Репортер » Новини » Активісти Кременчука вчилися читати звіти комунальних підприємств

Активісти Кременчука вчилися читати звіти комунальних підприємств

8-06-2017, 23:40
 (голосів: 0)
Активісти Кременчука вчилися читати звіти комунальних підприємств
Як оцінювати ефективність роботи комунального підприємства на підставі тієї звітності, яку воно поширює публічно? Чи достатньо на сьогодні документів, аби кожен член громади Кременчука міг скласти уявлення про успішність чи провали в управлінні міським майном та фінансами? Які документи кременчуцькі КП воліли б сховати подалі від очей активістів? На ці питання шукали відповіді на сьогоднішньому тренінгу, що відбувся в "Просторі ідей" у рамках громадської кампанії "Відкритий доступ"

Відрзу два тренінги відбулися сьогодні в "Просторі ідей". Обидва об'єднані однією метою: навчити активних громадян користуватися тими інструментами контролю за витратами грошей із місцевого бюджету, які нині надає українське законодавство.

Спочатку говорили про те, як працює система «Prozorro» і навіщо вона потрібна для закупівель за бюджетні кошти. Треніг для журналістів та активістів провела Поліна Завадська, координатор центру компетенції «Prozorro» у Полтавському регіоні та аналітик ГО «Інститут аналітики та адвокації».

Активісти Кременчука вчилися читати звіти комунальних підприємствАктивісти Кременчука вчилися читати звіти комунальних підприємствАктивісти Кременчука вчилися читати звіти комунальних підприємствАктивісти Кременчука вчилися читати звіти комунальних підприємств
«Прозорість та підзвітність у державному управління та послугах» та Transparency International Україна" - такою була тема тренінгу й учасники дізналися про роботу самої системи публічних закупівель, а також про методи моніторингу їх та про відповідальність чиновників і керівників закладів та підприємств комунальної сфери за порушення законодавства під час закупівель.

Тренінг викликав досить жвавий інтерес представників місцевих мас-медіа. Також відвідали його кілька активних депутатів Кременчуцької міської ради - Ганна Павленко, Оксана Піддубна, Олександр Кальченко та Валентина Гордєєва. Було чимало й громадських активістів, що діють у сфері протидії корупції, зокрема, й керівник організації учасників АТО Микола Кравченко.

Тренінг відбувся у рамках проекту «Впровадження регіональних Центрів компетенцій та ХелпДеск ProZorro» за підтримки МФ «Відродження», проекту USAID, UK aid та Фонду Євразія.

А відразу за ним активісти ініціативи "Відкритий доступ" училися читати фінансову звітність комунальних підприємств. Доповідачем із цієї теми була науковець Оксана Волошина, заступником декана Факультету економіки і управління Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського. Науковець проаналізувала ефективність роботи КП на прикладі комунального підприємства "Благоустрій Кременчука", користуючись відкритими даними, доступними для широкого загалу на офіційному сайті міської ради Кременчука.

За висновками О.Волошиної, сучасне законодавство вимагає трохи більше відкритості від комунальних підприємств, ніж вони надають зараз громаді. Зокрема, часто підприємства поширюють лише сухі цифри, уникаючи пояснень, звідки у них виникла заборгованість, куди пішли основні фонди чи матерільні активи. Окремі КП, такі, як "Кременчукводоканал", поширили повну інформацію про свої доходи та видатки (опублікувавши фінансові плани), однак, зробили це в немашиночитному форматі (чим суттєво ускладнили обробку даних) та й взагалі оприлюднили фінансовий документ у такому вигляді, що його майже неможливо прочитати.
Активісти Кременчука вчилися читати звіти комунальних підприємствАктивісти Кременчука вчилися читати звіти комунальних підприємств

Тренінг дав активістам нові знання. Тож представники громадської ініціативи "Відкритий доступ" уже готують пропозиції до мерії, аби змінити ситуацію з оприлюдненням фінансової звітності уже найближчим часом, із появою нового сайту мерії.

Як відомо, на 15 червня намічено також семінар для представників комунальних підприємств Кременчука, який активісти "Відкритого доступу" збираються присвятити саме особливостям публічної фінансової звітності КП.
___________________

Громадська кампанія «Відкритий доступ» реалізовується за підтримки Міністерства закордонних справ Чехії в рамках програми «Transition» та неурядової організації «NESEHNUTÍ».
Активісти Кременчука вчилися читати звіти комунальних підприємствАктивісти Кременчука вчилися читати звіти комунальних підприємств

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Липень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

У вигляді списку

Червень 2019 (3)
Травень 2019 (31)
Березень 2019 (1)
Лютий 2019 (35)
Січень 2019 (47)
Грудень 2018 (64)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 308)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 294)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 228)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.