Репортер » Новини » Місто, де оселилася сучасна Проня Прокопівна, а синій кіт має власний будинок :)

Місто, де оселилася сучасна Проня Прокопівна, а синій кіт має власний будинок :)

3-04-2017, 17:20
 (голосів: 3)
Місто, де оселилася сучасна Проня Прокопівна, а синій кіт має власний будинок :)
На що варто подивитися в Миколаєві?

Якщо раптом ви опинитеся в Миколаєві, на кожному кроці вам будуть нагадувати, що це – місто корабелів. Щоправда, нині знаменитий на весь світ завод імені 61 комунара ледь животіє, перетворившись із суднобудівельного на судноремонтний, однак, ви постійно натикатиметесь на пам’ятник якого-небудь адмірала, що доклав своїх рук чи мізків до становлення галузі будівництва кораблів.

Місто, де оселилася сучасна Проня Прокопівна, а синій кіт має власний будинок :)Місто, де оселилася сучасна Проня Прокопівна, а синій кіт має власний будинок :)Місто, де оселилася сучасна Проня Прокопівна, а синій кіт має власний будинок :)Місто, де оселилася сучасна Проня Прокопівна, а синій кіт має власний будинок :)
Тим, хто цікавиться історією, особливо флоту, в Миколаєві – непочатий край роботи. Хоча б перерахувати усі гармати, яких на вулицях міста – то там, то сям – знайдеться чимало, а ще можна навідатися до Музею судно будівництва (вул. Адміральська, 4). Музей працює з пів на десяту ранку, раніше до експозиції вас ніхто не пустить. (Квиток для дорослих – 18 гривень, за фото- чи відео зйомку – плюс 25).

Одноповерхова будівля вся заставлена макетами суден, які колись розробляли та втілювати в життя миколаївські інженери. Тут ви побачите й чимало військових кораблів, і навіть натяк на те, що багато років місто мало напівзакритого військового, тому що будувало атомні підводні човни. Однак, нас, як людей цивільних, більше зацікавила мирна продукцію. Масштаби вражають! У Миколаєві були розроблена спеціальні судна для сейсмічних досліджень, що могли прийняти на борт вертоліт. Тут також працювали на замовлення іноземних компаній. У 1991 році для данців розробили… плавучий готель на 450 місць. Нині збереглися уламки колишньої величі. Інженерна фірма рекламує свої послуги з проектування круїзних яхт.
Місто, де оселилася сучасна Проня Прокопівна, а синій кіт має власний будинок :)Місто, де оселилася сучасна Проня Прокопівна, а синій кіт має власний будинок :)Місто, де оселилася сучасна Проня Прокопівна, а синій кіт має власний будинок :)Місто, де оселилася сучасна Проня Прокопівна, а синій кіт має власний будинок :)Місто, де оселилася сучасна Проня Прокопівна, а синій кіт має власний будинок :)Місто, де оселилася сучасна Проня Прокопівна, а синій кіт має власний будинок :)Місто, де оселилася сучасна Проня Прокопівна, а синій кіт має власний будинок :)

Не сказала б, щоб експозиція музею була надто багатою. Можливо, через брак місця не так вже й багато речей, які би справили враження про побут моряків різних епох. Ну, і звісно, як і всюди на пострадянському просторі, історія флоту асоціюється майже виключно з Російською імперіє та СРСР. Ні, ну правда, є одненький макет козака, що сидить на якомусь кублі на палях (має то все назву «козацький маяк») – та й по всьому. Все інше – адмірали й інші високі чини доби Петра 1, що звели першу корабельню, навколо якої повстало місто, далі герої Російсько-турецької війни, а потім уже й радянська епоха…
Ні, музей не справляє враження оплоту комунізму. З експонатів залишили найбільш ідеологічно нейтральні. Поблизу самої будівлі музею розташована виставка під відкритим небом усіляких військових корабельних гармат, підводних мін та іншого воєнного приладдя.
Кажуть, що дуже цікавим є й краєзнавчий музей Миколаєва, який цього року оновив експозицію. Не знаю. На жаль, не мали часу його відвідати. Якщо вам вдасться побувати там – поділіться враженнями, ОК?


Будиночок Синього Кота

Не питайте місцевих мешканців про нього! Навряд чи вони здогадаються, де це. Бо то ж я так назвала одну з найбільш гарнюніх будівель на вулиці Адміральській, усю розмальовану чудовим графіті. Зі стін цього (судячи з вивіски, волонтерського центру) на вас буде дивитися хитра морда рудого, - ой, ні ж бо! – синього котика. А ще усілякі мультяшні персонажі, виконані в стилі Льюїса Керролла.
Загалом мушу відзначити, що в Миколаєві чимало цікавих будиночків, що нараховують і 100, і 200 років. Однак, не всі з них доглянуті. А ще трохи дратують дурні написи фарбою, що псують і так нещасні будівлі. Молоді явно нікуди дівати дурну енергію… :(

Місто, де оселилася сучасна Проня Прокопівна, а синій кіт має власний будинок :)
Місто, де оселилася сучасна Проня Прокопівна, а синій кіт має власний будинок :)Місто, де оселилася сучасна Проня Прокопівна, а синій кіт має власний будинок :)Місто, де оселилася сучасна Проня Прокопівна, а синій кіт має власний будинок :)
У Миколаєві дуже багато оригінальних вивісок! Ось цей знак із написом «Купи їй квіти» стоїть біля квіткового ринку. З десятка два шпаківень на деревині мусять притягувати увагу також до квіткового салону. Для захисників природи скажу: дерево не постраждало, тому що шпаківні не прибиті, а примотані до нього.
Кафе «Тарілочка», як і належить, виставило купу тарілочок… Ну, бар «Гуляка» сам за себе говорить.

Ага, щодо цін на харчування. Вони тут різні. Ми знайшли кафешку на Центральній вулиці, де можна було пообідати за 40-50 гривень, замовивши повноцінний (борщ, м’ясне і салат з компотом). Але поруч ресторан просив уже 50 гривень лише за сам “Грецький» салат…
Ну, і раз уже мова про сервіс, кілька слів про готель. Ми жили в такому собі із претензійною назвою «Нікотель» (за двомісний номер – 650 гривень). Окрім так само претензійної вивіски, в усьому іншому заклад більше схожий на хостел. Очевидно, будівля була перебудована з якогось заводського гуртожитку. Ліфта немає. Ресторан повноцінно не працює. Під час шведського сніданків персонал явно економить собі продукти, «забуваючи» докладати ті, що закінчуються. Вечорами «забуває» вмикати світло на сходовому майданчику. В опалювальний сезон тепло в номери пускали лише о восьмій вечора. У ванній кімнаті не вистачає елементарних гачків для того, щоб повісити одяг чи рушник.
Із плюсів – великі ліжка з хорошими матрацами й безкоштовний Wi-Fi.

Пам’ятик нареченій, що нагадує сучасну Проню Прокопівну

Місто, де оселилася сучасна Проня Прокопівна, а синій кіт має власний будинок :)Місто, де оселилася сучасна Проня Прокопівна, а синій кіт має власний будинок :)Місто, де оселилася сучасна Проня Прокопівна, а синій кіт має власний будинок :)

У Миколаєві багато церков. Різних. Мене особисто вразило те, що великий собор на честь Касперівської ікони Божої Матері належить Українській православній церкві Київського патріархату. Служби храму говорять гарною українською. А на подвір’ї стоїть стіл із вишиванкою.
Є храми й РПЦ. І навіть протестантська кірха.
Дуже гарний пам’ятник Небесній сотні. Побудований він у вигляді двох вітрил, які вінчає пара голубів, що летять у небеса. Пам’ятник надзвичайно глибоковий за задумом і виконанням. Гарно виглядає з усіх боків.

Місто, де оселилася сучасна Проня Прокопівна, а синій кіт має власний будинок :)Місто, де оселилася сучасна Проня Прокопівна, а синій кіт має власний будинок :)Місто, де оселилася сучасна Проня Прокопівна, а синій кіт має власний будинок :)
Місто, де оселилася сучасна Проня Прокопівна, а синій кіт має власний будинок :)

У Миколаєві багато парків. А в них – усіляких пам’ятників. Наприклад, пам’ятник ЄС – така собі легковажна панночка з зірками над головою, що кудись біжить. Табличка біля пам’ятника свідчить, що подарував його місту Арсеній Яценюк. Як на мене, панночка трохи нагадує дружину екс-прем’єра… А ще біля багатьох пам’ятників (і біля цього також) встановлені таблички, в яких сказано, що ці пам’ятки встановлені з ініціативи колишнього мера Володимира Чайки (нині покійного), що правив містом 13 років.

Місто, де оселилася сучасна Проня Прокопівна, а синій кіт має власний будинок :)
Один із сучасних пам'ятників (нібито без таблички), що мав трохи додати туристичної привабливості місту, встановили біля місцевого загсу. Це пам’ятник нареченій. Самотня дівчина з квіточкою стоїть перед входом у загс і її фата розвівається в повітрі… За задумом, пам’ятник мусив увічнити славу Миколаєва як міста наречених. Мовляв, ще в ті далекі часи в 18 столітті, коли постави корабельні й з’явилося чимало потенційних женихів, до містечка батьки звозили дівчат із усіх околиць, щоб вдало видати заміж…
Не всі місцеві оцінили задум. Дівчина, що вийшла надто високою на зріст як для наземної фігури (а тому її ножища 46 розміру першими кидаються в вічі, коли підходиш до пам’ятника) стала предметом насмішок. Через те, що поруч не видно чоловічої фігури, народ кпинить: мовляв перед загсом наречена, від якої втік жених. Ми ж назвали дівчину сучасною Пронею Прокопівною…

Ще у Миколаєві є великий зоопарк. Кілька театрів.Філармонія. Багато усіляких цікавих кафешок… Ні, моря немає. :( Море трохи далі…

Миколаїв справляє химерне враження. Це – не зовсім депресивне місто, хоча в центрі досить часто можна зустріти розвалюхи. Тут явно живуть креативні люди, тому що під час перебування в місті нам довелося зустріти чимало оригінальних вивісок та реклами. Але гуляючи містом, весь час не полишала думка: от би мер набув такої звички: дивитися на місто очима туристів. Бо насправді дуже небагато потрібно, щоб зробити його привабливим для мешканців інших міст та країн. Може, доручити двірникам починати робочий день не з 8-ї ранку, коли люди поспішають на роботу, а десь так із 6-ї…Добре вимітати з газонів торішнє сміття.
Зацікавити якось власників будинків пофарбувати фасади. Запропонувати підліткам якусь альтернативу: скажімо розмальовувати бетонні паркани (яких у місті багато) замість перших поверхів старовинних будинків… Ой, та це вже схоже на передвиборчу програму… Ні-ні, я не хочу балотуватися в мери Миколаєва. Просто вірю, що з кожним днем це місто на річці Інгул буде розквітати й стане справжньою перлиною півдня України.

До зустрічі у новому місті!

Юлія Билина

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Жовтень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

У вигляді списку

Жовтень 2018 (80)
Вересень 2018 (102)
Серпень 2018 (98)
Липень 2018 (85)
Червень 2018 (118)
Травень 2018 (128)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 257)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 262)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 192)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.