Репортер » Новини » Закон про протидію домашньому насильству ухвалила Верховна Рада

Закон про протидію домашньому насильству ухвалила Верховна Рада

7-12-2017, 11:40
 (голосів: 0)
Закон про протидію домашньому насильству ухвалила Верховна Рада
Верховна Рада ухвалила Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству», передбачивши створення Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі.


Закон передбачає створення Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі, здійснення повноважень держателя цього реєстру, повідомляє "Укрінформ".

До Реєстру вносяться відомості окремо за кожним випадком насильства про: особу, яка повідомила про вчинення насильства, постраждалу особу, кривдника, інформацію про випадок домашнього насильства, потреби постраждалого, вичерпним перелік заходів що застосовувались при виявленні і реагування на випадок насильства.

Персональні дані про особу, яка повідомила про вчинення насильства, зберігаються у Реєстрі протягом одного року з дня надходження відповідної інформації про вчинення насильства.

Персональні дані про постраждалу особу зберігаються у Реєстрі протягом трьох років з дня вчинення домашнього насильства чи насильства за ознакою статі.

Персональні дані про кривдника зберігаються у Реєстрі протягом року, якщо відсутнє кримінальне провадження у зв’язку з вчиненням насильства за ознакою статті, вироку суду, застосування обмежувального припису суду або накладання адміністративного стягнення. У разі спростування факту вчинення насильства, а також після закінчення строку зберігання у Реєстрі персональних даних такі дані підлягають видаленню або знищенню в порядку, встановленому законом.

Відомості про кривдника вносяться до Реєстру у разі наявності обрунтованої підозри вчинення ним насильства, зокрема після підтвердження такого факту шляхом проведення перевірки відповідної інформації згідно з порядком взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та/або порядком взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству за ознакою статі, затвердженими Кабінетом міністрів. Законом також регламентується доступ до Реєстру. Порядок формування, ведення та доступу до Реєстру визначається Кабінетом міністрів.

За ухвалення законопроекту №5294 в цілому проголосували 237 депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

При розгляді законопроекту депутати не підтримали ряд поправок щодо згадування у тексті законопроекту словосполучення «гендерно зумовлені стереотипи». Відповідно, законопроект був проголосований у редакції комітету, де словосполучення з поняттям «гендер» змінювалися іншими формулюваннями, зокрема «насильство за ознакою статі». Ряд депутатів наголошували на тому, що поняття «гендер» має бути включеним до законопроекту, оскільки Україна не зможе ратифікувати Стамбульську конвенцію, а ухвалення зазначеного законопроекту не буде вважатись імплементацією положень цієї конвенції.

«Наші міжнародні партнери наполягають на тому, що ті позиції, які закріплені в українському законодавстві, мають бути і в законах, які йдуть під ратифікацію Стамбульської конвенції. Просимо підтримати», - зазначила, зокрема, перший заступник голови парламенту Ірина Геращенко в ході обговорення законопроекту.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Грудень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

У вигляді списку

Грудень 2018 (40)
Листопад 2018 (111)
Жовтень 2018 (125)
Вересень 2018 (102)
Серпень 2018 (98)
Липень 2018 (85)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 269)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 272)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 203)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.