Репортер » Новини » Горішні Плавні можуть стати частиною об'єднаної громади Кременчука

Горішні Плавні можуть стати частиною об'єднаної громади Кременчука

9-02-2017, 11:19
 (голосів: 0)
Горішні Плавні можуть стати частиною об'єднаної громади Кременчука
Стати частиною територіальної громади Кременчука чи лишитися адміністративним центром?
Міська рада Горішніх Плавнів вирішує питання про майбутнє міста.
Однак, робить про це майже в таємному режимі. Адже на нараду з губернатором не пустили навіть обласний телеканал "Лтава", стверджують журналісти телекомпанії.


Представники громади Горішніх Плавнів пропонують об’єднати їхнє місто з двома сусідніми селами та лишити Горішні Плавні адміністративним центром нової об’єднаної громади. Натомість вони побоюються, що місто може "поглинути" сусідній Кременчук. Адже багато державних органів уже адміністративно підпорядковані саме Кременчуку. Про те, як обласна телекомпанія "Лтава", намагаючись з'ясувати більше про долю Горішніх Плавнів разом із активістами наштовхнулася на перешкоди, розповідають журналісти в сюжеті.Над об’єднанням Горішніх Плавнів та сіл Салівка й Келеберда почали працювати в 2015-му, розповідає громадська активістка Олена Андрушкевич. За словами жінки, наприкінці минулого року до міської ради Горішніх Плавнів відправили колективне звернення щодо створення нової об’єднаної громади. Проте місцева влада проігнорувала лист, каже Олена.

Олена Андрушкевич, представник ініціативної групи міста Горішні Плавні: Ми листуємся робимо суміжні запити на села - Салівка та Келеберда. І нам також вони дають ті листи, якими листуються з нашою владою. На жаль, у останньому листі, який був поданий у кінці грудня - надали відповідь у кінці січня, в якому чітко було сказано, що у нас була створена якась нова ОТГ і потрібно робити перевибори.

Які громади входять до нового об’єднання, міська рада не пояснила, говорить юрист Ганна Горбова. Та додає: на сьогодні пенсійний фонд, податкова та управління поліції Горішніх Плавнів переведені на баланс Кременчука.

Ганна Горбова, громадський активіст: Малий бізнес, середній бізнес дуже занепокоєні, оскільки вся звітність, яка йде до податкової, до пенсійного фонду, у випадку будь - яких складних питань нам прийдеться їхати до Кременчука. За отриманням ліцензії їздимо до Кременчука, за реєстрацією касового апарату їдемо до міста Кременчук.

Ганна каже: за кількістю сплачених податків до міського бюджету Горішні Плавні посідають перше місце у Полтавській області. Тож гроші міста мають зосереджуватись безпосередньо у Горішніх Плавнях.

Ганна Горбова, громадський активіст: У тому випадку, коли ми приєднаємось до іншої територіальної громади, з центром не в Горішніх Плавнях, то безпосередньо всі ці видатки будуть надходити безпосередньо до центру тієї об’єднаної громади. Нам треба буде писати безпосередньо туди й той центр буде приймати рішення: потрібно це нам чи не потрібно.

На нараду з питань децентралізації охорона Горішньоплавнівскої міської ради не пропускає представників громадськості. Охоронці, порушуючи Закон "Про доступ до публічної інформації", без будь-яких пояснень не впускають і журналістів, стверджується у сюжеті "Лтави".

"Представники міської поліції на наше прохання не називають власні імена та відмовляються показати посвідчення, розповідають журналісти. -

Після дзвінка поліцейського до нас спустився невідомий чоловік.

Журналіст: Добрий день, представтесь, будь ласка.

Невідомий: Для чого?

Журналіст: Тому що я журналіст.

Невідомий:
А я не маю бажання.

Журналіст: А ви керівник?

Невідомий: Ні.

Журналіст: А чому ви до нас спустились?

Невідомий: Я так захотів, це моє особисте бажання.

Журналіст: А хто це? Ви знаєте хто це за чоловік?

Охоронець: Знаю.

Журналіст: Ви також відмовляєтесь представлятись?

Після звернення охоронця не дочекалися ми й представників прес-служби міської ради. Скориставшись запасним входом будівлі, ми потрапили на нараду до мера міста. Під час зустрічі з головою облдержадміністрації Валерієм Головкам та уповноваженим Кабміном з питань децентралізації Андрієм Пісоцьким, голова Салівської сільської ради Любов Бовбас повідомила: Салівка та Келеберда прагнуть приєднатися до Горішніх Плавнів, через зручну розв’язку громадського транспорту. За її словами, об’єднання може вирішити й іншу проблему - відсутність медичного обслуговування в селі Салівка", розповідає телеканал про утиски свободи слова.

Любов Бовбас, голова Салівської сільської ради розповідає: "Нашу територіальну громаду довгі роки обслуговувала Пришибська дільнична лікарня. Був один лікар, який приїздив до нас тричі в тиждень - вів прийом серед населення. А тепер Пришибська територіальна громада, об’єдналася з Кобелячківською і категорично забороняють цьому лікарю вести медичне обслуговування наших жителів.

Про перспективи майбутнього територіального об’єднання Горішніх Плавнів у міського голови Дмитра Бикова ми не дізналися. Очільник міста не відповів на запитання журналістів. Експерт Офісу Реформ Олександр Полупан говорить: до міськради Горішніх Плавнів входить вже окрема Дмитрівська територіальна громада . Тож для приєднання до Горішніх Плавнів сіл Салівка та Келеберда потрібні зміни у законодавстві".

Олександр Полупан, консультант Асоціації міст України: "Ми будемо чекати внесення Закону "Про межі" - це перший крок. На сьогодні Дмитрівка - це об’єднана територіальна громада, виведення її в самостійний об’єкт з Горішньоплавницької міської ради. І тоді можна починати процес об’єднання".

Олександр Полупан каже: зараз у промисловому Кременчуцькому регіоні серед необ’єднаних громад залишилося два міста обласного значення: Кременчук та Горішні Плавні, а також шість сільських рад.

Олександр Полупан, консультант Асоціації міст України: "Дві з них біля Крюкова - це однозначно вони у випадку об’єднання відходять до Кременчука, і ми можемо вести мову про об’єднання Кременчук, Комсомольськ та чотирьох сільських рад. Тобто ми, на базі чотирьох сільських рад та двох міст, можемо вести формування об’єднаної територіальної громади або одної, або двох".

Що знають про об’єднання територіальних громад, журналісти запитали у місцевих з Горішніх Плавнів.

Бабуся: "Щойно у міськвиконкомі дізналися".

Дівчина: "Чесно, у меня ребенок - мне как-то... Ну об’єдинят, так об’єдинят. Какие плюсы-минусы этого я же не знаю, если бы разьеснили. Я б тогода могла точно сказать - я за или против этого"

Жінка: " В 16-м закрыли хлебзавод, трикотажку тоже будут закрывать - люди без работы. И куда это катится? Такой вопрос - это бессмысленный".

Жінка: "Не знаю девочки, я оце від вас почула, а так я".

Дівчина: "Я просто наші новини не дивлюся взагалі, тому, може, я нічого й не знаю про це".

Деякі жителі із Горішніх Плавнів вважають місто самодостатнім.

Дівчина: "У нас итак очень мало з бюджета спонсирую город, поетому если еще об’єднувати і це все йтиме з нашого бюджету, то ще менше бюджетних коштів йтиме на допомогу населенню".

Жінка: "Ну Саловка и Келеберда, она ничего не дает. Какая разница что до чего - то нас присоединят Горишние Плавни. Они сейчас закрыли что - закрыли пенсионный фонд. Щас уже почти от Кременчуга зависим, хотя мы раньше нормально работали и при Комсомольске".

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Лютий 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 

У вигляді списку

Лютий 2019 (32)
Січень 2019 (47)
Грудень 2018 (64)
Листопад 2018 (111)
Жовтень 2018 (125)
Вересень 2018 (102)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 280)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 281)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 213)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.