Репортер » Новини » Вода у місті – з домішками хлору

Вода у місті – з домішками хлору

30-05-2011, 17:44
 (голосів: 1)
Вода у місті – з домішками хлору
Питна вода кременчужан не вбиває, та здатна покалічити. До таких висновків прийшли міські лікарі.


Уже давно не секрет, що, згідно з новими санітарними нормами, вода у Кременчуці не відповідає вимогам.
"Аналізи міськСЕС періодично фіксують надлишок у ній хлорорганічних сполук - хлороформу (хлор - одна з речовин, яку задіюють під час очищення води). Вугілля, яке використовують на КП "Кременчукводоканал", частково здатне поглинути хлорорганічні сполуки. Але ж не всі. Тим більше, міськСЕС не може наполягати, щоб керівництво міськводоканалу знайшло можливості залучити більш сучасні технології очищення. Ми маємо право тільки рекомендувати", - акцентує увагу головний лікар міськСЕС Віктор Самойленко.

У практиці знезараження питної води є кілька поширених методів: хлорування (найдешевший), озонування, ультрафіолетова обробка та інші. Українці переважно хлорують.
Скільки у нашій питній воді хлору, у місті достеменно не знають або ж воліють не оприлюднювати. Тим часом, за словами Віктора Самойленка, шкідливішої речовини з групи іррітрантів (група речовин подразнювальної дії) годі й шукати.
"Вплив хлороформу на організм людини залежить насамперед від його концентрації. Відповідно, ця речовина здатна впливати абсолютно на кожну клітину живого організму. Як розумієте, хлор підвищенню захисних властивостей організму не сприяє", - обережно зазначає Віктор Самойленко.

Головний лікар міського онкологічного диспансеру Володимир Севідов пояснює, що заподіяти значої шкоди організму людини хлорорганічні сполуки можуть за умови постійного впливу та завищеної удвічі і більше разів допустимої концентрації.

"Проблеми зі здоров'ям виникають у людей певних професій, які постійно контактують із цією по суті небезпечною речовиною. Щодо того, щоб хлороформ у незначній концентрації, навіть якщо він постійно присутній у питній воді, спричинив онокзахворювання - навряд чи", - коментує Володимир Севідов.
Про негативний вплив на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту розповіла лікар-гастроентеролог Центральної районної лікарні Надія Мельник. Фахівець зазначила, що хлор здатен викликати певні зміни у шлунково-кишковому тракті. Особливо, якщо людина вже має певні проблеми зі здоров'ям.
"Та шкідливі речовини нас оточують скрізь: у їжі, воді, повітрі. Якщо увесь їх вплив помножити на психоемоційні стреси, от вам і готова хвороба", - пояснює Надія Мельник.

Ольга Дерев'янко,
"Програма плюс"

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Червень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

У вигляді списку

Червень 2019 (3)
Травень 2019 (31)
Березень 2019 (1)
Лютий 2019 (35)
Січень 2019 (47)
Грудень 2018 (64)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 307)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 293)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 227)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.