Репортер » Новини » 94 мільярди можна заробити на відкритих даних - засновник YouControl

94 мільярди можна заробити на відкритих даних - засновник YouControl

18-11-2017, 10:25
 (голосів: 21)
94 мільярди можна заробити на відкритих даних - засновник YouControl
Відкриті дані - не лише спосіб боротьби з корупцією, але й грандіозні можливості для бізнесу. Про це йшлося на семінарі за участі Сергія Мільмана, засновника аналітичної системи YouCоntrol, а також чеських партнерів із громадської організації «NESEHNUTÍ», що відбувся 16 листопада в Кременчуці.

94 мільярди гривень - таку суму зможе заробити наша країна на тому, що відкрила дані офіційних установ й таким чином створила можливості для бізнесу. Про це говорив у Кременчуці Сергій Мільман, засновник аналітичної системи YouCоntrol - сервісу, якраз і розробленого на основі відкритих даних.

На сьогодні аналітична система містить дані з 42 державних реєстрів і з допомогою спеціально встановлених фільтрів дозволяє перевіряти репутацію будь-якої комерційної фірми. YouCоntrol став помічником журналістів при проведення розслідувань стосовно корупціонерів і "розпилювання" бюджетних грошей.

94 мільярди можна заробити на відкритих даних - засновник YouControl
Що таке відкриті дані і як вони можуть допомогти в роботі журналістів або підприємців? Про це говорили активісти ініціативи "Відкритий доступ" на семінарі 16 листопада. Зокрема, послухати поради засновника одного із найпопулярніших стартапів сьогодення Сергія Мільмана, а також ческих партнерів та дізнатися про досвід Чехії у використання відкритих даних мали змогу журналісти, активісти, чиновники, студенти та всі охочі.

За словами Сергія Мільмана, Україна має величезні перспективи галузі створення стартапів на основі відкритих даних. Оскільки процес відкритості офіційної інформації триває лише два роки. Тобто ми на старті. Однак, така європейська країна, як Великобританія, що є флагманом у сфері застосування відкритих даних, нині заробляє 92 мільярди доларів. Окрім того, півмільйона британців отримали собі робочі місця.

Сергій Мільман надав змогу усім охочим попрацювати з системою YouCоntrol та відстежити заробітки українських олігархів, зокрема, на поставках до Національної гвардії та інших корупційних схемах.

94 мільярди можна заробити на відкритих даних - засновник YouControl
Схожа система відстеження використання бюджетних коштів організаціями та підприємцями існує і в Чехії, розповіли активісти громадської організації
"NESEHNUTÍ" Мартін Гитьга (Martin Hyťha) та Якуб Сімак (Jakub Simak). Чеські партнери ознайомили присутніх із сервісами, що працюють у їхній країні на основі відритих даних. Отже, з допомогою відкритих даних активісти розробили також систему, що повідомляє мешканцям у режимі рельного часу про стан повітря у місті Брно (що є промисловим центром, а отже, відчуває проблеми з екологією).
Також виборці можуть відстежити, наприклад, хто в Чехії є найбільшим патякалом :) Тобто спеціальний сервіс відстежує активність депутатів та тривалість їхніх виступів на трибуні.

94 мільярди можна заробити на відкритих даних - засновник YouControl
Також про досвід проведення громадської кампанії "Відкритий доступ" за підтримки чеських партнерів з "NESEHNUTÍ", а також про українські стартапи, розроблені на основі відкритих даних розповіла координатор проекту, журналіст «Телеграфа» Тетяна Донченко, тренерка Національної мережі тренерів відкритих даних проекту «Прозорість та підзвітність у державному управління та послугах».___________________

Громадська кампанія «Відкритий доступ» реалізовується за підтримки Міністерства закордонних справ Чехії в рамках програми «Transition» та неурядової організації «NESEHNUTÍ».
94 мільярди можна заробити на відкритих даних - засновник YouControl94 мільярди можна заробити на відкритих даних - засновник YouControl

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Червень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

У вигляді списку

Червень 2019 (3)
Травень 2019 (31)
Березень 2019 (1)
Лютий 2019 (35)
Січень 2019 (47)
Грудень 2018 (64)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 307)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 293)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 227)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.