Репортер » Новини » 26 років тому загинув Вадим Бойко

26 років тому загинув Вадим Бойко

13-02-2018, 21:26
 (голосів: 0)
26 років тому загинув Вадим Бойко
14 лютого назавжди залишиться чорним днем для кременчужан.

В 1992 році в Києві, у власній квартирі від вибуху загинув народний депутат від Кременчука, талановитий журналіст, старший редактор молодіжної студії "Гарт" Українського національного телебачення Вадим Бойко.
Замовників його вбивства досі не знайшли...


Його ім'ям названі вулиці в Кременчуці та в рідному Світловодську. До барельєфа люди досі приносять квіти.
Довірені особи та друзі двічі на рік - на день народження та в день загибелі їздять на могилу.

Ім'я Вадима живе в серцях багатьох людей, які в 90-х боролися за Незалежність України. Він увійшов в історію Кременчука, тому що був небайдужим до того, що тут відбувалося. Став народним депутатом першого демократично обраного парламенту країни. І жодного разу не зрадив своїм обіцянкам бути підзвітним людям.

"На початку вересня 1989 р. Вадим Бойко із знімальною групою «Гарту» УТ приїхав рятувати наш політ-клуб від прокурорського свавілля, - розповідає про те, як Вадим Бойко з'явився в Кременчуці в своїй книзі Олександр Урін, відомий політолог та громадський діяч, що став згодом довіреною особою народного депутата. - Зустрівся в кафе «Казка» з політ-клубівцями та після категоричної відмови прокурора міста від коментарів власного протиправного припису (без погодження з компартійним керівництвом міста), зняв унікальний «єралашний» сюжет на уроці української мови в 6-Б класі школи №17.

На прохання Вадима молода вчителька В.І. Бугаєць викликала до дошки учня, який виправив граматичні помилки в частині тексту, дослівно переписаного з прокурорського припису. Продовжити цю «роботу над помилками» запропонували іншому учню, який «відмовився, але обіцяв це зробити на наступному уроці.
Проте, «наступного дня» його місце виявилось порожнім, а на запитання вчительки: «куди ж він подівся?», учні вигукнули: «Злякався й не прийшов». Раптом, в двері класу постукали, «з`являється голова учня-прогульника», який на запитання: «ким він хоче стати?», відповів: «Прокурором!». Вчителька, на прохання Вадима, червоною пастою виправила граматичні помилки у прокурорському приписі, поставила «двійку». Висновок: «двієчники стають прокурорами, а потім ухиляються від відповідальності за свою роботу».

Керівництво «Гарту» та УТ-1 лише в листопаді 1989 р. дозволило демонстрацію сюжету про конфлікт політ-клубу із прокурором міста в «урізаному вигляді», без сюжетів в школі та «втечі прокурора» від відповідей на запитання журналіста Вадима Бойка в кабінет другого секретаря МК КПУ.

Проте, наступного дня матеріал під назвою «Контрольная для кременчугского прокурора» вийшов у повному обсязі в програмі «Взгляд» ЦТ на весь СРСР.

Резонанс був неймовірним, на пленумі ЦК КПУ перший секретар Полтавського обкому КПУ О.С.М’якота скаржився: «Ми працюємо денно і «нощно», а потім в якомусь «Гарті» всю нашу роботу нанівець! Вони там не гартують, а гарцюють!»

Наступний випуск програми «Гарт» починається незвично: Вадим виїжджає на коняці та звертається до глядачів так: «Вас вітає молодіжна студія «Гарц», пробачте, «Гарт»!», та дає короткий коментар до цього виступу О. М’якоти: «Що ж вони таке вночі роблять, може краще б вдень ділом займались?!»

На жаль, цей сюжет про кременчуцькі події ентузіасти, що бережуть пам'ять про Вадима Бойка, не можуть знайти в архівах. Він зник разом із багатьома іншими передачами УТ-1.

Не розслідувана належним чином і справа про загадковий вибух у квартирі народного депутата, що забрав його життя. Багато політиків обіцяли "зробити все, аби знайти вбивць Вадима", та ці обіцянки залишилися пустопорожніми...

Яскраве життя Вадима живе в серцях тих людей, які його знали - колег-журналістів, кременчуцьких активістів, рідних та друзів у Світловодську. Журналіський спадок Вадима мало збережений. Але ті сюжети, які вдалося розшукати, свідчать про неабиякий талант та професіоналізм. У Вадима Бойка є чому повчитися. Бо його журналістика жива й цікава, він піднімав гострі теми, що залишалися важливими впродовж десятиліть - Чорнобильська трагедія, таємниця дежавної резиденції в Межигір'ї, корупція в вищих ешелонах влади...

Вадим був чесним і непідкупним журналістом. Порядним і принциповим політиком. Справді Народним депутатом.
Він назавжди залишиться в наших серцях. Вічна пам'ять!


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Лютий 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 

У вигляді списку

Лютий 2019 (32)
Січень 2019 (47)
Грудень 2018 (64)
Листопад 2018 (111)
Жовтень 2018 (125)
Вересень 2018 (102)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 280)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 281)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 213)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.