Репортер » Новини » Журналісти домагаються відкритості фінансів комунальних підприємств

Журналісти домагаються відкритості фінансів комунальних підприємств

22-05-2017, 21:40
 (голосів: 0)
Журналісти домагаються відкритості фінансів комунальних підприємств
Фінанси усіх підприємств, засновником яких є територіальна громада Кременчука, мають бути відкритими й прозорими. Саме це є «запобіжником» проти корупції – переконані журналісти з ініціативи «Відкритий доступ». Вони заявляють про готовність співпрацювати з міською владою, аби кошти та будь-яка інформація про комунальне майно стала доступною кожному члену громади, а також шукають активістів та фахівців з IT для запровадження змін.

Зосередитися саме на тому, аби зробити прозорими фінансові ресурси комунальних підприємств Кременчука – таку основну мету на цей рік поставили журналісти ініціативи «Відкритий доступ». Хоча не залишать без уваги й завчасне оприлюднення проектів офіційних рішень міської ради та виконкому. Про це сьогодні на прес-конференції говорили співкоординатори проекту Лариса Гориславець і Тетяна Донченко.

Активісти «Відкритого доступу» збираються більш пильно приглядатися саме до комунальних підприємств, тому що це допоможе уникати корупційних схем, а також сприятиме появі нових, якісних IТ-продуктів для зручності кременчужан. В усякому разі подібні приклади є в Україні, коли кожен член громади може зайти на сайт і переглянути, скільки коштів із бюджету міста витрачається на ті чи інші ремонти.

Журналісти домагаються відкритості фінансів комунальних підприємств
З розвитком цифрових технологій все це є можливим. Але для цього необхідно, аби інформація на офіційному сайті міської ради з’являлася в машиночитних форматах, як це передбачено Постановою Кабміну №835.

Поки що ж за даними моніторингу, проведеного активістами «Відкритого доступу», не всі комунальні підприємства взагалі готові надати звіт про свої фінанси в публічну площину. Ті ж 20 підприємств комунальної власності, які все ж вивісили фінансові показники своєї роботи, зробили це в такому форматі, що не доступний для обробки машинами. (Найчастіше це скановані копії в форматі pdf).

Журналісти домагаються відкритості фінансів комунальних підприємств

За словами Тетяни Донченко, координатора проекту «Відкритий доступ», активісти готові співпрацювати з міською владою, а також провести семінар або навчання представників комунальних підприємств. Окрім того, представники «Відкритого доступу» готові надати свої пропозиції міській владі з удосконалення звітності. За попередньою домовленістю з секретарем Кременчуцької міської ради Юрієм Гриценко, активісти увійдуть до робочої групи, що працюватиме над удосконаленням сайту міської ради. Тож нині журналісти шукають небайдужих фахівців у сфері IТ, щоб спільно підготували свої пропозиції стосовно формату оприлюднення публічної інформацій, й зокрема, фінансової звітності КП.

На прес-конференцію завітала представник мерії – Олена Олещенко, працівник апарату міської ради Кременчука. Вона також підтвердила готовність міської влади до співпраці та до створення спільної робочої групи, що працювала б над удосконаленням сайту міськради й оприлюднення суспільно важливої інформації про роботу ради та міськвиконкому.

Як відомо, у 2016 році в Кременчуці стартував проект «Відкритий доступ», активісти якого вимагали від міської влади виконання Постанови Кабміну №835 від 21.10.2015р. про Відкриті дані. Документ зобов’язував органи влади оприлюднювати інформацію у форматі відкритих даних (або Opendata). Це – один із інструментів збору інформації у машиночитному форматі таким чином, щоб вона була зручна для аналізу, для створення IT-продуктів. Наразі відкриті дані активно розвивають у багатьох країнах, поширюючи принципи вільного доступу до інформації, демократичного управління, створюючи умови для розвитку інфраструктури.

В результати активної громадської кампанії та спілкування з мерією вдалося домогтися того, що Кременчук долучився до Єдиного державного порталу відкритих даних data.gov.ua.

На офіційному сайті Кременчуцької міської ради запрацював розділ «Набори відкритих даних»

Фото - Олеся Мусієнко


___________________

Громадська кампанія «Відкритий доступ» реалізовується за підтримки Міністерства закордонних справ Чехії в рамках програми «Transition» та неурядової організації «NESEHNUTÍ».
Журналісти домагаються відкритості фінансів комунальних підприємствЖурналісти домагаються відкритості фінансів комунальних підприємств

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Липень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

У вигляді списку

Червень 2019 (3)
Травень 2019 (31)
Березень 2019 (1)
Лютий 2019 (35)
Січень 2019 (47)
Грудень 2018 (64)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 308)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 294)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 228)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.