Репортер » Робота » Про потребу зберегти садибу родини Вернадських говорили в Кременчуці

Про потребу зберегти садибу родини Вернадських говорили в Кременчуці

11-05-2018, 14:27
 (голосів: 0)
Про потребу зберегти садибу родини Вернадських говорили в Кременчуці
15 років не вдається зрушити з мертвої точки питання про створення музею Володимира Вернадського на базі садиби, що збереглася на Полтавщині. Про це, а також про видатний внесок видатного земляка в розвиток української науки та освіти говорили на міжнародній конференції, що розпочала свою роботу на базі Кременчуцького національного університету ім.Михайла Острогадського

250 науковців із 27 вищих навчальних закладів країни, а також вчені з Чехії, Білорусі, Китаю та Словаччини - сьогодні в Кременчуці почався масштабний захід - XVIII Міжнародній науково-практичній конференції «Ідеї академіка В.І. Вернадського та проблеми сталого розвитку науки». Конференція працюватиме кілька днів.

На її відкритті, що відбулося в символічному місці - студентський аудиторії Кременчуцького національного університету, названій на честь академіка В.Вернадського, говорили про роль нашого видатного земляка в створенні Національної академії наук, а також його внесок у найрізноманішніші галузі знань - від філософії до мінералології.

Про потребу зберегти садибу родини Вернадських говорили в КременчуціПро потребу зберегти садибу родини Вернадських говорили в КременчуціПро потребу зберегти садибу родини Вернадських говорили в КременчуціПро потребу зберегти садибу родини Вернадських говорили в Кременчуці
Вітаючи гостей, Михайло Загірняк, ректор Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського підкреслив: традиція проводити конференції, присвячені видатному вченому налічує в місті більше 20 років. КрНУ вдалося зберегти пам'ять про В.Вернадського, багато років життя якого пов'язані з Полтавським краєм і загалом із Україною. "Але цьогорічна конференція є особливою, тому що пов'язана зі 100-річчю НАН України та 155-річчю її творця - академіка В.І. Вернадського. Нині науковці та студенти Кременчуцького університету своїми знаннями примножують розвиток науки. Цьогоріч за результатами всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт нашого університету займає почесне третє місце", - підкреслив ректор. Також Михайло Загірняк розповів, що за останні 5 років 11 студентів кременчуцького університету були нагороджені найвищою державною нагородою - стипендією Президента України, а 9 викладачів отримали премії за розвиток науки і техніки.

Схвально про розвиток науки в Кременчуцькому національному університеті відгукнувся й академік НАН Олександр Пономаренко.
А ось академік Нацональної академії педнаук Андрій Гуржій підняв проблему збереження історичної спадщини Володимира Вернадського. Зокрема, садиби родини Вернадських, розташованої в селі Яреськи Шишацького району Полтавщини. За словами академіка, попри існування постави Верховної Ради, прийнятої ще в 2003 році у справі збереження цієї історичної будівлі не зроблено майже нічого. Тобто науковці добре дослідили історію цього об'єкту, встановили його первісний вигляд , створили ескізний проект. Але фінансування не виділяється.

Про потребу зберегти садибу родини Вернадських говорили в КременчуціПро потребу зберегти садибу родини Вернадських говорили в КременчуціПро потребу зберегти садибу родини Вернадських говорили в КременчуціПро потребу зберегти садибу родини Вернадських говорили в Кременчуці
Присутній на конференції Анатолій Ханко, заступник голови Полтавської облради, реагуючи на критику, пообіцяв більш детально розібратися з цим питанням, зауваживши про потребу долучити до вирішення проблеми органи місцевого самоврядування.

Після завершення урочистої частини, учасники конференції розійшлися працювати за секціями.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Лютий 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 

У вигляді списку

Лютий 2019 (32)
Січень 2019 (47)
Грудень 2018 (64)
Листопад 2018 (111)
Жовтень 2018 (125)
Вересень 2018 (102)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 280)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 281)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 213)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.