Репортер » Новини » Можливість написати листа меру, open-data, вакансії й поіменне голосування - на видному місці...

Можливість написати листа меру, open-data, вакансії й поіменне голосування - на видному місці...

1-08-2017, 19:42
 (голосів: 0)
Можливість написати листа меру, open-data, вакансії й поіменне голосування - на видному місці...
Журналісти ініціативи "Відкритий доступ" надіслали чиновникам свої пропозиції з покращення сайту міської ради Кременчука

Розміщувати публічну інформацію у форматі відкритих даних (оpen-data). передбачити можливість кожному громадянину Кременчука написати листа міському голові, а також зателефонувати йому на мобільний (замість застарілої форми "гарячих телефонних ліній"), розміщувати вакансії на посади чиновників - на видному місці, а не ховати їх по сторінках структурних підрозділів - ці та інші пропозиції активістів міста зібрали представники ініціативи "Відкритий доступ" і надіслали на ім'я міського голови Віталія Малецького.

Напередодні активісти в "Євроклубі" детально вивчили роботу кожної сторінки офіційного сайту міської ради й стосовно кожного висловили свої зауваження.

Наприклад, у розділі "Міська влада - поіменне голосування за рішення міськради шукати довго і незручно. До того ж, наводиться голосування за питання №Х на сесії №Y. Тобто, щоб зрозуміти, за яке питання і як голосував той чи інший депутат, треба окремо шукати порядок денний сесії й співставляти його з результатами голосування.

"Дуже незручно. Хотілося б спростити. Щоб біля прийнятого рішення була й інформація про голосування. Або просто узяти вже готовий безплатний ресурс і запровадити у нас ", - наводить приклад координаторка проекту "Відкритий доступ" Лариса Гориславець.

Вона відзначає: нині структурні підрозділи виконкому заповнюють свої сторінки різним наповненням. Немає уніфікованого підходу. "Наприклад, відділ фізкультури і спорту розмістив паспорти бюджетних програм. Департамент освіти створив розділ «Плани роботи» і розмістив там аж один план, який, знову ж, можна видобути тільки скачуванням. Відділ транспорту створив підрозділ «Документи», де лише два файли для скачування – мережа авто-, тролейбусних маршрутів. Таким чином, пошук інформації у розділах утруднений, заголовки не відповідають змісту, інформація систематично не оновлюється".

Активісти знову нагадують в листі чиновникам, що сучасне законодавство вимагає розміщувати публічну інформацію, в тому числі й фінансову звітність комунальних підприємств, у форматі відкритих даних (тобто таким чином, аби цю інформацію було зручно обробляти з допомогою комп'ютера), це дозволить проводити більш ефективний моніторинг витрат бюджетних коштів, а також створювати на основі відкритих даних корисні сервіси - як, наприклад, схеми руху міського транспорту, інтерактивні карти ремонтів у місті тощо. До речі, на появу таких сервісів на оновленому сайті мерії активісти також розраховують.

Як відомо, два місяці тому секретар Кременчуцької міської ради Юрій Гриценко анонсував появу нового порталу міської ради, а також попросив активістів "Відкритого доступу" та інших активних кременчужан надавати свої пропозиції розробникам нового сайту.


___________________

Громадська кампанія «Відкритий доступ» реалізовується за підтримки Міністерства закордонних справ Чехії в рамках програми «Transition» та неурядової організації «NESEHNUTÍ».
Можливість написати листа меру, open-data, вакансії й поіменне голосування - на видному місці...Можливість написати листа меру, open-data, вакансії й поіменне голосування - на видному місці...

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Серпень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

У вигляді списку

Червень 2019 (3)
Травень 2019 (31)
Березень 2019 (1)
Лютий 2019 (35)
Січень 2019 (47)
Грудень 2018 (64)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 317)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 303)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 237)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.