Репортер » Новини » «Тільки здорова дитина може досягти успіху»

«Тільки здорова дитина може досягти успіху»

25-03-2011, 14:10
 (голосів: 0)
Всеукраїнська науково-практична конференція «Педагогіка здоров’я» відбулася минулої п’ятниці у ЗОШ №12.

Саме школа сприяння здоров’ю стала місцем, де провідні фахівці з педагогіки визначали проблеми, пов’язані зі здоров’ям учнів, та шляхи їх вирішення. Своїм досвідом та спостереженнями ділилися не тільки спеціалісти науково-методичного центру, а й запрошені викладачі з українських вузів.

Після відкриття конференції та вітального слова директора школи Сергія Івановського виступила Таміла Бережна, завідувачка сектора науково-дослідницької та експериментальної роботи Інституту інноваційних технологій та змісту освіти. Вона вперше потрапила до ЗОШ №12, і побачене її дуже втішило. Також Таміла Бережна розповіла про участь шкіл в експериментальному дослідженні – впровадженні інноваційних технологій збереження здоров’я. На сьогодні в місті таких навчальних заклади три: ліцей №11, ЗОШ №12 та ліцей №4.

Сергій Івановський розповів про реалізацію цільової шкільної програми «Здорова дитина – майбутнє нашої країни». Школа співпрацює з обласним та міським центрами здоров’я. Після кожного третього уроку абсолютно всі учні 1-11 класів роблять 5-хвилинну зарядку. Учні 1-4 класів проводять уроки з використанням мішечків, що допомагають зберігати поставу. У 2009 році був відкритий реабілітаційний центр для дітей з особливими потребами «Надія». З хворими дітками, яких на сьогодні у центрі 26, працює лікар-реабілітолог Тетяна Семашко. «Деяких дітей приносили до нас. Є такі, що вже бігають».

Заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель-методист Олександра Кійло є генератором ідей технологій збереження здоров’я. Вона зазначила, що тільки за підтримки усього педагогічного колективу та батьків використання інноваційних технологій може дати позитивний результат. У кожного учня є персональний паспорт здоров’я, в дитини з особливими потребами він інший. Для цих діток створені всі умови для духовного та фізичного розвитку. Серед батьків проводилося анкетування з метою визначити, хто вони для своєї дитини – нянька чи друг? Отримані результати допомогли скласти план роботи.

Гість з ПНПУ ім.В.Г.Короленка, старший викладач кафедри екології та охорони довкілля Олена Рибалка розвіяла сумніви, якщо в когось вони і були, щодо необхідності зробити кожну школу такою, що сприяє здоров’ю. Викладач розповіла про сучасні підходи до формування і збереження репродуктивного здоров’я підлітків. Для народження здорових дітей, які колись також стануть батьками, на жаль, існує багато перешкод.
Захворювання, що передаються статевим шляхом, аборти, розбещення, недотримання режиму, нервові та фізичні перенавантаження, генетичні вади зі здоров’ям – усе це створює замкнуте коло. Хвора мати народжує хвору дитину, яка в дорослому віці народжує таку ж хвору дитину. Без зайвого пафосу та нагнітання страху – нація під загрозою. І якщо не почати робити щось сьогодні, то завтра може бути пізно.

Після виступів викладачів почалася робота в секціях. Першою була «Фізична робота». Гості були на уроці фізкультури, який почався з вимірювання пульсу та надування повітряних іграшок - яскравих тигренят – для покращення роботи органів дихання. Друга група була в кабінеті ЛФК, де лікар-реабілітолог разом з дітками демонстрували використання комплексу парних корегуючих вправ при порушенні постави за методикою Єфименка. Третя група насолоджувалась фрагментом шоу-програми «Містер здоров’я».

Другою секцією було «Соціальне та психічне здоров’я». Групи побували на майстер-класі «Технології збереження здоров’я на уроках читання в 1 класі», дізналися про арттерапію як один з елементів роботи з дітьми з особливими потребами. На практиці це була театралізована вистава «Червона Шапочка». Повернувшись до зали, педагоги та гості дійшли висновку, що в майбутньому кожна школа має сприяти здоров’ю, що це - школи майбутнього. Формування здорового способу життя повинне бути пріоритетом у роботі вчителя.

Аліса Чічерова

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Серпень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

У вигляді списку

Червень 2019 (3)
Травень 2019 (31)
Березень 2019 (1)
Лютий 2019 (35)
Січень 2019 (47)
Грудень 2018 (64)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 317)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 303)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 237)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.