Репортер » Народний репортер » Коли і як потрапити до окуліста з першої спроби?

Коли і як потрапити до окуліста з першої спроби?

28-05-2012, 12:12
 (голосів: 1)
Коли і як потрапити до окуліста з першої спроби?
Доведений до відчаю 66-річний Дмитро Полатай з вулиці Щорса, 27 вирішив звернутися до міського відділу охорони здоров’я публічно

Суть його занепокоєння полягає в тому, що на відвідування платних ескулапів у нього не вистачає пенсії, а на прийом лікарями державної поліклініки – часу та нервів.

Звернення хворого на глаукому до завідуючого МВОЗ Кременчуцького міськвиконкому Валерія Литвиненка цілком можна вважати не пустими – судячи по чергам під «очними» кабінетами в поліклініках, число міських офтальмологів диференційно кількості хворих на зір кременчужан.

«Я перебуваю на офтальмологічному обліку в поліклініці Третьої міськлікарні, - пише у відкритому листі на адресу Литвиненка Дмитро Дмитрович. – І повинен перевірятися раз на три місяці. Потрапити до лікаря у прийомні дні – вівторок та четвер, – можна лише заздалегідь записавшись і отримавши в регістратурі талончик-номерок. Запис же до офтальмолога проводиться лише по п’ятницям з 7.30 ранку. І щоб потрапити до числа «щасливчиків», хворим – переважно людям похилого віку – доводиться займати чергу задовго до відкриття поліклініки. Особисто мені не поталанило навіть з третьої спроби: у п’ятницю, 11 травня, прийшовши задовго до п’ятої ранку, я був у черзі шостим. А талончиків, як на зло, видали всього п’ять. Та і тих - на два приймальних дні! Правда, пояснили, що працюватиме лише офтальмолог Ластівка, тому що його колега Авдєєва відбула на якісь там курси. Та хіба від пояснення комусь із хворих стане легше?»

Літній Дмитро Полатай розуміє, що сучасна молодь йде до медичних ВУЗів вчитися переважно на «хлібних» факультетах – стоматології, гінекології чи там хірургії, а офтальмологія, хоч і вважається вузькою спеціальністю, мабуть, для молоді не престижна та невигідна. Можливо, через це тимчасово вільну посаду в поліклініці й ніким заповнити?

«Валерій Миколайович! – підступно звертається Дмитро Дмитрович до заввідділом охорони здоров’я. - Враховуючу Вашу високу посаду і неабияке становище в міському бомонді, я не можу у Вас будь що просити та, тим більше, вимагати. Можу тільки «побажати»: коли підете на пенсію, нехай вона стане і у Вас мінімальною – щоб було нізащо ходити до платних і досить дорогих приватних лікарів. Але не дай, Боже, лікуватися Вам у стаціонарі офтальмологічного відділення Першої міської лікарні імені О.Т.Богаєвського, де в палатах без елементарних зручностей (туалету, душу, та й кондиціонеру з телевізором теж) лежать по чотири-шість, а подекуди – й по вісім хворих!»

Дмитро Полатай вимушений погодитися з тим, що витягнути з убогості міську державну медицину самотужки Валерію Литвиненку не під силу, але «керівник повинен будь що шукати шляхи покращення ввіреної йому галузі». Чому б, наприклад, не збільшити кількість днів і час прийому окулістів? Інакше, «яка ж то охорона здоров’я, коли хворі безрезультатно гають час у чергах?»

Поки публічне звернення нашого читача доходитиме до завідуючого міським відділом охорони здоров’я Валерія Литвиненка, ми попросили прокоментувати викладену ситуацію заступника головного лікаря з поліклінічної роботи Третьої міськлікарні Кременчука Гарія Нагайченка.

- Стан речей у Першій міськлікарні та, тим більше, діяльність свого керівника, обговорювати не беруся, - сказав Гарій Борисович. – Що ж стосується нашої поліклініки, то скаржник має рацію лише в одному: дійсно, з 15 квітня у нас приймає один офтальмолог, який, до речі, працює на 0,5 ставки. Однак приймає він не лише по вівторкам і четвергам, як стверджує пан Полатій, а й решту днів. У понеділок, наприклад, з 11-ої до 18-ої години, а у п’ятницю – до 16-ої. І потрапити на прийом до нього можна у порядку живої черги, без талонів. Буває, що офтальмолога терміново викликають на консультацію - коли з кимсь трапляється інфаркт, але тут йдеться про життя людини... Зате лікар Ластівка жодного разу не відмовлявся попрацювати годину-другу понаднормово, хоча чудово знав, що йому за це не заплатять ані копійки. Вважаю, що можна було врегулювати і ситуацію Дмитра Дмитровича – нехай би тільки вчасно звернувся до мене.

Отже, нам залишається тепер чекати вичерпного пояснення щодо міської офтальмології від завідуючого міським відділом охорони здоров’я Литвиненка.
Ви чуєте нас, Валерію Миколайовичу?


Юрій СіораФото з сайту svitmam.ua

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Жовтень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

У вигляді списку

Жовтень 2019 (13)
Вересень 2019 (23)
Червень 2019 (3)
Травень 2019 (31)
Березень 2019 (1)
Лютий 2019 (35)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 324)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 310)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 244)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.