Репортер » Новини » Адвокати заявили про свавілля у Кобеляцькому суді

Адвокати заявили про свавілля у Кобеляцькому суді

28-02-2015, 11:41
 (голосів: 0)
Адвокати заявили про свавілля у Кобеляцькому суді
Адвокати усіх підозрюваних у справи вбивств міського голови Кременчука О.Бабаєва та судді Автозаводського райсуду О.Лободенка заявили про упередженість колегії Кобеляцького райсуду, що провадить у справі попереднє засідання. Захисники заявляють про нелюдське ставлення до затриманих, порушення прав самих адвокатів та нехтування норм кримінально-процесуального законодавства і вважають: для встановлення істини справа має слухатися за межами Полтавщини.

27 лютого колегія у складі голови Кобеляцього райсуду Ірини Омельченко, її заступника Тетяни Мороз та судді Тетяни Тесленко продовжила підготовче засідання до розгляду кримінальної справи щодо вбивства міського голови Кременчука Олега Бабаєва та судді Автозаводського райсуду міста Олександра Лободенка.

Судові слухання розпочалися з заяв адвокатів про нелюдське ставлення до їхніх підзахисних. Обурення захисників викликало те, що напередодні суд тривав майже до півночі. Причому незважаючи на погане самопочуття двох підозрюваних, у яких лікарі «Швидкої допомоги» констатували гіпертонічний криз.

«Ви вбиваєте правосуддя», - заявив Олександр Дроздов, адвокат директора приватної телекомпанії «Візит» О.Мельника, якого підозрюють у замовленні вбивства мера Кременчука і судді. (Нагадаємо: напередодні суд продовжив арешт Олександра Мельника на два місяці, оголосивши своє рішення майже о дванадцятій ночі).
Адвокати розповіли: їхніх підзахисних доставили до СІЗО міста Кобеляк о другій годині ночі 26 лютого. Тримали в таких умовах, що неможливо було виконати елементарні гігієнічні процедури. Далі з 10-ї ранку почалося судове засідання, що тривало без перерви до півночі. Колегія суддів не реагувала ні на прохання адвокатів зробити перерву для відпочинку затриманих, ні на те, що їм відверто було погано і в важкому стані вони не спроможні були належно сприймати судові слухання. В’язні не мали ні сніданку, ні вечері…

Адвокат Олександр Дроздов зробив офіційну заяву, що розцінює, все, що відбувалося в суді – катуванням, причому не лише підзахисних, а й адвокатів, які не могли залишити своїх клієнтів, а отже, також були позбавлені права на відпочинок.

Присутні в судовому засіданні представники прокуратури області – перший заступник прокурора Юрій Кравченко та керівник відділу Дмитро Москаленко натомість не побачили ніяких порушень, пояснивши: мовляв, спливав термін утримання арештованих під вартою, тож була необхідність розглядати питання про продовження арешту.
Погодилися з представниками прокуратури і потерпілі (батько судді Олександра Лободенка, його дружина та сестра, а також донька Олега Бабаєва – Ольга Шляхова та його колишня дружина Світлана) та адвокат Анатолій Кононенко, представник потерпілих Бабаєвих.

Видалившись до нарадчої кімнати, колегія суддів заявила, що не побачила порушень у своїй діяльності, тому що за умови утримання в’язнів судді не відповідають, а безперервність засідання була зумовлена необхідністю розглянути питання подальшого тримання під вартою Олександра Мельника, оскільки спливав термін його арешту.
Власне, цілий день саме на таких позиціях і залишалися сторони. Прокуратура заявляла клопотання про продовження арешту іншим трьом підозрюваним, адвокати заперечували і вимагали доказів вини, потерпілі повністю підтримували прокуратуру і суд, повертаючись із нарадчої кімнати, оголошував про рішення продовжити арешт на 2 місяці, майже слово в слово повторюючи клопотання прокурорів.

Адвокати заявили про свавілля у Кобеляцькому суді
Адвокати усіх підозрюваних наполягали на тому, щоб прокуратура подавала письмові клопотання про продовження арешту, а суд давав можливість ознайомитися з їхнім змістом. Однак, суд постановив по-іншому: мовляв, раз учора клопотання про арешт О.Мельника слухали усно, то, щоб не порушувати його права, нехай і інші підозрювані сприймають аргументи прокурорів на слух.

«За 15 років адвокатської практики я не стикався з таким нехтуванням правами адвокатів», - зауважив Олександр Дроздов. Він в чергове відзначив за ангажованість суду та небажання вникати в суть того, чи існують взагалі докази вини підозрюваних. (Як відомо, суд вирішив спочатку переглянути питання арешту підозрюваних, а вже потім знайомитися з правомірністю обвинувального акту, хоча адвокати усіх підсудних заявляли, що це порушення норм кримінально-процесуального законодавства).

«Лише одна заява суду про те, що представники прокуратури входять до складу суду, свідчить про упередженість», - сказав адвокат Руслан Лазоренко і в черговий раз відзначив: немає навіть надії на правосуддя.
Один за одним підозрювані отримували рішення про продовження арешту. З майже однаковим формулюванням – можуть вплинути на свідків та суспільний інтерес переважає над презумпцією невинності. З варіантами, що Олександр Крижановський, як колишній міліціонер, добре обізнаний з особливостями оперативно-розшукової діяльності, а Ігор Куник колись мав судимість (за словами адвокатів – погашену).
Сергій Кіяшко, адвокат Ігоря Пасічного також відзначив заангажованість суду, оскільки колегія навіть не розглядала можливості застосувати альтернативні види арешту (наприклад, цілодобовий домашній арешт).

Підозрювані заявлять, що зі справи зникли відеодокази

Під час коротких виступів підозрюваних було зроблено кілька заяв. Зокрема, Ігор Куник заявив, що із кримінальної справи невідомо куди зникло відео слідчого експерименту, на якому він нібито зізнавався в убивстві судді та мера. Також підозрювані заявили, що зникло відео зізнання Олександра Крижановського в організації вбивства Олега Бабаєва. Як пояснив директор телекомпанії «Візит», у момент зізнання «Крижановський не знав, якими купюрами я йому давав гроші, так слідчий з боку підказував».

Адвокати заявили про свавілля у Кобеляцькому суді
Заяви про те, що слідство приховало частину матеріалів справи, які свідчать про невинність їхніх клієнтів, хоча не мало на це права, зробили і адвокати. Врешті –решт Григорій Філоненко, адвокат підозрюваного Ігоря Куника, заявив клопотання дослідити в судовому засіданні матеріали, надані прокуратурою, що свідчать про наявність вини його клієнта. Суд ніяк не відреагував на це клопотання взагалі. І навіть на зауваження-нагадування адвокатів не було жодного пояснення. Натомість одна з суддів колегії зробила зауваження адвокатам О.Мельника про те, що вони не мають права ставити питання іншим підозрюваним. На думку судді, адвокати під час процесу повинні спілкуватися виключно зі своїми підзахисними. Адвокати зауважили, що це новація в судочинстві.

«Для чого ми тут зібралися? Просто в ролі статистів? Бо суду треба терміново «порєшать вопрос»? – поставив риторичне питання Олександр Дроздов і в чергове зауважив, що суд упереджений і дослухається виключно до думки звинувачення. А Роман Шапошник, адвокат правозахисники Олександра Крижановського повідомив: переконаний, справедливий розгляд справи можливий лише за межами Полтавської області.

Адвокати заявили про свавілля у Кобеляцькому суді
У п’ятницю, як і напередодні, колегія продовжувала судове засідання після завершення робочого дня, але суд тривав не до півночі, а приблизно до сьомої вечора. Як тільки питання продовження арешту було вирішено, головуюча оголосила перерву до 4 березня.

Юлія Билина

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Липень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

У вигляді списку

Червень 2019 (3)
Травень 2019 (31)
Березень 2019 (1)
Лютий 2019 (35)
Січень 2019 (47)
Грудень 2018 (64)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 308)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 294)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 228)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.