Репортер » Новини » Громадські слухання про вплив на довкілля проводитимуться по-новому

Громадські слухання про вплив на довкілля проводитимуться по-новому

4-01-2018, 14:59
 (голосів: 1)
Громадські слухання про вплив на довкілля проводитимуться по-новому
Новий порядок проведення громадських слухань про вплив забудовників на довкілля передбачає розпорядника та єдиний реєстр, в якому міститимуться огошення про всі потенційні об'єкти будівництва чи реконструкції, що можуть впливати на екологію. Новація має як плюси, так і мінуси, вважають кременчуцькі екологи.

Про "подаруночок" під ялинку від Кабміну - затвердження нового Порядок проведення громадських слухань у процесі оцінки впливу на довкілля, що починає діяти з 2018 року, говорили представники громадських організацій Кременчука та Кременчуцького району на координаційній раді, що відбулася 3 січня в приміщенні бібліотеки-філії №4 для дорослих.

Громадські слухання про вплив на довкілля проводитимуться по-новому
У законодавчих нововведеннях є чимало хорошого, вважає Геннадій Демьохін, керівник міської організації ЕКО "Омельник". Оскільки громадськість отримує широкі права для висловлення власних зауважень стосовно об'єктів будівництва, які можуть нашкодити екології. Зокрема, інформація про проведення громадських слухань про оцінку впливу на довкілля тепер міститиметься в єдиному реєстрі. Для об'єктів, що зачіпатимуть інтереси усієї країни, такий реєстр вестиме мінекології. Доступ до реєстру, щоправда, частково платний. Однак, інформація про те, яке підприємство де збирається проводити будівництво або реконструкцію і коли проводитимуться громадські слухання - є у вільному доступі.

Також за новими правилами будь-хто з громадян може подати зауваження про проекту, причому ці зауваження не обов'язково повинні містити наукові обґрунтування.

Для підприємств місцевого рівня такий реєстр мають творити обласні державні адміністрації.

Серед інших новацій - те, що проводити громадські слухання тепер має право не будьхто, а лише посередник, якого обере мінекології чи ОДА на відкритому конкурсі.

"Організатор громадських слухань визначається уповноваженим центральним або уповноваженим територіальним органом один раз на рік на конкурсній основі, за договором з урахуванням вимог Закону України «Про публічні закупівлі». В разі проведення уповноваженим центральним органом або уповноваженим територіальним органом громадських слухань самостійно, він виконує усі функції, передбачені цим Порядком для організатора громадських слухань", сказано в пункті 4 Порядку, затвердженого Кабміном (№989 від 13.12.2017 р.)

Організатором громадських слухань може бути юридична особа або фізична особа - підприємець, яка має досвід у сфері охорони довкілля не менше двох років та людські і технічні ресурси, необхідні для забезпечення проведення громадських слухань у відповідному регіоні або регіонах.

Геннадій Демьохін вважає: така норма може призвести до того, що організатори перетворяться на збирачів грошей. Оскільки розмір витрат на проведення слухань організатор визначає самостійно.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Січень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

У вигляді списку

Січень 2019 (38)
Грудень 2018 (64)
Листопад 2018 (111)
Жовтень 2018 (125)
Вересень 2018 (102)
Серпень 2018 (98)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 274)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 276)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 208)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.