Репортер » Новини » Студентів навчали впливати на владу з допомогою відкритих даних

Студентів навчали впливати на владу з допомогою відкритих даних

25-10-2017, 19:44
 (голосів: 0)
Студентів навчали впливати на владу з допомогою відкритих даних
Як контролювати владу та бороися з корупцією з допомогою відкритих даних? Про це сьогодні активісти "Кременчуцького антикорупційного центру" говорили зі студентами - майбутніми психологами і юристами

Тренінг для студентів старших курсів Кременчуцького національного універстету імені Михайла Остроградського був присвячений інструментам, що допомагають контролювати владу, зокрема, стосовно використання бюджетних коштів. Це - один із дієвих механізмів боротьби з корупцією, вважають громадські активісти з "Кременчуцького антикорупційного центру". Вони влаштували майбутнім психологам та юристам майстер-класи, під час яких пояснювали, чому так важливо бути нетерпимим до проявів корупції.

"Ми свідомі того, що корупцію, як явище, подолати дуже складно, - говорить Оксана Гуйда, голова громадської організації, - Однак, хочемо домогтися того, аби корупцієнерам жилося нелегко. Щоб вчиняти корупційні діяння для чиновників було дуже дорогим задоволенням, тобто щоб кожен корупційний вчинок був покараним". А для цього, на думку громадських активістів, небайдужим має стати саме суспільство.

Студентів навчали впливати на владу з допомогою відкритих данихСтудентів навчали впливати на владу з допомогою відкритих данихСтудентів навчали впливати на владу з допомогою відкритих данихСтудентів навчали впливати на владу з допомогою відкритих даних
"Корупцію роз'їдає основи держави, руйнуючи її зсередини, - переконує студентів представник "Кременчуцького антикорупційного центру" Лариса Калініченко. - Адже вона не дозволяє працювати соціальним ліфтам. На якусь посаду в державній установі, навіть за наявності вакансії, за корумпованої системи може претендувати не той випускник вищого навчального закладу, який добре вчився й має міцні знання, а той - кого призначать завдяки зв'язкам із впливовими людьми". Студентам, які ось-ось мають уже закінчити університет і підшукують роботу, ця тема - надзвичайно близька. Тож вони уважно слухають доповідачів.

Лариса Калініченко говорить, що дуже важливо контролювати використання державних коштів та бюджети органів місцевого самоврядування. Адже за децентралізації місцева влада має змогу використовувати мільярдні субвенції! "Гроші міського бюджету - то наші з вами кошти, - підкреслює громадська активістка. - Бо вони сплачуються кожним членом територіальної громади в якості податків, ваші батьки платять ці кошти". Активісти розповідають студентам про ефективні інструменти моніторингу використання коштів, наприклад, під час проведення тендерів, коли корупційні ризики суттєво зростають. Зокрема, одним із таких сучасних механізмів, є ресурси "ProZorro" та "e-data", на яких місцева влада зобов'язна розміщувати звіти про публічні закупівлі. Однак, поки що з цим не завжди виходить добре.

Студентів навчали впливати на владу з допомогою відкритих даних
Юрист "Кременчуцького антикорупційного центру" Олена Марискіна розповідає: чиновники винахідливі й відшукують все нові способи обходити вимоги законодавства. Якщо таке трапляється - необхідно притягувати винних до відповідальності. Досвідчений юрист, що раніше працювала в органах місцевого самоврядування, Олена Олександрівна покроково розповідає своїм майбутнім колегам, як чинити, якщо виявив порушення. Зокрема, вона наводить приклад боротьби громадської організації з незаконними забудовами міста. Завдяки використання такої можливливості, як запити, спрямовані до органів влади стосовно отримання публічної інформації, вдалося домогтися того, що Державна архітектурно-будівельна інспекція наклада на власників газової заправки (у районі вулиці Козацької) штраф у розмірі 1,5 мільйона гривень - за порушення земельного та будівельного законодавства.

Студентів навчали впливати на владу з допомогою відкритих даних

Активісти розповідали також про сучасні методи контролю за владою, які створюються на основі відкритих даних. Зокрема, співробітник антикорупційної громадської організації Данило Синельников розповів про сервіс "Youcontrol", що допомагає не лише відстежувати великі масиви даних (завдяки поєднанню більше 300 вітчизняних та зарубіжних реєстрів), але й встановлювати бізнесові зв'язки між представниками влади й олігархами.


Фото - Дмитра Бабця та Юлії Билини

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Березень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

У вигляді списку

Березень 2019 (1)
Лютий 2019 (35)
Січень 2019 (47)
Грудень 2018 (64)
Листопад 2018 (111)
Жовтень 2018 (125)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 285)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 286)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 218)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.