Репортер » Новини » Конкурс із визначення ескізу пам'ятника Героям Небесної сотні та АТО продовжили в Кременчуці на два місяці

Конкурс із визначення ескізу пам'ятника Героям Небесної сотні та АТО продовжили в Кременчуці на два місяці

23-01-2017, 18:47
 (голосів: 0)
Конкурс із визначення ескізу пам'ятника Героям Небесної сотні та АТО продовжили в Кременчуці на два місяці
Лунають ідеї встановити два різних пам'ятники, а також перенести місце меморіального комплексу ближче до центру.

Яким бути пам'ятник воїнам Небесної сотні та учасникам АТО, сьогодні мусила визначити спеціальна комісія, створена мерією.

Однак, думки розділилися й більшість запрошених активістів зійшлася на тому, що жоден із запропонованих ескізів не відображає тієї трагедії, яку довелося пережити нашому народу під час трагічних подій на Майдані, а також під час цієї неоголошеної війни з Росією, яку називають АТО.

На засіданні вже мали підвести підсумки 8-місячної роботи. Олександра Волощенко, головний архітектор міста, доповіла, що на конкурс свої ескізи подали три автори.

Присутні розглянули усі пропозиції. Кожен із авторів пропонував різні варіанти увічнення подвигу наших Героїв.

Конкурс із визначення ескізу пам'ятника Героям Небесної сотні та АТО продовжили в Кременчуці на два місяціКонкурс із визначення ескізу пам'ятника Героям Небесної сотні та АТО продовжили в Кременчуці на два місяціКонкурс із визначення ескізу пам'ятника Героям Небесної сотні та АТО продовжили в Кременчуці на два місяці
Так, Артем Гавриленко бачить пам'ятник у вигляді Герба - Тризуба, виконаного в граніті. Митець подав кілька ескізів із прив'язкою до алеї в парку "Ювілейному", де зараз встановлено тимчасову композицію пам'яті полеглих на Донбасі воїнів.

Виконання може бути різним, принциповим залишається символіка - Тризуб як втілення соборності України.

Й Артем Гавриленко, й інші автори врахували ініціативу, яку проявили міські ковалі при встановленні тимчасового пам'ятника, тож ескізи були орієнтовані на збереження символічних мечів, що вже стоять у парку Ювілейному.

Другий учасник конкурсу - Тарас Король запропонував в основу композиції пам'ятника покласти фігуру Архистратига Михаїла - символ захисту рідної землі. Вінчає колону також Тризуб.

Друга пам'ятна композиція демонструвала борця. Присутні висловилися, що монументальність ескізу дуже нагадує радянські часи.

Конкурс із визначення ескізу пам'ятника Героям Небесної сотні та АТО продовжили в Кременчуці на два місяціКонкурс із визначення ескізу пам'ятника Героям Небесної сотні та АТО продовжили в Кременчуці на два місяці


Якщо ескізи двох перших авторів представила комісії головний архітектор, то третя учасниця - Оксана Бойко прийшла презентувати свою ідею особисто. Художниця запропонувала підійти комплексно до ідеї вшанування воїнів, не лише встановивши сучасну модерністську композицію із етнічними мотивами, а й перебудувати клумби та встановити лайт-бокси зі скла, на яких розміщувати різноманітну історично-довідкову інформацію.

Саму ж скульптурну композицію Оксана Бойко пропонувала виконати в оригінальний спосіб: поєднавши вітражі з кольорового скла із металевими конструкціями. В основу композиції було взято символічне дерево роду, біля якого встановлено фігури козака Мамая, враженого в серце побратимом-зрадником, а також дівчини-України. Вершину композиції мав вінчати Тризуб.

Конкурс із визначення ескізу пам'ятника Героям Небесної сотні та АТО продовжили в Кременчуці на два місяціКонкурс із визначення ескізу пам'ятника Героям Небесної сотні та АТО продовжили в Кременчуці на два місяці

Присутні воїни АТО та активісти Майдану розкритикували ідею козака Мамая, мотивуючи тим, що це - надто абстрактна символіка, що не відбиває трагедії трат під час Майдану та російської окупаційної війни.

Активісти наполягали також на тому, що пам'ятника воїнам Небесної сотні варто було б встановлювати ближче до центру міста та тих місць, де відбувалися акції протестів під час Революції гідності. Тож називалися місця на площі Перемоги (поблизу вишиванки), центральна алея Придніпровського парку, місце біля сучасного каменя-пам'ятника Жертвам більшовицьких репресій тощо.

Висловили й думку розділити дві ідеї - пам'ятник Небесній сотні та Героям АТО.

Поки що Юрій Гриценко, секретар міської ради, що головував на засіданні, погодився з ідеєю перенести дату остаточного підведення підсумців конкурсу на визначення ескізу майбутнього меморіального комплексу ще на два місяці. З тим, щоб за цей час пошукати нові ідеї, які задовольнили усіх. Щодо місця встановлення пам'ятника ныякого рішення не приймали.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Жовтень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

У вигляді списку

Жовтень 2018 (80)
Вересень 2018 (102)
Серпень 2018 (98)
Липень 2018 (85)
Червень 2018 (118)
Травень 2018 (128)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 257)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 262)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 192)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.