Репортер » Новини » Що таке БЦЖ і навіщо воно дітям?

Що таке БЦЖ і навіщо воно дітям?

27-03-2018, 18:07
 (голосів: 0)
Що таке БЦЖ і навіщо воно дітям?
То якого розміру має бути слід від реакціх Манту, щоб батьки почали хвилюватися про стан здоров'я дитини?
У якому віці роблять щеплення? І чи всім його можна робити? На ці та інші питання відповідає педіатр Кременчуцької дитячої лікарні Ярослава Олексієнко


Одне із захворювань яке можна попередити за допомогою імунізації, є туберкульоз. Щепленню для профілактики туберкульозу підлягають усі новонароджені діти, що не мають до цього протипоказань. Для щеплень здорових контингентів дітей в Україні використовується суха вакцина БЦЖ, розповідає Ярослава Олексієнко, лікар-педіатр Кременчуцької міської дитячої лікарні.

БЦЖ захищає не від зараження, а від переростання прихованої інфекції у відкриту форму. Імунізація попереджає розвиток важких форм захворювання – туберкульозного менінгіту, зараження суглобів та кісток, небезпечних легеневих проявів хвороби.

Що таке БЦЖ і навіщо воно дітям?
Вакцинація проводиться на 3-5-ту добу життя дитини (не раніше 48-ї години після народження) вакциною БЦЖ.

Вакцина після попередньої обробки шкіри 70° етиловим спиртом вводиться суворо всередину шкіри на межі верхньої і середньої третини зовнішньої поверхні лівого плеча. Для попередження місцевих реакцій забороняється накладання пов’язки або обробка йодом та іншими дезінфікуючими розчинами в місці введення вакцини.


Для оцінки набутого імунітету
надалі дитині щорічно проводиться
туберкулінова проба (реакція Манту).


Туберкулінова проба (реакція Манту) - це діагностичний тест, під час якого проводиться внутрішньошкірне введення туберкуліну (який є алергеном до мікобактерій туберкульозу), що дозволяє виявити специфічну імунну відповідь організму. Проба Манту вважається негативною при відсутності папули або при її діаметрі не більше 1 мм. Папула розміром 2-4 мм або тільки гіперемія розцінюються як сумнівна реакція. Папула діаметром 5 мм і більше дає підставу оцінити реакцію як позитивну.

Ревакцинації в 7 років підлягають діти, не інфіковані мікобактеріями туберкульозу та з негативним результатом проби Манту.

Ревакцинація проводиться вакциною БЦЖ.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

До вакцинації проти туберкульозу існують абсолютні та відносні (тимчасові) протипоказання.

До абсолютних відносять: тяжкі ускладнення від попередньої дози у вигляді анафілактичної реакції або токсичної еритеми, алергічна реакція на будь-який компонент вакцини, анатоксину,імуносупресія, вроджені комбіновані імунодефіцити та злоякісні новоутворення, вагітність, ВІЛ-інфекція, тубінфікування та туберкульоз в анамнезі.

До відносних:загострення хронічного або гострий період інфекційної хвороби, при гемолітичній хворобі новонароджених, тобто захворюванні, що розвинулось унаслідок несумісності крові матері та плода за резус-фактором або групою крові, при глибокій недоношеності(маса тіла мене 2500г).

Взагалі при порушеннях календаря щеплень можливо проводити іммунізацію декількома вакцинами за один день, але щеплення для профілактики туберкульозу проводяться з інтервалом не менше ніж один місяць. Діти, які не були щеплені в пологовому стаціонарі, підлягають обов’язковій вакцинації в закладах охорони здоров’я.

МОЖЛИВІ УСКЛАДНЕННЯ

Якщо у немовля були протипокази до вакцинації у пологовому будинку, але згодом за станом здоровя імунізація дозволена,то дітям, яким не виповнилося два місяці, щеплення проти туберкульозу проводяться без попередньої проби Манту. Але після двомісячного віку перед виконанням щеплення малюку слід провести туберкулінову пробу. Це робиться з метою виявлення можливого тубінфікування у дітей. Щеплення проводиться при негативному результаті проби.

"Сучасна вакцина БЦЖ заподіює розвиток локального (місцевого, обмеженого) туберкульозного процесу, безпечного для загального здоров’я дитини. Проте вакцина БЦЖ, як уже наголошувалось, – жива культура. Тому зрідка вона може спричиняти специфічні ускладнення, - підкреслює лікар-педіатр. -

Ускладнення після щеплення БЦЖ можна розділити на дві категорії:

– легкі ускладнення, у тому числі внаслідок неякісно проведеної вакцинації та порушення техніки введення вакцини: підшкірний холодний абсцес, виразка шкіри, келоїдний рубець, лімфаденіт;

– важкі ускладнення, пов’язані з генералізацією інфекції: БЦЖ-остеомієліт, генералізована лімфаденопатія, дисемінована БЦЖ-інфекція, туберкульозний вовчак. Проте слід підкреслити, що ризик подібних ускладнень є значно меншим за ризик захворювання у невакцинованої дитини.

Існують країни, які відмовилися від масової вакцинації новонароджених БЦЖ (Данія, Чехія, Швеція, Німеччина та ін.) Це зумовлено низкою чинників: низька захворюваність громадян на туберкульоз , високим соціально - економічним рівнем розвитку держав, розвинутою медичною галуззю.

Але для України така перспектива не близька. Так, існують побічні реакції на введення вакцин, але вони велика рідкість і ніщо в порівнянні з "побічними реакціями" на хворобу. Тому ще раз наголошую, що для свідомих, сучасних батьків головною метою повинно бути збереження здоров'я своїх дітей та підтримка якості їхнього життя на високому рівні, в чому дотримання календаря щеплень і, особливо, вакцинації БЦЖ відіграє значну роль".


Довідка: Перша вакцина проти туберкульозу була винайдена Альбертом Кальметтом разом зі своїм помічником Каміллом Гереном. Дослідження з її створення розпочались в 1908 р. і тривали 13 років, а штам при винайденні назвали Bacille bilie’ Calmette-Gue’rin (БЦЖ).

У 1921 р. в Парижі Кальметт і Герен спільно з педіатром Вайлль-Алле вперше зробили щеплення новонародженій дитині отриманою вакциною (вводили перорально). До 1924 р. у Франції були вакциновані більше 300 новонароджених, матері яких хворіли на туберкульоз.

Перші вакцинні штами спричинювали різні ускладнення, і знадобилось багато років для доопрацювання та впровадження вакцини по всьому світу.


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Червень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

У вигляді списку

Червень 2019 (3)
Травень 2019 (31)
Березень 2019 (1)
Лютий 2019 (35)
Січень 2019 (47)
Грудень 2018 (64)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 307)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 293)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 227)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.