Репортер » Новини » 24 грудня відбудуться вибори в семи нових громадах Полтавщини

24 грудня відбудуться вибори в семи нових громадах Полтавщини

21-12-2017, 19:09
 (голосів: 0)
24 грудня відбудуться вибори в семи нових громадах Полтавщини
Місцеві вибори до ще семи новостворених об’єднаних територіальних громад пройдуть у Полтавській області 24 грудня.

Найближчою до Кременчука, де відбудуться вибори, буде новостворена Козельщинська громада, що утворилася з 9 сільських та селищних рад: Хорішківської, Рибалківської, Приліпської, Пригарівської, Пашківської, Михайликівської, Мануйлівської, Лутовинівської сільських та Козельщинської селищної ради (загалом це 40 сіл плюс смт Козельщина).
Також 24 грудня перші місцеві вибори відбудуться в Машівській, Оболонській, Петрівсько-Роменській та трьох громадах Полтавського району: Щербанівській, Мачухівській, Заворсклянській.


На Полтавщині процес об’єднання доволі активний


В опублікованому Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України в листопаді 2017 року рейтингу областей щодо формування об’єднаних територіальних громад (ОТГ), Полтавщина ділить 14-е місце з Львівщиною

Зате за кількістю ОТГ, в яких вже пройшли перші вибори, Полтавська область займає четверте місце всеукраїнського рейтингу.

Усього Перспективним планом формування територій громад Полтавської області передбачено створення 54-х ОТГ (така кількість прогнозувалася в розпорядженні уряду від 11.10.17 р.). Площа покриття області об’єднаними громадами, в яких вже відбулися вибори, наразі складає майже 25%.

Як відомо, із сусідніх із Кременчуком сіл, поки що не визначилася із об’єднанням Білецьківська сільська рада, яка має територіальний спір із містом через відсутність меж регіонального ландшафтного парку.

До 2020 року – добровільно, а далі?


Доки ж триватиме процес об’єдання громад? І що буде з тими селами та селищами, що так і не вирішать, до яких сусідів їм зручніше приєднатися?
Експерти прогнозують: процес добровільного об'єднання громад триватиме до 2020 року. А далі можуть включитися механізми «не зовсім добровільного»…

Населені пункти, що нікуди не приєднаються, не зможуть залишитися самі по собі, вважає Віталій Загайний, голова Центру громадських ініціатив, експерт із питань самоврядування та самоорганізації.

24 грудня відбудуться вибори в семи нових громадах Полтавщини
«Спираючись на позицію Міністерства регіонального розвитку, озвучену нещодавно на одній із конференцій у Вінниці, й взагалі оцінюючи процес перебігу децентралізації, я можу спрогнозувати, що та невелика кількість громад, які не будуть включені до жодної з добровільно об’єднаних громад, постануть перед простим вибором: до кого приєднатися, - пояснює Віталій Загайний. – Можливо, цей крок можна тлумачити як порушення добровільності, але добровільності на сьогоднішній день більше ніж достатньо. Вона не може бути безмежною. Громади, не включені в склад ОТГ, залишитися самі не зможуть, тому що це розбалансує загальнонаціональну систему фінансування та управління. Саме з цієї причини країна змушена буде до жовтня 2020 року вирішити долю не приєднаних громад.

Віталій Загайний прогнозує, що рішення про приєднання до тієї чи іншої громади, в тому разі, якщо мешканці населеного пункту не визначаться самостійно, може бути передане на розгляд обласних рад. «Згідно з чинним законодавством, перспективні плани з утворення об’єднаних територіальних громад – це компетенція обласних рад, – пояснює Віталій Загайний. – Самі перспективні плани готують обласні державні адміністрації, але затверджують – обласні ради. Тож я прогнозую, що й доля громад та їх об’єднання й залишиться компетенцією обласних рад. Це досить логічно. Тому що Верховна Рада надто далека від самих місцевих громад, а ось депутати обласної ради мають стати тими арбітрами, які вирішуватимуть долю громад, бо вони значно ближчі до них і краще зможуть розібратися з їхніми проблемами».

На сьогодні ж експерт оцінює процес об’єднання громад як такий, що має досить позитивну динаміку. Тож, на його думку, до 2020 року залишиться не так багато громад-«одинаків».

Юлія Билина

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Жовтень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

У вигляді списку

Жовтень 2018 (80)
Вересень 2018 (102)
Серпень 2018 (98)
Липень 2018 (85)
Червень 2018 (118)
Травень 2018 (128)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 257)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 262)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 192)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.