Репортер » Народний репортер » Дозвольте познайомити!

Дозвольте познайомити!

20-12-2011, 21:41
 (голосів: 7)
Дозвольте познайомити!
Знайомтеся: Василь Михальчук – сімнадцятирічний юнак, навчається в Кременчуцькому колегіумі № 25, за сумісництвом – мій однокласник.
Чому моя розповідь саме про цього, на перший погляд, звичайного хлопця? Думаю, що те, чим він займається, буде цікаве всім, кого захоплює історія нашого міста.


Хто ж він, цей Василь? Особистість обдарована, високоінтелектуальна, освічена, культурна, комунікабельна. А якщо сказати доступною мовою, то добра, вихована, чесна, порядна людина, з якою можна поговорити про будь-що: від молекулярної структури горошку до любовних драм.

Крім того, він – природжений гуру історчних наук, неперевершений оратор, майстер влучно сказаного слова. Напевно, багато жителів нашого міста встигли ввмікнути телевізори на телеканалі “Візит”, щоб побачити виступ нашого історика. Даючи інтерв’ю, В.Михальчук на міському телебаченні впевнено, доступно розповідав про цікаву, але майже не досліджену тему – історію поштової листівки. Як, що, де, коли, за яких обставин ? Правда ж, зацікавило?

Так от Василь Михальчук без усіляких зайвих і недоречний слів виклав нам історіюстворення листівки, яка нібито була хранителем культури нашого міста. Отож ця листівка виникла 125 років назад. Давненько, чи не так?

Дозвольте познайомити!
Перша вітчизняна листівка була випущена в 1856 році, до речі з українським текстом і для українців, що проживали на територіях Австро-Угорської імперії. А для Російської імперії друкувати державні папери з текстами на інших мовах, крім російської не вважалося необхідністю.

Справжня ілюстрована поштова листівка в Україні з’явилася 1895 року. На ній зображено портове місто Одесу.

У 1899 році виходять у світ листівки з краєвидом нашого рідного міста.
Найвідомішим було видавництво з досить незвичайною назвою “”.Амчиславскаго и Блюма въ Кременчуге”.
Блюм і Амчиславський подарували нам дуже цікаві листівки, наприклад із серії ”Поклонъ изъ Кременчуга” зокрема: готель “Пальміра”(нині міське управління освіти Кременчука), “Штаб та воєнний лазарет”(нині розформований військовий шпиталь Міністерства оборони України), вид на будівлю держконтролю залізниці та інші. Нині листівки цього видавництва є дость рідкісними.

Дозвольте познайомити!
На жаль, після Жовтневого перевороту 1917 року друк таких важливих на той час засобів передачі інформації припинився. Новий бум настав наприкінці 1950-х років, що призвело до появи величезної кількості листівок. За словами пана Михальчука, сучасні листівки мають не такий привабливий вигляд у порівнянні з тими, що були сотню років тому.


Якщо я зацікавила вас, якщо ви жадаєте зустрічі з нашим юним істориком, маєте велике бажання побачити на власні очі ці листівки, хочете поспілкуватися із колекціонером з нашого класу, прошу телефонувати або й приходити до Кременчуцького колегіуму № 25. Василь настільки захоплений своєю роботою, прагненням популяризувати те, чим живе й дихає сам, що із задоволенням подарує вам хвилинку свого дорогоцінного часу та уваги.

Дозвольте познайомити!Дозвольте познайомити!Дозвольте познайомити!
Єлизавета Орленко,
учениця гр. Ю-21
Кременчуцького колегіуму № 25

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Серпень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

У вигляді списку

Червень 2019 (3)
Травень 2019 (31)
Березень 2019 (1)
Лютий 2019 (35)
Січень 2019 (47)
Грудень 2018 (64)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 316)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 302)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 236)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.