Репортер » Новини » Окремі пункти проекту Положення про збори громадян прямо суперечать Конституції України - експерт

Окремі пункти проекту Положення про збори громадян прямо суперечать Конституції України - експерт

23-09-2016, 13:37
 (голосів: 0)
Окремі пункти проекту Положення про збори громадян прямо суперечать Конституції України - експерт
Кандидат юридичних наук Олександр Северин, експерт, що багато років займається моніторингом дотримання прав людини на мирні зібрання, вважає: підготовлений мерією Кременчук проект Положення про загальні збори громадян суперечить законодавству України.

Підготовлене на вересневу сесію міськради Положення про загальні збори громадян у місті Кременчуці (що в порядку денному стоїть третім питанням, якраз перед прийняттям Статуту міста), суперечить чинному законодавству України. До такого висновку дійшов авторитетний експерт, до якого звернулася ініціативна група "Відкритий доступ".

Найбільш принципових зауважень два: 1) порядок проведення загальних зборів повинен регламентувати Статут міста, а не окреме Положення; 2) спроба запровадити надання дозволів на проведення зборів прямо суперечить статті 39 Конституції України, яка вимагає лише завчасного повідомлення про мирні зібрання і не надає владі права відмовляти, говорить Олександр Северин, кандидат юридичних наук, заступник голови правління Чорноморської миротворчої мережі Української Миротворчої школи, юридичний експерт ІЦ "Майдан Моніторинг".

Вивчивши проект Положення, Олександр Северин звертає увагу на те, що пунктом 3 статті 8 Закону України "Про місцеве самоврядування" передбачено: "порядок проведення загальних зборів громадян за місцем проживання визначається законом та статутом територіальної громади".
"Ця норма є однозначною та імперативною, тобто обов'язковою до виконання", - стверджує експерт. Отже, він рекомендує: прописати порядок проведення зборів розділом Статуту, а не окремим актом міськради.

Ще більш суттєвим порушенням є спроба чиновників надавати дозволи на проведення зборів.

"Передбачена пунктом 3.4 проекту Положення можливість відмови виконавчого комітету міської ради у проведенні зборів прямо суперечить ст. 39 Конституції України (а також аналогічним нормам ст.11 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та ст.21 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права), яка встановлює заявницький, а не дозвільний принцип проведення будь-яких мирних зібрань, у тому числі й загальних зборів", - повідомив кандидат юридичних наук О.Северин.

Експерт рекомендує вилучити з проекту рішення норму про можливість позасудової відмови у проведенні зборів.

Також намагання чиновників встановити обов'язковий термін подання заявок за 20 днів законодавству (п.3.5 проекту рішення сесії) суперечить рішенню Конституційного Суду України №4-рп від 19.04.01.

Повний текст проекту Положення можна скачати в приєднаному файлі.
polozhennya-pro-zbori.doc [109.5 Kb] (завантажень: 3)

Окремі пункти проекту Положення про збори громадян прямо суперечать Конституції України - експерт

Як відомо, раніше частина депутатів та секретар Кременчуцької міської ради Юрій Гриценко пообіцяли врахувати зауваження журналістів до проекту нової редакції Статуту міста, висловлених у відкритому листі.

У понеділок, 26 вересня, у великій залі міськвиконкому відбудеться семінар, на якому відбуватиметься обговорення змін до Статуту територіальної громади Кременчука. Запрошуються всі охочі внести зміни чи надати пропозиції.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Вересень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

У вигляді списку

Червень 2019 (3)
Травень 2019 (31)
Березень 2019 (1)
Лютий 2019 (35)
Січень 2019 (47)
Грудень 2018 (64)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 319)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 305)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 239)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.