Репортер » Новини » Як допомогти дитині із заїканням?

Як допомогти дитині із заїканням?

23-10-2017, 11:30
 (голосів: 0)
Як допомогти дитині із заїканням?
Найбільша проблема - власне не в самому факті заїкання, а в комплексах дорослих, вважає практичний психолог Кременчуцької міської дитячої лікарні Людмила Верменич

Дуже часто діти, у яких є заїкання страждають на «комплекси неповноцінності», у них формується відгородженість, сором’язливість, невпевненість у собі, агресія тощо. Звідки беруться ці «комплекси»?

Найчастіше - від самих батьків, які роблять акценти на тому, що в їх дитини щось не так, говорить психолог. А чим батьки дитини в своєму сприйнятті відрізняються від інших? Тобто інші теж сприймають особливість мовлення з заїканням, як щось не нормальне. Це передається дітям, які приходять у клас і проявляють неприязнь до дитини із заїканням.

"Я не стверджую, що дорослі кажуть про таку дитину щось погане. Я кажу про фрази, чи поведінку дорослих, яка спонукає до знущань над такими дітьми, - підкреслює Людмила Верменич. - Наприклад: дівчинка приходить зі школи і розповідає про подружку, яка принесла в клас ляльку, якої в неї не має. Мама дівчинки уточнює, яка саме дівчинка принесла ту ляльку (замість того, щоб поцікавитись, що то була за лялька, та чому вона сподобалась їй). Дитина пояснює і тут фраза матері: «А…це та, що заїкається?», або «А….Це Яна-заїка!?». В цій фразі без всяких коментарів простежується приниження дівчинки із заїканням. Наслідки такого коментаря дорослої жінки дуже передбачувані: її донька прийде до школи і почне принижувати дівчинку, що заїкається усіма можливими методами – обзиванням, образами, штовханням, підбурюванням проти неї інших"

Як допомогти дитині із заїканням?
Психолог підкреслює: доросла людина замість того, щоб вникнути в бажання та почуття своєї дитини, взяти відповідальність за це, перекладає увагу дитини зовсім на інше. Зрозуміти свою доньку із своїми інтересами, бажаннями та обговорити можливості придбання такої ляльки, або навпаки, перепони, що заважають – на це потрібно час, розуміння почуттів та участь в інтересах своєї дитини. А це потребує зусиль, знань, мудрості і, насамперед, любові до себе. Це дуже складно…А тому найкоротший шлях – це принизити того, хто «осмілився» бути кращим за своє дитя, чи приніс до школи, щось таке, чого не має в нього.

І це тільки один з прикладів ставлення до людей із заїканням, та використання їх особливостей в ситуаціях уникнення власної відповідальності.

Щоб подолати недугу, потрібні зусилля й медиків, і логопедів, і батьків

"Ті, хто має таку особливість знають, що потрібен комплексний підхід, особливо до дитини - участь лікаря, психолога, логопеда і самих батьків, - наголошує психолог. - Але, поки кожен з дорослих не візьме відповідальність на себе за почуття та інтереси своїх дітей, поки не зрозуміє, що до різних проявів (чи то спілкування, чи то поведінки) потрібно ставитися, як до особливостей, а не як до неповноцінності, поки кожна доросла людина не навчиться поважати себе та не навчить цьому своїх дітей, поки це буде залишатися проблемою тих, хто має заїкання чи інші особливості розвитку.


І ще один момент, на який просто не звернути уваги не можливо – багато чого у сприйнятті та повазі один до одного залежить не тільки від батьків, а й від педагогів, особливо від вчителів молодших класів. Не раз спостерігала за тим, як дітей із заїканням роблять «ізгоями» в початкових класах. А скарги батьків на реакції педагогів, в даному питанні, нескінченні. Вибачте за різкість, але ніяка реформа в освіті не зможе змінити педагога-спеціаліста, який не вміє виховувати гуманність, бажання допомагати та підтримувати один одного, який реагує байдужістю на приниження дітей з особливостями розвитку чи мовлення. І починати потрібно з саморозвитку, самовдосконалення. Дітей можна навчити тому, що вмієш сам.
Шановні дорослі, бажаю поважати себе, любити своїх дітей та відноситись до тих, хто чимось відрізняється від інших, як до самого себе".

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Грудень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

У вигляді списку

Грудень 2018 (40)
Листопад 2018 (111)
Жовтень 2018 (125)
Вересень 2018 (102)
Серпень 2018 (98)
Липень 2018 (85)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 269)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 272)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 203)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.