Репортер » Новини » Кременчуцькі активісти перевірять декларації депутатів

Кременчуцькі активісти перевірять декларації депутатів

16-11-2017, 10:21
 (голосів: 0)
Кременчуцькі активісти перевірять декларації депутатів
Наскільки чесними перед громадою були нинішні депутати Кременчуцької міської та Полтавської обласної рад - збираються перевірити громадські активісти "Євроклубу". Для цього порівняють декларації, які депутати заповнювали ще під час виборчої кампанії, із їхніми електронними звітами.

Чи співпадають доходи та витрати депутатів, їхні майнові статки, автівки й грошові накопичення, вказані в електронних деклараціях із тими даними, які вони вносили ще під час виборчої кампанії, будучи кандидатами в депутати? Це хочуть перевірити кременчуцькі громадські активісти. Говорять: основна мета - не домогтися того, аби в країні зникли багаті, а запровадити іншу суспільну культуру - коли політик усвідомлює необхідність бути чесним перед громадою.

Перевірка паперових та електронних декларацій триватиме чотири місяці й охопить депутатів Кременчуцької міської ради та Полтавської обласної ради. Активісти Кременчуцького інформаційно-просвітницького центру "Європейський клуб", що стали ініціаторами перевірки, говорять: хочуть створити модель, за якою кожен охочий зможе перевірити статки політиків.

Кременчуцькі активісти перевірять декларації депутатів
"Євроклуб" уже має досвід роботи над деклараціями політиків та чиновників. Зокрема, активісти проводять таку роботу з 2014 року. Вже мали досвід перевірки декларацій депутатів Кременчуцької міськради попереднього скликання. Як розповіла Лариса Гориславець, координатор проекту, тоді виявилося, що багато депутатів не вказували усього майна, яким користуються. Наприклад, автомобілі чи будинки, які були оформлені на родичів або сторонніх осіб. Не подавали в декларації й об'єкти незавершеного будівництва. Іноді політикам вдавалося приховати підприємства, в яких вони були засновниками або мали доход. Електронне декларування дещо змінило цю ситуацію, зробивши декларації більш повними, а також запровадивши кримінальну відповідальність за недостовірну інформацію.

Однак, навіть аналізуючи декларації чиновників Полтавщини, активісти виявляли спроби приховати свої статки. Минулого року, як відомо, активісти "Євроклубу" перевірили декларації керівництва обласної державної адміністрації, облради, міських рад, поліції, суддів, прокурорів тощо. Виявлені порушення набули гласності. Це, на думку активістів, має привчити політиків до розуміння, що приховувати доходи не вигідно, адже рано чи пізно за це доведеться відповідати.

Кременчуцькі активісти перевірять декларації депутатів

Активісти говорять: хотілося б, аби НАЗК та інші антикорупційні структури працювали більш оперативно та порушники мали реальну відповідальність. Але поки що доводиться більше покладатися на вплив громадської думки. Інформацією про особливо кричущі порушення активісти діляться і з журналістами, і з антикорупційними центрами всеукраїнського рівня.

"Наша мета - запровадити інші стосунки в суспільстві, - розповідає Світлана Овчаренко, коодинатор проекту "Декларатор 3.0". - Ми далекі від думки, що всі, хто став депутатами чи чиновниками - люди нечесні. Працюючи над деклараціями, виявляли багато випадків, коли інформація, вказана в них, співпадала з рельним станом речей. Тобто нам вдавалося знаходити чесних чиновників. І це приємно. Але ж поки що не все так добре, не всі чесні.

Ми сподіваємося за допомогою активності громадян запровадити такий рівень стосунків у суспільстві, щоб виборці могли з одного боку довіряти своїм обранцям (бо нині рівень суспільної недовіри до усіх інститутів дуже високий), а з іншого - ті, хто приходить до влади збагачуватися через корупційну діяльність, несли б за це відповідальність і не залишалися при владі".

Кременчуцькі активісти перевірять декларації депутатів
Проект "Декларатор 3.0" працюватиме до лютого 2018 року й до нього може долучитися кожен охочий, звернувшись до КІПЦ "Європейський клуб", розташованого за адресою: вул. Софіївська, 36-Б.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Жовтень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

У вигляді списку

Жовтень 2018 (80)
Вересень 2018 (102)
Серпень 2018 (98)
Липень 2018 (85)
Червень 2018 (118)
Травень 2018 (128)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 257)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 262)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 192)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.