Репортер » Здоров'я » Довіра чи страх: що обираєш?

Довіра чи страх: що обираєш?

27-04-2011, 14:45
 (голосів: 2)
Довіра чи страх: що обираєш?
«Після таких сеансів людина навіть може перестати займатися бізнесом. Про це її чесно треба попереджати…» – наша землячка Ольга Соломка поділилася з кременчужанами секретами танатотерапії та палсингу – технік, що допомагають людині позбутися багатьох хвороб.

Виявляється, іноді, щоб перестати відчувати біль, достатньо дозволити іншій людині торкнутись до твого тіла.
Повернувши собі здатність довіряти світові – ти разом зі страхом відпускаєш біль, хворобу й відчуття безвиході...

Саме на принципі обережного торкання до тіла пацієнта – заснована психологічна техніка, яка має назву «танатотерапія».

Цією техніку, так само, як палсингом – масажем, який допомагає людині позбутися психологічних проблем через «заколисування», продемонструвала кременчужанам-учасникам психологічного фестивалю «Розвиток» наша землячка Ольга Соломка, яка нині мешкає у Києві й опанувала ці техніки в Інституті інтегративної психології.

Загалом на фестивалі, який пройшов на базі Кременчуцького інституту Дніпропетровського університету економіки і права, було представлено найрізноманітніші техніки. «Репортер» побував на тренінгу Ольги Соломки.
Не претендуючи на глибоке знання техніки та наукову точність викладу, розповімо про те, що бачили й чули особисто. Отже,

що може виробляти з людиною танатотерапія?


«Розповім випадок, що трапився з моїм чоловіком, – каже Ольга. – Якось серед ночі у нього почався сильний біль у між ребрами. Кинулись по знайомим: що робити? Сказали: міжреберна невралгія, потрібно тільки знеболювальне пити, тижнів через два, може, пройде.
А чоловікові ж погано. Тоді я запропонувала: «давай спробуємо». Окрім танатотерапії використовувала ще й рейки (техніку зцілення з допомогою енергетики). Не знаю, що спрацювало. Але знадобилось усього два сеанси – і біль надвечір пройшов взагалі».


Ольга Соломка говорить: танаторапія допомагає в багатьох випадках, коли хвороба пов’язана з психологічними проблемами, які створюють у тілі блоки.
З допомогою цієї техніки жінки, які раніше не могли завагітніти через страхи – вагітніють; у людей, хворих на ДЦП, м'язи стають більш еластичними.
Також в її практиці був випадок, коли під час одного з сеансів у жінки стала на місце опущена нирка.

Як це робиться?

Ви лягаєте на килимок – і заплющуєте очі.
«Лягати треба обов’язково на підлогу, щоб точно були впевнені в тому, що падати нікуди…» – пояснює Ольга Соломка. Сам майстер також має максимально заземлитися, тобто сісти на «п’яту точку”.
Довіра чи страх: що обираєш?
«Коли людина лягає, відразу видно, як вона сприймає світ – з довірою, відрито, чи зі страхом, затиснена» – пояснює майстер, показуючи дівчатам, які спостерігають зі дійством, на носки ніг дівчини, що погодилася бути «піддослідним кроликом».
У дівчини ноги трохи направлені всередину, вона ніби хоче сплести їх, захищаючись таким чином.

Відважитись на те, щоб інша людина до тебе торкнулась – це вже велике діло, каже Ольга Соломка. Не кожен на це погоджується з першого разу.
Однак, певний ступінь недовіри присутній все одно. Людина не знає, що з нею робитимуть сторонні, тож завжди готова до оборони.
Оскільки очі в неї заплющені – активізується енергія, яка намагається через шкіру контролювати все, що відбуватиметься надалі з тілом, й «доповідає» свідомості.
Довіра чи страх: що обираєш?
Наступний етап – психотерапевт намагається дезорієнтувати свідомість – обережно торкаючись до тіла людини в різних місцях. Такий чином через невеличкий стрес людина активізує власну енергію, яка починає бродити вздовж усього тіла.

«Техніка на відміну від знайомих нам масажів заснована на іньській культурі – тобто ми не жорстко мнемо тіло, ніби підкоряючи його, а обережно, не вдаючись до насилля над особистістю, торкаємось до людини, – пояснює Ольга. – Насправді ці мікрорухи людина дуже сильно відчуває і навіть певний час відчуття доторку зберігається на шкірі, коли ми прибираємо руку».

Завданням майстра є «відключити» жорсткий контроль свідомості, аби людина мала змогу зі стресового стану повернутися до свого природного першобуття.
Тож майстер-терапевт починає задурювати свідомості голову тим, що торкається до тіла людини не лише в різних місцях, а й не тільки руками.
Обережне торкання відбувається і ногами і навіть головою. Людина, яка цього не бачить, але тіло якої запам’ятало перші доторки рукою, не розуміє, що відбувається. «Як це може бути? Скільки в неї рук? Що воно таке?»
Але торкання теплих рук такі приємні й заспокійливі, що врешті-решт після перших хвилин паніки свідомість «махає на все рукою» і відключається, дозволяючи робити з тілом, що завгодно…

Наочно це виражається в тому, що людина робить глибокий видих. Це значить – вона досягла максимального розслаблення.
Після сеансу людина повертається в зовсім іншому настрої. Їй добре, вона щаслива. Навіть півгодини вистачає, щоб людина зовсім змінилася. А вірніше – повернула собі свій природній стан – любові й довіри до світу.

«Іноді вистачає трьох сеансів, іноді потрібно й десять», – говорить Ольга Соломка про те, на якому етапі терапія дає свої результати.
Ольга підкреслює: техніка не заснована на енергетичному впливі на пацієнта. Спрацьовує лише тілесне торкання, яке допомагає людині розбудити власні енергетичні резерви.

В основі техніки, розробленої психологом Володимиром Баскаковим, філософія взаємовідносин людини зі смертю. Саме від основ двох грецьких слів («thanatos» – смерть та «therapia» – турбота, лікування) й походить назва техніки, яку можна перекласти, як «лікування смертю».
«Насправді найбільшого розслаблення людина досягає під час смерті, – говорить Ольга Соломка. – Сучасна людина боїться смерті й не хоче з нею змиритися. А згадайте, як помирали наші бабусі. Приходив час, вони спокійненько собі діставали речі, приготовлені «на смерть», прощалися з усіма рідними, лягали – і тихо відходили.
Зараз все інакше. Але мова під час танатотерапії йде не лише про смерть як фізичний фінал життя. Хоча це також дуже важливо для людини – зморитися зі смертю близької людини. Іноді мова йде про смерть стосунків. За які не варто чіплятися. Про смерть якихось наших уявлень про світ…»


Палсинг: згадай себе в колисці :)
Довіра чи страх: що обираєш?
Інша психотехніка, яку продемонструвала Ольга Соломка, також стосується тілесно орієнтованої терапії.
Однак, заснована вона на іншій філософії – людину «заколисують» - обережно торкаючись до різних частин тіла, її розхитують, як мама колись колихала в глибокому дитинстві.
Завдяки асоціації, яка виникає в підсвідомості людини, вона також розслабляється й відпускає в тілі ті блоки, які створила собі через психологічні переживання.

Дівчата, які виявили інтерес до татанотерапії, спробували техніку на собі.
Після сеансу це були зовсім інші люди. Атмосфера у аудиторії трохи нагадувала дитсадок. Але завдяки цій атмосфері люди, які кілька годин тому не знали одне одного, стали в одну мить близькі, розуміючі, співчутливі. Такі, з якими дуже комфортно спілкуватися. І яким не треба доводити свою цінність, бо вони щасливі просто від відчуття того, що живуть.

Довіра чи страх: що обираєш?
Психологічний фестиваль «Розвиток», був організований центром «Дерево життя», який створили подружжя кременчуцьких психологів Вікторії та Олексія Репецьких.
На фестивалі окрім техніки танатотерапії були представлені інші методики психологічної допомоги людині: процесуальна психотепартія (про яку розповідав психіатр Роман Панюшкін), гештальт-терапія (групу вели Вікторія та Олексій Репецькі), системне моделювання (психолог Павло Стегній), казкотерапія життєвих сценаріїв (психолог Євген Шумило) та багато інших технік.

«Репортер» висловлює щиру вдячність Кременчуцькому психологічному центру «Дерево життя» за надану можливість побувати на фестивалі.

Юлія Билина

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Жовтень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

У вигляді списку

Жовтень 2019 (13)
Вересень 2019 (23)
Червень 2019 (3)
Травень 2019 (31)
Березень 2019 (1)
Лютий 2019 (35)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 324)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 310)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 244)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.