Репортер » Новини » У Полтаві нікуди утилізувати лампи, що містять ртуть

У Полтаві нікуди утилізувати лампи, що містять ртуть

15-09-2017, 10:26
 (голосів: 0)
У Полтаві нікуди утилізувати лампи, що містять ртуть
Від населення використані лампи не приймаються взагалі. А фірми, які забирають їх у підприємств, - швидше за все, потім просто викидають їх просто неба. В Кременчуці ситуація зі збиранням небезпечних відходів трохи краща, але не ідеальна...

Що робити з енергозберігаючими лампами, які містять ртуть, після того, як вони перестали працювати? Куди їх дівати, якщо на весь центрально-східний регіон країни немає жодного підприємства, яке б їх переробляло? Ці питання звучали на всеукраїнській науково-практичній конференції, що з 12 вересня відбувається в Кременчуці.

Проблему підняла Неля Соколова, фахівець Полтавської міськради, що відає питаннями екології. За словами Н.Соколової, ситуація в Полтаві з утилізацією ламп поки-що складна. Від населення відпрацьовані лампи не приймаються взагалі. Так само проблемним залишається питання утилізації медичного обладнання, яке містить небезпечні речовини. (Хоча, наприклад, у великій медичній груші - 8 кг ртуті). Але якщо в закладах охорони здоров'я лампи та обладнання хоча б стоїть на балансі й можна простежити його долю після відпрацювання, то в школах, де лампи купують переважно за кошти батьків, такого й обліку не ведеться.

В Кременчуці, на думку чиновниці, ситуація трохи краща. Тому що відпрацьовані лампи приймаються від населення. Але теж є чимало невирішених питань. Зокрема, як довезти небезпечні відходи до КАТП? В громадському транспорті? А якщо ртуть розіллється?

З відходами промислових підприємств все більш суворо. Принаймні, на папері. Вони здають лампи та інше обладнання з небезпечними речовинами фірмам, що мають ліцензії на утилізацію таких відходів. Але куди потім їх дівають? - запитує Неля Соколова. Чиновниця підрозрює, що часто такі фірми потім вивозять ці відходи й викидають десь посеред поля чи лісу. Бо неодноразово доводилося знаходити їх на стихійних звалищах. Недавно під Полтавою, в районі Супрунівки, виявили відпрацьованих ламп аж на два КАМАЗи. Лежали просто неба.

Проблема в тому, що ніхто не контролює роботу фірм, які працюють з небезпечними відходами. А самі відходи, за законом, нині - головний біль місцевих органів влади.

Раніше відпрацьовані лампи приймав завод у Донецькій області. Нині підприємство опинилося на окупованій території.
Залишилося одне підприємство - у Львівській області. Але возити туди відходи - дуже дорого.

Неля Соколова вважає: Полтаві необхідно будувати власний завод із переробки небезпечних відходів. Розмістити його можна було б на території колишнього заводу ГРЛ. Тим більше, що й спеціалісти лишилися. За попередніми розрахунками, вартість установки з утилізації відходів - 4 мільйонів євро. Але 80% цієї суми можна було б отримати з держбюджету.

Тоді б обласний центр міг би запровадити таку систему збирання небезпечних відходів, як нині діє у Львові, коли за графіком їздять бусики, що зупиняються в найбільш людних місцях й безкоштовно забирають лампи та інші прилади з небезпечними речовинами.

Науковці висловили підтримку ідеї побудови установки з утилізації небезпечних відходів у Полтаві. Додавши також, що зовсім скоро наша країна може зіткнутися зі ще однією проблемою, що вже постала в ЄС - необхідністю утилізації відпрацьованих акумуляторів від електромобілів.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Вересень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

У вигляді списку

Вересень 2018 (74)
Серпень 2018 (98)
Липень 2018 (85)
Червень 2018 (118)
Травень 2018 (128)
Квітень 2018 (77)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 253)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 257)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 187)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.