, чи справжній це документ (що свідчить про доходи), чи підроблений, на практиці досить складно. І все ж, якщо людина приносить довідку з місця роботи з одними даними, а в ДФС є зовсім інші дані, тоді виникає питання – де інформація неправильна, і це є підставою для проведення певних дій", - каже Віталій Музиченко.

А якщо я безробітний, мені дадуть субсидію?

Правом оформити компенсацію на оплату комунальних квитанцій наділені студенти і безробітні українці. Однак варто врахувати кілька нюансів.

Будучи людиною працездатного віку, людина має добровільно сплачувати єдиний соціальний внесок. Якщо людина заплатила не менше, ніж три місяці соціальний внесок та інформація про її доходи – не менша, ніж розмір мінімальної зарплати, то ця людина на загальних підставах має право на субсидію.


Якщо ж людина безробітна, вона повинна стояти на обліку в центрі зайнятості. Претендувати на субсидію зможе, однак має сплачувати соціальний внесок. "Якщо, наприклад, людина приходить отримувати субсидію, кажучи, що соціальний внесок сплачено, але доходи не перевищують 1 тис. грн (менше розміру мінімальної заробітної плати), то сума, від якої їй буде розраховуватися субсидія, буде становити три прожиткові мінімуми – 5286 грн.

Є ще така категорія громадян, як заробітчани. Багато ЗМІ написали, що вони можуть втратити субсидії, оскільки не зможуть довго стояти на обліку в центрі зайнятості. "Ситуація, коли б людина стояла на обліку в центрі зайнятості, отримувала допомогу по безробіттю, а сама працював за кордоном, неможлива. Таку людину знімуть з обліку", - підтверджує чиновник Мінсоцполітики. Однак якщо заробітчанин сплачував соціальний внесок не менше трьох місяців до звернення по субсидію, а крім того зможе документально обґрунтувати хоч якийсь дохід в Україні, він буде претендувати на субсидію. Залежно від розміру доходу це може бути розраховане як від 5286 грн, якщо дохід менше "мінімалки", так і від реальної суми, зазначеної людиною в декларації. Така ж схема діє і для безробітних, не зареєстрованих в центрі зайнятості.

А якщо є спеціальна пенсія, чи буде субсидія?


Якщо людина має високий дохід, то їй субсидія може бути призначена, але у невеликому розмірі. "Є формула, яка застосовується в кожному індивідуальному випадку. Якщо громадянин отримує невелику пенсію, наприклад, 1,5 тис. грн, то він буде платити 6-7% від усього обсягу комунальних послуг. Якщо ж громадянин отримує пенсію 13 тис. грн, то йому не буде призначена субсидія", - розповів Музиченко.

Що зміниться для переселенців?

Внутрішньо переміщені особи відтепер зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – на підставі заяви та декларації, з зазначенням домогосподарства. Заява стане приводом для обстеження матеріально-побутових умов, а сам акт про обстеження – підставою для призначення субсидії.

Коли можна звертатися по субсидії?

Звернутися за субсидією можна в будь-який час. Вона призначається з місяця, коли було звернення. Той, хто звернувся в червні, буде отримувати субсидію з червня, хто в жовтні – той із жовтня. Можна звернутися в органи соціального захисту населення. Якщо мова про об'єднану територіальну громаду, то можна звертатися через уповноважених сільрад або відправити документи поштою.

Слід зауважити, що, за підрахунками Кабміну, зміни не торкнуться більшості субсидіантів, і 80-85% одержувачів субсидій держдопомога буде перепризначена автоматично. Тим, хто потрапляє під нові обмеження, потрібно піти в органи соцзахисту по переоформлення субсидії.

Тим, хто згідно з новими правилами, буде виключений з одержувачів субсидій, буде надіслано письмове повідомлення про те, що субсидію їм не буде призначено.

За матеріалами Олени Голубєвої, канал 112

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Жовтень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

У вигляді списку

Жовтень 2018 (80)
Вересень 2018 (102)
Серпень 2018 (98)
Липень 2018 (85)
Червень 2018 (118)
Травень 2018 (128)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 257)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 262)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 192)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.