Репортер » Новини » Аліна Шевела:

Аліна Шевела:

19-01-2017, 10:15
 (голосів: 25)
«Чужий біль відчуваю буквально на фізичному рівні»

Аліна Шевела:
Вона майже втратила зір буквально за добу. Але дівчина не зневірилася. Нині Аліна – тренер із йоги. Допомагає іншим зцілюватися, підтримує волонтерські проекти й мандрує світом.

Аліна допомогла мені порозумітися з іноземкою. Просто випадково проходячи повз нас в офісі «Євроклубу» і помітивши мої труднощі у спілкуванні. Говорила англійською легко й невимушено, ніби все життя працювала перекладачем. Моя вдячність переросла в захоплення, коли я дізналася: дівчина майже не бачить. Однак, вона не скиглить і не зациклюється на власних проблемах зі здоров’ям. Навпаки: зараз допомагає іншим привести до ладу своє тіло й душу, проводячи заняття з йоги, а також захоплюючись іншими практиками східної філософії. Аліна Шевела стала людиною-«книжкою» у проекті «Жива бібліотека», що проходив у рамках фестивалю «Docudays UA» в Кременчуці.

– Я вивчала англійську в школі й дуже вдячна моєму учителеві, який нині є директором школи №20 – Володимиру Михайловичу Никифоренку. Тоді ще мала 100% зір, – відповіла Аліна Шевела на моє питання, звідки такі чудові знання англійської. – А коли вже почала зір втрачати, стала йогою займатися й хотілося ще чимось себе завантажити. Знайшла міжнародну громадську організацію YMCA, вона досить авторитетна у багатьох країнах. Тож завдяки YMCA змогла побувати в багатьох країнах – на фестивалях, тренінгах, мене запрошували і як учасника, і як тренера.

– У Вас відсутній страх перед спілкуванням з іноземцями…

– Насправді ми чимало знаємо і коли людина говорить англійською повільно, розуміємо її. Якось ми з чоловіком їздили в Молдову на тренінг і там усі зайняття були англійською. Тренінг був пов’язаний з психологією. Хоча дехто з учасників знав російську, переважна більшість спілкувалася англійською. Мій чоловік згодом розповідав: розумів, про що його запитують і знав, що відповісти, але заговорити заважав страх зробити щось не так. Але потім прийшло усвідомлення, що молдавани – також не носії мови, вони не виросли в англомовному середовищі й так само відчувають труднощі у спілкуванні іноземною мовою. Це усвідомлення здолало бар’єр. Розуміючи труднощі іншого, тобі легше з ним порозумітися. Та й врешті-решт мову жестів ніхто не скасовував!

– Ви любите мандрувати? Як це вдається зі слабким зором?

– Так, дуже люблю мандрувати. Нещодавно були в Швейцарії, на тренінгу для тренерів. Жили в Альпах. У нас був похід у гори. Яка там краса!

Хоча підйом був досить складним, ми піднімалися лісовою стежкою. Зазвичай у незнайомих місцях я ходжу з кимось під руку. (Хоча в Кременчуці можу й сама ходити, бо вже навчилася орієнтуватися. У мене не бачить повністю праве око й половина лівого. Тому я можу бачити лише під певним кутом). У горах було дуже непросто, я зрозуміла: якщо йтиму з дівчатами, то або сама уб’юсь, або уб’ю котрусь із них. Слизько було, якраз пройшов дощ, лісові стежки непрості… Ми випрацювали техніку кентавра: хлопці йшли попереду, відводили руки назад, а я за них трималася. Коли людина опиняється поруч із тим, хто погано бачить, вона починає робити багато зайвих рухів. Хоча насправді достатньо було три слова: «вгору!» «вниз!» і «переступи». Далі я уже орієнтувалася сама: якщо людина повертає вправо – я йду за нею.

Аліна Шевела:


Зір упав буквально за добу

Аліна Шевела розповідає: минуло сім років, як майже втратила зір (дівчина має першу групу інвалідності). Докопуючись до причин свого захворювання, дівчина більш глибоко зацікавилася психосоматикою. І зрозуміла: усьому винною емоції. Нині вона допомагає іншим уникати помилок, нехтуючи проблеми власного тіла.

«Все було пов’язано з впливом придушених емоцій на фізичне тіло, – розповідає дівчина власну історію. – На той час мені було сімнадцять. Був бурхливий роман, який негарно закінчився.

Загасити емоції, що бушували всередині, не виходило. Врешті-решт я спочатку застудилася. (Так завжди буває, коли тіло хоче відпочинку, якщо ти його надто перенавантажуєш. Раз до тебе так не доходить, що треба чередувати працю з відпочинком, тебе вкладуть у ліжко примусово).

Після запалення лімфовузлів у мене піднялася висока температура, + 38-40. Тобто тіло буквально почало горіти, намагаючись позбавитися емоційних страждань. Через високу температуру, що нічим не збивалася, почали лопатися судини – під шкірою – на руках, ногах, і на очах.
(Згодом я дізналася, що китайська медицина виділяє п’ять основних органів. Вони йдуть по колу. Це селезінка, нирки, печінка, легені, серце. З ними пов’язані всі інші системи організму. Печінка – це орган, що пов’язний із кровотворенням. Звідси температура, запалення лімфи, лопання судин… Печінка напряму «відповідає» за очі – зір. Емоція, що руйнує печінку, – це гнів. Дуже сильний гнів здатен спричинити серйозні проблеми з печінкою. І чим більше ми намагаємося його стримати, тим сильні потім «рвоне» в організмі).

Аліна Шевела:

Зір у мене пропав за добу. Я осліпла повністю. Судини лопнули – вся кров вилилася на сітківку. На ній утворилася така собі «вавка». Довелося робити операцію й не одну, аби її прибрати. Медики намагалися зробити, що могли. Спочатку вживали протишокових заходів. Сказали, що мій випадок дуже рідкісний. Зазвичай судини лопаються дуже повільно, цей процес відбувається десятиліттями, у більш зрілому віці й розтягується у часі. А в мене ж все сталося миттєво. Робили дуже багато уколів щодня – три місяці інтенсивного лікування… Десь тиждень я була в Полтаві, потім ще були й Одеса, і Київ.

У перерві між лікуванням ще мала підтягнути сесію

У перерві між лікарнями я ще мала «підтягнути» сесію. Бо навчалася на той час на юриста в Кременчуцькому університеті. Я таки довчилася.

Моє навчання – це взагалі історія про те, як збуваються випущені на свободу фрази. Після того, як в Кременчуці отримала диплом бакалавра, я приїхала до Києва, вступила в університет і мамі сказала: «Я готова отримати свій червоний диплом і поїхати назад».

Це був університет «Україна», вони дали оголошення, що надають інклюзивну освіту, мають адаптовану бібліотеку для людей, що не бачать або погано бачать, спеціально обладнаний вхід тощо. Я вступила на заочне, власне, на то час я вже зрозуміла, що юриспруденція – не моє, просто хотіла «добити» диплом – мати закінчену вищу освіту. І я таки отримала свій червоний диплом із правознавства!

Хоча насправді нині людей, із якими я працюю, дуже рідко цікавиться, яку я маю освіту. Хоча у мене багато сертифікатів із тренінгів, які регулярно відвідую: з психологічних технік, із корекції постави тощо. Взагалі я великий прихильник самоосвіти, бо коли людина розуміє, що їй потрібні ці знання, вона їх сумлінно отримує.

– У йозі Ви вже досягли рівня тренера?

– Так. На йогу потрапила на четвертому курсі університету. Я швидко все схоплюю, тому буквально через три місяці занять вирішила, що я – вже «зірка». Ще три місяці походила до іншого тренера і вже заманулося набирати учнів. Здавалося, що я можу все. Почала влітку дівчат збирати в парку. В основному це були близькі подружки, мамки, що сидять у декреті. Щось показувала, у людей виходило.

«Коли людині боляче – я стискаюсь»


Першою людиною, що прийшла на мої заняття й готова була їх оплачувати, стала жінка, що мала компресійний перелом хребта. У неї було кілька проблем зі спиною. Окрім того – судини, варикоз, тиск, що стрибає, зайва вага.


І ось тоді я зрозуміла, що одна справа – ганяти дівчат молодих, просто ледацюг. І зовсім інша – допомагати людині, якій потрібна терапія. Тут до мене дійшло, яка це відповідальність.Людині 48 років, за життя ніяким спортом не займалася, окрім піших прогулянок. І ось тоді я зрозуміла, що одна справа – ганяти дівчат молодих, просто ледацюг. І зовсім інша – допомагати людині, якій потрібна терапія. Тут до мене дійшло, яка це відповідальність.
Коли хтось відчуває біль під час виконання вправ, цей біль передається мені, я його на собі фізично відчуваю. Може, не в тому обсязі, але певний дискомфорт присутній.

– У Вас таке тонке відчуття?

– Так, якщо людині боляче, я стискаюся. І звісно, усвідомлюю, що не маю права завдавати людям болю: ні на цьому, фізичному рівні, ні на духовному. Інша річ, коли я попереджаю, що не варто фанатично братися за вправи, а мене не слухають. Тоді відповідальність за наслідки – на самій людині. Але моє завдання: попередити про техніку безпеки – як увійти у вправу, як із неї вийти.

Словом, жінка ця ходила до мене років чотири, багато чого змінила в своєму житті. Вона схудла на 30 кілограмів, причому поступово, м’яко, без обвисання шкіри. Казала, що я надихнула її стати вегетаріанкою, хоча я ніби й не підштовхувала її до цього. Очевидно, в її житті відбулися якісь процеси, а я спрацювала як каталізатор. Я завжди дуже рада, коли люди не занедбують своє тіло. Не обов’язково ходити саме на мої зайняття, просто займайтеся танцями, плаванням, чим-завгодно, аби підтримувати форму.

Розмову вела Юлія Билина

Записатися на заняття з йоги, які веде Аліна, можна за телефоном: 0679612619

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Вересень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

У вигляді списку

Червень 2019 (3)
Травень 2019 (31)
Березень 2019 (1)
Лютий 2019 (35)
Січень 2019 (47)
Грудень 2018 (64)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 320)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 306)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 240)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.