Репортер » Новини » Кременчуцькі активісти опановували інструменти роботи з відкритими даними

Кременчуцькі активісти опановували інструменти роботи з відкритими даними

2-10-2017, 10:58
 (голосів: 14)
Кременчуцькі активісти опановували інструменти роботи з відкритими даними
Тренінг для громадських активістів та колег журналістів провела Тетяна Донченко, тренер із відкритих даних, активістка ініціативи "Відкритий доступ" і журналіст газети "Кременчуцький Телеграф"

Як звичайні громадяни можуть контролювати владу, зокрема, слідкувати за ефективністю витрачання коштів зі скарбниці міста. Чим відкриті дані відрізняються від публічної інформації? І як законодавчі новації полегшили життя журналістам-розслідувачам - про це та про інструменти, які можуть застосовувати громадські активісти й журналісти в своїй роботі говорила під час тренінгу в "Просторі ідей" Тетяна Донченко, тренер із відкритих даних.

За словами Т. Донченко, Україна за останні кілька років зробила дуже багато для того, аби впровадити в суспільне життя технології, що дозволяють громадськості контролювати владу. Один із таких інструментів - публічність та доступність інформації про роботу різних органів влади. Сучасне законодавство вимагає, аби урядові структури та органи місцевого самоврядування не просто оприлюднювали інформацію про свою роботу, відкривали реєстри, фінанси тощо, але й розміщували цю інформацію у вигляді відкритих даних. Тобто інформація повинна бути представлена в таких форматах, аби її могли обробляти не лише люди, але й машини. Можливості комп'ютерної техніки для обробки великих масивів інформації значно перевищують людські можливості. Однак, якщо дані не є структурованими та доступними в машиночитних форматах, на їх очистку перед роботою витрачається дуже багато часу.

На сьогодні існують технології, які допомагають створювати додаткові зручні сервіси для громадян на основі відкритих даних. Тетяна Донченко продемонструвала досвід Львова, Києва та інших українських міст, де відкриті дані допомагають громаді більш ефективно впливати на місцеву владу. Зокрема, на сайтах є розділи з можливістю відправити швидку скаргу про ями на дорогах, пориви в мережах міста тощо. За словами активістки, у кременчужан скоро також з'явиться можливість користуватися перевагами відкритих даних та сервісів, зроблених на їх основі. Адже міська влада таки виконує обіцянку стосовно створення нового порталу міськради. Активістів "Відкритого доступу" Тетяну Донченко та Ларису Гориславець включили до робочої групи з підготовки нового порталу. Поки що відомо про наміри запровадити серсів, що дасть змогу мешканцям Кременчука повідомляти владі свої зауваження стосовно роботи міських служб. Також розробники обіцяють чимало інших новацій.

На тренінгу з відкритих даних були присутні чимало журналістів різних міських видань, а також представники таких відомих у місті громадських організацій як КІПЦ "Європейський клуб", ініціатива "Відкритий доступ", "Кременчуцький антикорупційний центр", Екологічний рух "Зелена планета" та інші. Тож активістки Тетяна Донченко та Лариса Гориславець познайомили колег із новими інструментами антикорупційного контролю.

Як відомо, в Кременчуці другий рік поспіль триває громадська кампанія "Відкритий доступ", спрямована на виконання вимог законодавства стосовно публічної інформації в форматі відкритих даних. Цього року активісти зосередилися на прозорості коштів комунальних підприємтв.

Активістка "Відкритого доступу" Тетяна Донченко раніше провела семінар із відкритих даних для бухгалтерів комунальних підприємств міста.
___________________

Громадська кампанія «Відкритий доступ» реалізовується за підтримки Міністерства закордонних справ Чехії в рамках програми «Transition» та неурядової організації «NESEHNUTÍ».
Кременчуцькі активісти опановували інструменти роботи з відкритими данимиКременчуцькі активісти опановували інструменти роботи з відкритими даними

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Липень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

У вигляді списку

Червень 2019 (3)
Травень 2019 (31)
Березень 2019 (1)
Лютий 2019 (35)
Січень 2019 (47)
Грудень 2018 (64)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 308)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 294)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 228)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.