Репортер » Новини » Професор Загірняк в Угорщині ділився своїми науковими розробками

Професор Загірняк в Угорщині ділився своїми науковими розробками

19-06-2012, 16:47
 (голосів: 0)
Окрім суто адміністративної роботи Михайло Загірняк, ректор КрНУ, встигає займатися науковою роботою. Він це довів, представивши три власні дослідження з прикладної електродинаміки, що відбувся у місті Шопрон.

На симпозіумі з прикладної електродинаміки, в якому брали участь науковці з Бельгії, Туреччини, Японії, Фінляндії та інших країн, Михайло Загірняк представив три доповіді, підготовлені у співпраці з кременчуцькими та луганськими вченими, а також науковцями з тієї ж Угорщини.

Одне зі спільних українсько-угорських досліджень стосується роботи антен та розповсюдження радіохвиль. «Якось на конференції я почув, що угорські вчені обговорювали проблему розрахунку поля дротових антен, - розповів Михайло Загірняк про проведене дослідження, - Завданням було домогтися максимальної потужності сигналу за відносно невеликої потужності передавальних пристроїв. Ми взялися розв’язати цю проблему. І знайшли вирішення методом аналітичних розрахунків».

Вчений говорить: такі антени можуть використовуватися і для мобільного зв’язку, і для охоронних систем. І компанії, що працюють у цій сфері, зацікавлені і в екологічності обладнання, тобто максимальній його безпечності, так і в економічній віддачі.

Друга доповідь професора М.Загірняка також стосувалася енергоефективності. У співавторстві з Юлією Алексєєвою та Тетяною Кореньковою він досліджував насосні станції Кременчуцького водоканалу. М.Загірняк говорить: насоси працюють в різний період часу і за різних кліматичних умов. Прикладним завданням було створити таку автоматизовану систему управління, яка б дозволила споживати якнайменше електроенергії для роботи насосів.

Схожу проблематику – енергоефективність – мало й дослідження, виконане для Полтавського гірничо-збагачувального комбінату. Тут вчені досліджували магнітне поле асинхронного двигуна для діагностики пошкоджень стержнів ротора. Причому роботи відбувалися без вилучення двигуна з робочого агрегату.
Авторські розробки кременчуцьких вчених будуть надруковані в одному з найбільш поважних наукових видань «Електрик Рев'ю», що входить до усіх світових баз даних.

Юлія Билина

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Грудень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

У вигляді списку

Листопад 2019 (1)
Жовтень 2019 (15)
Вересень 2019 (23)
Червень 2019 (3)
Травень 2019 (31)
Березень 2019 (1)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 342)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 317)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 251)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.