Репортер » Новини » У Кременчуці хочуть переіменувати вулицю на честь Миколи Залудяка

У Кременчуці хочуть переіменувати вулицю на честь Миколи Залудяка

17-07-2013, 12:30
 (голосів: 2)
Найстарішу вулицю Кременчука перейменують

Асоціація роботодавців Кременчука, яку очолює відомий керівник – голова спостережної ради ПАТ «Кредмаш» Микола Данилейко, виходить з новою ініціативою.

Її зміст – перейменувати вулицю Квартальну та назвати її прізвищем колишнього першого секретаря міськкому КПУ й колишнього народного депутата України Миколи Залудяка.

Листа Асоціація роботодавців Кременчука вже надіслала до міськвиконкому й після ознайомлення з ним пропозицію з перейменування обговорюватимуть на засіданні спеціальної комісії мерії, яка опікується назвами.
Цікаво, що сам Микола Залудяк ніколи не жив на вулиці Квартальній. І взагалі на цій вулиці немає житлових будинків, є лише бюджетні установи, синагога та порожнє приміщення колишнього БУ – 58 (Термоізоляція).
Микола Іванович Залудяк проживав до свого переїзду до Полтави у п’ятиповерховому будинку на вулиці Радянській, про що сьогодні говорить меморіальна дошка, встановлена на його честь.
«Вочевидь, у даному випадку йдеться про економію коштів. Бо якщо перейменувати вулицю Радянську, то будуть великі витрати. А з вулицею Квартальною витрат для Асоціації практично не буде», - на думку джерела газети, пропозиція щодо перейменування обґрунтована в більшості справами економії грошей.

(За існуючими положеннями, той, хто подає пропозицію щодо перейменування, має вказати, за рахунок яких надходжень це буде зроблено. У випадку ж обрання перейменування вулиці Квартальної фінансових витрат для ініціаторів практично не буде. – Авт.)
Втім, за твердженням співрозмовника, є й інший бік справи вибору вулиці для перейменування, хоча й менш важливий. Але це вже стосується самої назви «Радянська». «У нас, в Україні, вже немає нічого радянського, тобто по суті в цьому випадку кременчужани нічого б не втрачали. Однак, поруч у будинку №19, на вулиці Першотравневій, розташовано офіс місцевої організації компартії, а в міській раді є її представник», - зазначає співрозмовник.
Чим завершаться дебати у мерії нашого міста, представник Асоціації роботодавців, прогнозувати не став. На це питання поки що немає відповіді.
Натомість є відповідь на це запитання серед самих кременчужан. Журналіст «Програми плюс» запитав на форумі «Кременчук он лайн» думку мешканців міста щодо ініціативи керівництва організації роботодавців.
Однак відповідей з цього приводу надійшло аж дві. «Не чіпайте вул. Радянську, ми там живемо, до речі, в будинку, де жив раніше Микола Залудяк. То вулицю Квартальну нехай і перейменують. Адже самі ж пишете, що на ній немає житлових будинків. Або хочете ось так, на рівному місці створити проблему для мешканців нашої вулиці?» - зміст однієї з отриманих відповідей – робіть що хочете, тільки людям не створюйте проблеми.
Вочевидь, сьогодні з такою думкою варто погодитися. От тільки наскільки цей аргумент – «не чіпайте людей» - буде переконливим для наступних поколінь кременчужан?

Що ми знаємо про вулицю Квартальну?
У Кременчуці хочуть переіменувати вулицю на честь Миколи Залудяка

Квартальна була однією з перших вулиць, прокладених за планом 1774 року. Вона починалася на дніпровському березі і перша її назва — Тупа Піщана.
Зі споруд, що з'явилися на вулиці на початку XIX ст., найвизначнішим був Преображенський собор (1801–1803 років), завдяки якому Тупа Піщана отримала згодом назву Преображенська. На вулицю виходила вівтарна частина церкви.
За часів радянської влади вулиця отримує назву Червоноармійська.(Церкву закривають і в середині 1930-х років розбирають.)
На місці нинішнього Будинку дитячої та юнацької творчості розташовувався кінотеатр «Арс», саме тут проводив вечори у дитячі та юнацькі роки радянський кінорежисер Йосип Хейфіц. Поруч з «Арсом» знаходився єврейський електромеханічний технікум, у якому в 1937–1939 роках навчався майбутній Герой Радянського Союзу Віктор Крупський. На території сучасного стадіону середньої школи №20 розташовувалася головна хоральна синагога, побудована 1854 року.

На Червоноармійській вулиці відкрився перший у місті музей. Тут же знаходився бібліотечний технікум, Будинок фізкультури, державний історичний архів.
1 травня 1928 між Квартальною та Радянською було закладено найбільше підприємство легкої промисловості не тільки України, а й Радянського Союзу — Кременчуцька суконна фабрика. У роки війни вона була знищена повністю. Зараз на місці суконної фабрики березовий гайок Ювілейного парку.

У перші дні радянсько-німецької війни у Кременчуці створюються винищувальні батальйони. Один з них — Перший кременчуцький окремий винищувальний — розмістився в будівлі міського управління міліції (зараз вул. Квартальна, 18/8).

У роки війни знищено все: синагога, кінотеатр, музей, житлові будинки, технікуми. Після війни вдалося відновити тільки дві будівлі: музейну (не під музей, а під швейну фабрику) і сусідню обгорілу коробку під гуртожиток ремісничого училища будівельного №9 (нині тут знаходиться Кременчуцьке спеціалізоване управління №58 «Термоізоляція».


Що ми знаємо Миколу Залудяка?

У Кременчуці хочуть переіменувати вулицю на честь Миколи Залудяка
Микола Іванович Залудяк (2 квітня 1941, Вендичани Могилів-Подільського району Вінницької області — 30 грудня 2010) — народний депутат України 1-го скликання, представник президента і голова Полтавської обласної державної адміністрації з 1992 по 1998 роки. Кандидат економічних наук. Народився у сім'ї робітника. Родина Миколи Івановича походить з козацького роду Залудяків. Сам Микола Іванович носив звання генерал-полковника, був представником Верховного отамана України та діаспори.

Освіта — вища, за фахом інженер—економіст.
Пройшов трудовий шлях від старшого інженера, начальника автоколони до голови виконкому міської ради. Обирався депутатом Верховної Ради УРСР, а також депутатом обласної Ради народних депутатів.
Брав участь в освоєнні цілинних земель Казахстану. З 1970 року працював на партійній та радянській роботі в органах влади Кременчука.
Народний депутат України 1-го скликання, у 1990—1992 роках — голова Комісії Верховної Ради України з питань екології та раціонального природокористування.

У 1992—1994 роках — Представник Президента України у Полтавській області.
У 1994—1998 роках — Голова Полтавської обласної Ради, голова Полтавської облдержадміністрації.
Депутат Полтавської обласної ради. Працював заступником керуючого Полтавським обласним відділенням Промінвестбанку. Нагороджений орденами «Дружба народів», «Знак Пошани», за заслуги Миколи Чудотворця, медалями «За доблесну працю» та відзнакою до 100-річчя з дня народження В.І. Леніна, Почесною грамотою Президії Верховної Ради УРСР, йому присвоєне почесне звання «Заслужений працівник промисловості України», почесний президент обласної федерації футболу тощо.

Рішенням міської ради міста Кременчук від 19.09.1996 року М. І. Залудяку присвоєно звання Почесного громадянина міста.
1 квітня 2011 у Кременчуці відкрито меморіальну дошку на будинку №10, по вулиці Радянській, де тривалий час проживав М. І. Залудяк.

Олександр Курилов

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Грудень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

У вигляді списку

Листопад 2019 (1)
Жовтень 2019 (15)
Вересень 2019 (23)
Червень 2019 (3)
Травень 2019 (31)
Березень 2019 (1)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 342)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 317)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 251)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.