Репортер » Новини » На КВБЗ зупинилась половина виробництва через проблеми стальзаводу

На КВБЗ зупинилась половина виробництва через проблеми стальзаводу

30-11-2011, 22:59
 (голосів: 1)
Через те, що кременчуцький стальзавод уже другий місяць не випускає візків для вантажних вагонів, змушений був згорнути частину виробництва Крюківський вагонобудівний завод.
«Це суто політичне питання, пов’язане зі ставленням РФ до України”, - вважає Володимир Приходько, президент ПАТ «КВБЗ».


«Сподіваємось, що днями проблема з Кременчуцьким стальзаводом вирішиться, сертифікат повернуть і він знову запрацює», – прогнозує Володимир Приходько.
Бо через зупинку стальзаводу постаждало багато підприємств, які зав’язані на продукцію цього підприємства.

І хоча Крюківський вагонзавод купує сталь не лише на сусідньому підприємстві, а й в Китаї, Чехії та США, половина виробництва тут також зупинилась. «Жовтень ми відпрацювали на власних залишках, – розповідає В.Приходько. – Виготовили 1080 вагонів. А вже в листопаді лише 300. Вірніше, виготовляли-то ми більше тисячі. Але ці вагони не можуть вийти з заводу, бо немає візків, вони стоять на тимчасових і навіть на приладах, які ми називаємо костилі…»
Керівник КВБЗ переконаний: таким чином російські конкуренти намагаються протистояти завоювання їхнього ринку виробництва вагонів.

«На мою думку, це політика ставлення Російської Федерації до України. Тому що всі технічні питання були вирішені в процесі роботи комісії, яка приїжджала на підприємство з Москви, аби забрати сертифікат, – каже В.Приходько. – Скажу як керівник і колишній головний інженер: за всіх недоліків виробництва литва, що існують в СНД, я вважаю продукцію Кременчуцького стальзаводу однією з найкращих. Якщо вже тут забирати сертифікат, тоді як працюють Нижній Тагіл, Алтай, інші російські виробники?
Річ утому, що Україна нині експортує в Росію 46-48% усіх вагонів, що купуються тамтешніми залізницями. Напевне, це не вигідно російським виробникам».

На питання «Програми плюс», чи не пов’язані проблеми кременчуцьких сталеварів із намірами бізнес-групи російського прем'єра В.Путіна «ВТБ» поглинути цей завод, Володимир Приходько відповів так: «Це можна віднести до категорії версій. Бо є ціна заводу, є власники.Я не думаю, що не існує такої ціни, за якої власники стальзаводу не продали б підприємство».

На уточнювальне питання, чи не є позбавлення сертифікату методом тиску на власників, аби ті знизили ціну, президент КВБЗ прокоментував:

– Я не маю права про це говорити, бо як фізична особа не маю акцій стальзаводу. Хоча наше підприємство має трохи акцій.

– А чи проявляла ця група інтереси до заводу?

– Звичайно! Вона два роки купувала литво. Було б дивно не розібратися з тим, у кого ти купуєш продукцію й не подумати над тим, а чом би не постачати це литво самому? Але це мої роздуми. А що у них в голові – не скажу. Ми цієї теми жодного разу не обговорювали.


Як відомо, 23 вересня РФ призупинила для Кременчуцького стальзаводу сертифікат на право виготовляти рами бокових візків для залізниць Росії. Приводом для цього рішення стала скарга колишнього головного інженера заводу Леоніда Бірюліна до Москви на якість продукції стальзаводу. Сертифікату позбавили після того, як позапланова перевірка із Москви виявила незначні порушення в ході позапланової інспекції.

Юлія Билина

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм именем.

Хочеш коментувати новину?

Створи тему на форумі

Кожна людина, підприємство чи організація, згадана в наших публікаціях, має право на відповідь.

Надішліть листа з текстом, який би Ви хотіли оприлюднити, вказавши своє ім’я та прізвище, а також посилання на новину чи інформацію, на поштову скриньку: reporter@rkr.in.ua

Анонімні листи не розглядаються

Будемо також вдячні за доповнення чи уточнення новин

   
 

Партнери сайту

 
 
Програма Плюс
 
   
 

У вигляді календаря

«    Листопад 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

У вигляді списку

Листопад 2019 (1)
Жовтень 2019 (15)
Вересень 2019 (23)
Червень 2019 (3)
Травень 2019 (31)
Березень 2019 (1)
 
   
 

Корисні телефони

 
   
   
   
 

Курс валют

 
 
Загружаємо курс доларавід minfin.com.ua…
 
   
   
 

Скачати

 
 
Перейменовані вулиці Кременчука
pereymenovan-vulic-kremenchuka.docx [29.44 Kb] (завантажень: 328)
Заява про реєстрацію бази персональних даних
скачати безкоштовно zayava.doc [252 Kb] (завантажень: 314)

Про доступ до публічної інформації
Закон України
zakon.doc [121.5 Kb] (завантажень: 248)
 
   
 

Партнери сайту


МагаполисБизнес-атлас Кременчука
 
Медіа-центр "Репортер"
Тел. для пропозицій: (0536)780879
Разробка сайту web-студія СтроимWeb
Використання опублікованої на сайті інформації у будь-якій формі можливе виключно з посилання на сайт http://rkr.in.ua. Обов’язковим є також посилання у вигляді гіперссилки на сайт «Репортер» http://rkr.in.ua, відкритої для пошукових систем, під час цитування інформації сайту з інших ресурсів.