Репортер » Новини » Олена Суслова: «Насильство – це не лише синці на тілі»

Олена Суслова: «Насильство – це не лише синці на тілі»

21-02-2018, 14:50
 (голосів: 0)
Олена Суслова: «Насильство – це не лише синці на тілі»
Кременчук відвідала громадська діячка та правозахисниця, що домагається рівних прав та можливостей між представниками усіх статей. Вона розповіла, як судилася з колишнім прем’єром Миколою Азаровим, що дозволив собі зневажливе висловлювання на адресу жінок. Та про те, як нібито невдалий судовий процес допоміг змінити законодавство України…

«Якщо ви вважаєте, що над вами відбулося насильство, значить, це – насильство» - слова відомого індійського державного діяча Махатма Ганді якнайкраще демонструють, як суспільство має реагувати на прояви порушень прав особистості. Адже насильство – це не лише синці. Дуже часто «синці» залишаються в душі людини… Про це учора, 20 лютого, говорила з кременчуцькими журналістами та активітами Олена Суслова – відома в Україні правозахисниця, ґендерна активістка, тренерка й дослідниця ґендерних питань, трансформації конфліктів, миротворення.

Олена Суслова прибула до нашого міста на запрошення громадської організації «Кременчуцький антикорупційний центр» і розповіла чимало корисного про сучасні тенденції, пов’язані ґендерною рівністю.

Олена Суслова: «Насильство – це не лише синці на тілі»
Зокрема, активістка наголосила, що працює з силовими структурами й має досить хороші результати стосовно створення рівних можливостей для чоловіків і жінок. Зокрема, на співпрацю йдуть і Збройні сили України, й Національна гвардія та поліція. Це досить важливо. Адже тривалий час ціла низка професій в українському війську була не доступна для жінок, розповідає Олена Суслова. Й коли почалася війна і жінки пішли на Донбас, їх оформлювали, скажімо, кухарками, хоча вони тримали зброю на рівні з чоловіками. Й виникало чимало проблем. Бо оформлена кухаркою, жінка не могла отримувати бойових доплат, та й взагалі виникало питання, як вона потрапила, скажімо, на «нульову позицію», якщо за своїм статусом їй там робити нічого. Нині ситуація, за словами пані Олени, значно змінилася. Вдалося скасувати велику кількість застарілих нормативно-правових актів, що обмежували свободу вибору жінок.
Так само в поліції та інших силових структурах активісти домоглися того, що внутрішні інструкції передбачають можливість розслідувати випадки сексуального насильства.

Ще одним досягненням держави Олена Суслова вважає появу при Кабміні уповноваженого з питань гендерної політики. Причому призначення на цю посаду Катерини Левченко – правозахисниці з багаторічним досвідом – дає привід для оптимізму.

Судилися з Азаровим, а стали відомими аж у Вірменії

До речі, Катерина Левченко – одна із тих активісток, що кілька років тому разом із Оленою Сусловою судилися з тодішнім прем’єр-міністром країни Миколою Азаровим за фразу, що принижувала гідність жінок. Під час візиту в місто Дніпро, відповідаючи на питання, чи будуть в команді прем’єра жінки, М.Азаров сказав: «Да не женское это дело – реформы в Украине проводить». Приниження певної соціальної групи – це і є порушення гендерної рівності, переконує пані Олена. Вона розповіла, що активістки подавали в суд на М.Азарова і як на прем’єра, і як на громадянина. Звісно, судові інстанції на той час не відважилися задовольнити їхні позови. Але активістки отримали несподіваний результат.

Олена Суслова: «Насильство – це не лише синці на тілі»
«На одній із зустрічей у Вірменії до мене підійшли тамтешні однодумці й почали дякувати, – пригадує Олена Суслова. – Я здивувалася: за що? А вони кажуть: «Наші посадовці почули про ваш суд. Може, будуть більш обережні й висловлюваннях...»

На думку правозахисниці з багаторічним стажем, варто робити малі кроки, навіть тоді, коли, здається, що вони не дадуть миттєвого результату.
Скажімо, суд із прем’єром не мав позитивного рішення, але через декілька років Україна прийняла закон про ґендерну рівність.

Захисту потребують не лише жінки

Олена Суслова підкреслює: захисту прав та гідності потребують не лише жінки, а й чоловіки. «Я часто буваю на Донбасі, – розповіла громадська активістка. – І в Маріуполі, коли тамтешня громадська організація вирішила проводити консультації для осіб, які потерпають від насильства в сім’ї, першими 20 людьми, які до них прийшли, були чоловіки”. Це пояснюється, на думку пані Олени, надзвичайно важкими умовами життя на Донбасі. Люди, у яких вичерпано ресурс, можуть поводитися так, як вони ніколи б не повелися за інших обставин. Якщо в середньому по Україні чоловіки живуть на десять років менше ніж жінки, то на Донбасі цей розрив до війни становив 21 рік.

На думку активістки, запобігти домашньому насиллю має система соціальних служб. На жаль, часто вони працюють ще дуже погано. Хоча саме соціальний супровід може розв'язати проблеми, що накопичилися в сім'ї. Бо психолог часто не має повноважень, а виклик поліції - то лише тимчасова міра.
На законодавчому рівні варто домогтися того, аби насильник був ізольований від помешкання, де живе родина. Але загалом у цих питаннях велике значення має позиція громадських активістів. Саме вони своєю небайдужістю здатні вплинути на чиновників, що не виконують своєї роботи та змінити ситуацію в громаді.

Юлія Билина

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Лютий 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 

У вигляді списку

Лютий 2019 (32)
Січень 2019 (47)
Грудень 2018 (64)
Листопад 2018 (111)
Жовтень 2018 (125)
Вересень 2018 (102)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 280)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 281)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 213)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.