Репортер » Новини » Незаконність рішення Кременчуцької міськради підтвердив Вищий господарський суд

Незаконність рішення Кременчуцької міськради підтвердив Вищий господарський суд

17-07-2013, 11:56
 (голосів: 0)
Незаконність рішення Кременчуцької міськради підтвердив Вищий господарський  суд
Вищий господарський суд України поставив остаточну крапку у справі «підприємець Тамара Мельник проти міськради». Він вважає: суди мотивовано визнали недійним рішення міськради розірвати в односторонньому порядку договір оренди землі під павільйонами Ново-Іванівського ринку.

1 липня Вищий господарський суд України у складі колегії із трьох суддів В.Карабані, Г.Жаботиної, Л.Ковтонюк розглянув матеріали касаційної скарги, яку подавали юристи Кременчуцької міськради. Юристи намагалися довести, що Полтавський господарський суд, а потім і Харківський апеляційний неправильно прийняли рішення на користь підприємця Тамари Мельник. Адже, як відомо, рішенням обох господарський судів визнано незаконним розірвання договору оренди землі під торгівельними павільйонами на комунальному Ново-Іванівському ринку, яке ініціювала Кременчуцька міськрада в листопаді минулого року.
Нагадаємо, що рішення позбавити підприємця Т.Мельник землі міськрада прийняла за наполяганням міського голови Олега Бабаєва.
І власники телекомпанії «Візит» вважають, що з боку мера це був спосіб тиску на них, аби примусити показувати мера «у правильному світлі».
Формальним же приводом для розірвання договору оренди стало те, що підприємець, на думку О.Бабаєва, побудувала нові торгові павільйони незаконно.

Вищий господарський суд України, проаналізувавши усі матеріали справи і дозволи, які видавав міськвиконком на усіх етапах будівництва нових павільйонів, прийшов до висновку, що претензії міськради до підприємця є необґрунтованими. Суд вважає: підставою для одностороннього розірвання договору могло бути рішення суду, в якому б міськрада довела порушення. Також суд відзначив, що міськрада не змогла довести порушення закону з боку приватного підприємця Тамари Мельник. А отже, скаргу юристів міськвиконкому Вищий господарський суд України залишив без задоволення.

Юристи міськради як унтер-офіцерська удова?

Два суди – Полтавський господарський та Харківський апеляційний господарський – підтвердили також справедливість нарікань власника «Візиту» Олександра Мельника на рішення міськради забрати земельну ділянку під яхт-клубом «Посейдон» (рішення щодо обох ділянок – і на Ново-Іванівському ринку, і під яхт-клубом міськрада приймала одночасно). Суди визнали розірвання договорів оренди незаконними. Тоді в справу включилася Дніпровська екологічна прокуратура, що подала позов на яхт-клуб «Посейдон» нібито в інтересах держави. Прокуратура просила того ж самого: розірвати договори оренди. Але міськрада в цьому процесі виступала співвідповідачем, разом із Мельниками, як власниками яхт-клубу.

Рішенням Господарського суду Полтавської області прокуратурі у позові відмовлено. І ось тут юристи міськради стали поводитися, як унтер-офіцерська удова, що сама себе висікла. Адже вони написали апеляційну скаргу, в якій вимагають… визнати, що міськрада прийняла незаконне рішення. Цікаво, як багато відповідачів звертаються з подібними скаргами до судів?

Юлія Билина

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Грудень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

У вигляді списку

Листопад 2019 (1)
Жовтень 2019 (15)
Вересень 2019 (23)
Червень 2019 (3)
Травень 2019 (31)
Березень 2019 (1)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 342)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 317)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 251)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.